Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: проблем с акумулатора

  1. #1

    Default проблем с акумулатора

    а бе от Пазарджик сам и ми отиде акумулатора можете ли да ме насочите от къде да си купя за 146 1.6 twin spark

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by kotkatapz View Post
    а бе от Пазарджик сам и ми отиде акумулатора можете ли да ме насочите от къде да си купя за 146 1.6 twin spark
    Аз всичките си коли досега съм карал и продължавам да карам само с акумулатори на" Елхим-искра" - Пазарджик и просто съм доволен . Зависи какво търсиш .

  3. #3

    Default

    emi 146 ts 1.6v се води и искам да разбера по подробно за тая кола че я имам от 1 година и почна да дава дефекти

    Колега, пиши на КИРИЛИЦА!
    tonov
    Last edited by kotkatapz; 06-10-2010 at 18:51.

  4. #4
    пристрастен към Италианки pe60's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    31

    Default

    Quote Originally Posted by kotkatapz View Post
    а бе от Пазарджик сам и ми отиде акумулатора можете ли да ме насочите от къде да си купя за 146 1.6 twin spark
    Колега,щом си от Пазарджик вземи си ЕЛХИМ от заводския магазин.Там са винаги пресни,което е много важно и цените са заводски. Магазинчето се намира на паркинга пред самия завод. Вземи си 55 ампера,бяха около 100лв.
    хамелеон 146 т.s 1.6 /00г.
    Regata 100s /88г

  5. #5

    Default

    Мерси много за информацията ще ида да си взема

  6. #6
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    Ако може да използвам темата на колегата и да задам един въпрос Подлежи ли на допълване или на зареждане сухият акумулатор и колко време да го зареждам?Благодаря!
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  7. #7
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    вероятно питаш за необслужваем акумулатор. ако наистина е такъв - нищо не му се прави. ако е псевдо и са му скрити капачките на клетките под пластмаса- долива се дестилирана вода. ако не знаеш как се прави, рискуваш да се изгориш или ослепиш, по-добре го занеси в магазин за акумулатори да ти го обслужат. иначе за зареждането, зависи колко е разреден и какво ти е зарядното. ако е от най-простите, елементарната сметка е - капацитета на акумулатора делен на тока на зарядното = на времето.
    примерно 60амперчаса делено на 5 ампера ток на зарядното = 12 часа , това при напълно разреден акумулатор.
    акумулатора се зарежда на проветриво място с развити капачки.
    точка

  8. #8
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    вероятно питаш за необслужваем акумулатор. ако наистина е такъв - нищо не му се прави. ако е псевдо и са му скрити капачките на клетките под пластмаса- долива се дестилирана вода. ако не знаеш как се прави, рискуваш да се изгориш или ослепиш, по-добре го занеси в магазин за акумулатори да ти го обслужат. иначе за зареждането, зависи колко е разреден и какво ти е зарядното. ако е от най-простите, елементарната сметка е - капацитета на акумулатора делен на тока на зарядното = на времето.
    примерно 60амперчаса делено на 5 ампера ток на зарядното = 12 часа , това при напълно разреден акумулатор.
    акумулатора се зарежда на проветриво място с развити капачки.
    Тази формулка не я знаех Още онзи ден проверих дали капачките не са под пластмаса но не са..явно е необсужваем.Вероятно е за смяна.
    Става въпрос за колата на една девойка,която ми обяснява,че след като е карала с пуснати фарове,музкика,парно и тн.,изгася колата и след две мин. няма сили да завърти.След 30 мин. най-вероятно акумулатора се "възбужда" и си пали
    Проверих дали алтернатора зарежда,всичко е ок.
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  9. #9

    Exclamation

    Искам да ползвам темата на колегата , за да ви попитам следното...значи тая сутрин усетих , че запалих малко по - трудно от нормалното , но запалих !
    А след работа едвам едвам завъртя и след третия опит запалих... Днес ходих да го замерят и казаха, че е ок динамото също зарежда...
    Слизам преди 1 час и пак същия филм не може и да завърти !
    Ако може да помогнете с нещо ще съм ви благодарен !
    Колата е 146 1.9 jtd 99г.
    Акумулатората е Старт 75 Аh закупен от предния собственик преди 4 месеца уж....
    В момента го сложих да се зарежда и утре сутрин ще пробвам пак.

  10. #10
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by reptli View Post
    ...
    Проверих дали алтернатора зарежда,всичко е ок.
    Тези симптоми са на недобре работещ алтернатор. Та, като провери - какво отчете?

  11. #11
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    Quote Originally Posted by BoB2 View Post
    Искам да ползвам темата на колегата , за да ви попитам следното...значи тая сутрин усетих , че запалих малко по - трудно от нормалното , но запалих !
    А след работа едвам едвам завъртя и след третия опит запалих... Днес ходих да го замерят и казаха, че е ок динамото също зарежда...
    Слизам преди 1 час и пак същия филм не може и да завърти !
    Ако може да помогнете с нещо ще съм ви благодарен !
    Колата е 146 1.9 jtd 99г.
    Акумулатората е Старт 75 Аh закупен от предния собственик преди 4 месеца уж....
    В момента го сложих да се зарежда и утре сутрин ще пробвам пак.
    Тоя филм се получава и при здрав акумулатор, но окислени клеми и кабелни обувки - следва едно хубаво изстъргване до блестящ метал, цапване с техн. вазелин или грес и добро притягане ... ама този, който ти го е замерил и ти е казал, че е ОК, би трябвало да е пределно наясно с това "проблемче" и да го е отстранил!
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  12. #12

    Default

    Клемите не са окислени и бяха затегнати добре колега.
    Подозирам , че някъде имам утечка ама не мога да разбера къде , но странното е , че досега палих без никакви проблеми и сега като застудя се появи този проблем.А човекът дето ми замери акумулатора днес само ми провери колко волта ток държи и дали зарежда динамото...

  13. #13
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Тези симптоми са на недобре работещ алтернатор. Та, като провери - какво отчете?
    като запали колата отчете 14волта и малко,пусна консуматори и спадна на 13+.Като подаваше газ мисля,че не променяше волтажа
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  14. #14
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by reptli View Post
    като запали колата отчете 14волта и малко,пусна консуматори и спадна на 13+.Като подаваше газ мисля,че не променяше волтажа
    Ако приемем, че алтернатора зарежда добре, другата причина е утечка в купето. Не трябва да е повече от 50 mA.

  15. #15
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Ако приемем, че алтернатора зарежда добре, другата причина е утечка в купето. Не трябва да е повече от 50 mA.
    Как мога да я проверя?Акумулатора не е ли вариант според теб
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •