Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: проблем с акумулатора

  1. #16
    Старши алфист Walker's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София - Младост
    Age
    38
    Posts
    529

    Default

    Quote Originally Posted by reptli View Post
    Как мога да я проверя?Акумулатора не е ли вариант според теб
    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Откачаш минусовата клема и с ампермер хващаш клемата на акумулатора и кабелната обувка. Изчакваш да изгаснат лампите в купето, естествено всички консуматори трябва да са изключени.

    Ток до 50 mA е добре. Ако е повече, трабва да се търси.
    Първо се почва от консуматорите, които са слагани допълнително - музики, усилватели, антирадари и всичко подобно (незаводско) за което се сетиш...
    --Alfa Romeo 147 1.9JTD -- Keep walking! --

  2. #17
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by reptli View Post
    Как мога да я проверя?Акумулатора не е ли вариант според теб
    Откачаш минусовата клема на акумулатора. С мултицет, на положение за измерване на ток, закачаш единия край на мултицета на минуса на акумулатора, а другия край - минусовата клема на колата (затваряш веригата) и изчакваш около половин минута, за да изгаснат лампите в купето. Показанието не трябва да е повече от 50 mA. Ако и това показание е добре, отиваш в акумулаторен сервиз, да ти измерят акумулатора с товарна вилка (предполагам, че си нямаш такава в килера)...

  3. #18

    Default

    Колеги при мен филма продължава...
    Преди няколко дена имах проблем с паленето сутрин...и то изведнъж , преди това нямах ядове.Заредих акумулатора и колата запали... дотук добре , но след няколко опита за стартиране нямах ток стартера върти а няма никой...даже ми се занули километража и стрелките по таблото се завъртяха и върнаха пак в начално положение.Днес сутринта пак запалих , но на обяд пак не можах...
    Смених акумулатра от пасата на баща ми 74А е неговия и запали.След около един час пак пробвах и не запали отново...а при последния си опит пак занули километража и стартера остана зацепен и не се върна...
    Някой ако може да помогне с нещо да сподели.
    Вариантите са два според мен или нов акумулатор или стартера е за ремонт.

    ---------- Post added at 18:09 ---------- Previous post was at 18:04 ----------

    забравих да кажа колата е Алфа 146 1.9 jtd

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by BoB2 View Post
    стартера остана зацепен и не се върна...
    Колега,мисля че оттук трябва да започнеш... Всички майстори ми отписваха акумулатора, после генератора не беше наред... докато не си оправих стартера.

  5. #20
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by BoB2 View Post
    Колеги при мен филма продължава...
    Преди няколко дена имах проблем с паленето сутрин...и то изведнъж , преди това нямах ядове.Заредих акумулатора и колата запали... дотук добре , но след няколко опита за стартиране нямах ток стартера върти а няма никой...даже ми се занули километража и стрелките по таблото се завъртяха и върнаха пак в начално положение.Днес сутринта пак запалих , но на обяд пак не можах...
    Смених акумулатра от пасата на баща ми 74А е неговия и запали.След около един час пак пробвах и не запали отново...а при последния си опит пак занули километража и стартера остана зацепен и не се върна...
    Някой ако може да помогне с нещо да сподели.
    Вариантите са два според мен или нов акумулатор или стартера е за ремонт.

    ---------- Post added at 18:09 ---------- Previous post was at 18:04 ----------

    забравих да кажа колата е Алфа 146 1.9 jtd
    колега, ти като въртиш, чакаш ли да ти изключи подгрева на нафтата преди това. иначе както ти казаха, върви да премерят имаш ли утечка.
    точка

  6. #21
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Откачаш минусовата клема на акумулатора. С мултицет, на положение за измерване на ток, закачаш единия край на мултицета на минуса на акумулатора, а другия край - минусовата клема на колата (затваряш веригата) и изчакваш около половин минута, за да изгаснат лампите в купето. Показанието не трябва да е повече от 50 mA. Ако и това показание е добре, отиваш в акумулаторен сервиз, да ти измерят акумулатора с товарна вилка (предполагам, че си нямаш такава в килера)...
    Мерси,тези дни ще проверя за отечка
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    колега, ти като въртиш, чакаш ли да ти изключи подгрева на нафтата преди това. иначе както ти казаха, върви да премерят имаш ли утечка.
    Разбира се че чакам да изключи подгрева.Проблема е в стартера днес го свалиха пък да видим...

    A passion for perfection --> ALFA ROMEO

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Здравейте,и аз да се включа в темата,дано колегата не се обиди,че и аз ще се включа.Днес имах подобен проблем не бях палил колата три дена и следобед като опитах завартя стартера, но много слабо и не запали от три опита,явно беше поослабнал акумулатора(така да се каже).Забравих да спомена колата е 1.9 тд.Миналата зима я оставях по 4-5 дена без да я паля в най-големия студ и си палеше от раз а сега е още топло.Заредих акумулатора и я запалих малко трудно и я закарах на при един приятел,който има малко сервизче и замерихме зареждането ,беше перфектно 14 волта.Обаче на него му направи впечатление, че като паля колата стартера нещо стърже и ми каза, че е много вероятно той да ми изяжда тока от акумулатора възможно ли е това?
    Предварително благодаря за съветите!!!
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  9. #24
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Възможно е.

  10. #25

    Default

    Напълно възможно е и в моя случай е точно такъв проблема , стартера ми дава на късо и става мазало...

  11. #26

    Question

    Ще използвам темата за един въпрос

    Акумулатора е чисто нов Fiamm, ли там както беше... 55 ампера.

    Та пада нещо... днес сутринта ми започна чудно
    Меря го с мултимера, на празен ход - 14,2v , с фарове и парно 13,8v, като включа и реотаните на задното стъкло... пада на 13,2v, което едва ли е нормално. Мерих и за утечка... показва 0.02 ампера, което също мисля е добре...

    Дайте насока ? Алтернатор , кабели? 1 оборот не можа да направи, а не съм карал колата 3 дни...

  12. #27

    Default

    Та ако някой го интересува, да дам и решението на въпроса.
    Утечката не е била 0.02 а 2 ампера, след като взех да махам бушон по бушон, открих проблемната верига, а именно на реотаните на задното стъкло.
    Реших да почна от подгряването на страничните огледала и проблема се оказа точно там. Окъсявало е там. Изолирах всичко и сега консумацията с вкл. аларма ми е 0.25 при мултиметър на положение 20м.

    След това на празен ход зарежда 14.2V, с фарове и парно на 4-та степен 14.1V, с всичко което можах да включа- къси,дълги,реотани,парно на макс, халогени - 13.95V.

    Та явно и зареждането се е прецаквало от окъсяването на буксата на огледалото.
    Last edited by cyberhill; 08-01-2011 at 18:28.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •