Results 1 to 8 of 8

Thread: Покритие на ГО при втори/друг шофьор

  1. #1
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default Покритие на ГО при втори/друг шофьор

    Колеги, имам следното въпросТче:

    Имам застраховка ГО на мое име.
    Приятелката ми кара колата, тя има валидна книжка, но не е упомената никъде на полицата.
    Важи ли застраховката и когато тя кара или не?
    Сега, ясно е, че в България докато имаш картончето можеш да си караш, но питам правно как са уредени нещата?Четох полицата, но не видях да пише нещо конкретно по въпроса.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  2. #2
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Не би трябвало да има проблем, застраховката е на колата; нещо подобно е като си купиш кола (несе прави нова застраховка) или просто ако тя се води на друго име (като в твоя случай - приятелката шофира твоята кола; ти пък може да караш нейната; жена ми ако кара нашата - ние нямаме граждански брак.... и т.н.)
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  3. #3

    Default

    В полицата на Г.О. не се ли отбелязваше, че И някой друг ще кара колата....
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  4. #4
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    аз преди няколко години на брат ми на колата я писахме на мое име защото излизаше по евтино/около 50 лв/а него го писахме като втори шофьор,но мисля че няма проблем го все пак е на колата,лошо е ако я направят да е на шофьора
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  5. #5
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by starata alfa View Post
    аз преди няколко години на брат ми на колата я писахме на мое име защото излизаше по евтино/около 50 лв/а него го писахме като втори шофьор,но мисля че няма проблем го все пак е на колата,лошо е ако я направят да е на шофьора
    Аз предпочитам да на шофьора.

    Имаш 3 коли плащаш данъците им пък си кораш която когато искаш. Но това няма да стане .

    Аз имам въпрос с Авто Каското ако приятел вземе колата ми и направи ПТП в което той е виновен какво става ?
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  6. #6
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by The_Game View Post
    Аз предпочитам да на шофьора.

    Имаш 3 коли плащаш данъците им пък си кораш която когато искаш. Но това няма да стане .

    Аз имам въпрос с Авто Каското ако приятел вземе колата ми и направи ПТП в което той е виновен какво става ?
    Зависи от каското, доколкото знам.
    Аз имах случка на една форумна среща, един приятел го удариха с моята кола, но не беше той виновен и си ми изплатиха всичко, само му снимаха книжката и това беше...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  7. #7
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by The_Game View Post
    Аз предпочитам да на шофьора.

    Имаш 3 коли плащаш данъците им пък си кораш която когато искаш. Но това няма да стане .

    Аз имам въпрос с Авто Каското ако приятел вземе колата ми и направи ПТП в което той е виновен какво става ?
    Покриват щетите по твоята кола от твоята застраховка "Каско", а на другата (невинната в произшествието) от твоята застраховка ГО, а на приятелят ти му пишат акт

    ---------- Post added at 11:39 ---------- Previous post was at 11:38 ----------

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Колеги, имам следното въпросТче:

    Имам застраховка ГО на мое име.
    Приятелката ми кара колата, тя има валидна книжка, но не е упомената никъде на полицата.
    Важи ли застраховката и когато тя кара или не?
    Сега, ясно е, че в България докато имаш картончето можеш да си караш, но питам правно как са уредени нещата?Четох полицата, но не видях да пише нещо конкретно по въпроса.
    Няма никакво значение кой кара колата, полицата е на автомобила, а не на водача.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  8. #8

    Default

    Застраховката Гражданска отговорност е валидна без значение кой управлява МПС.
    На застраховките се пише собственика по талон , сега има вариант да се пише, че само 1 чевек ще управлява МПС, но поне аз до сега нямам такъв случей.

    Кога няма да има покрите ГО и каското:

    - ако има употреба на алкохол
    - ако нямаш книжка (без значение защо, дали нямаш 18г., отнета и т.н.)

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •