Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41

Thread: имам 156 1.8 променя обороти

  1. #16
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    27

    Default

    Quote Originally Posted by dim
    мисля че проблема е пак в тази мембарна, сутрин при студена кола се усеща най добре, дори можеш да чуееш съскане от педала ако се заслушаш, натискай много кратно когато е намаясто сутрин при запалил мотор, сигурно се чува съскане, просто си диша от усилватела, това си е опасен проблем защото можеш да останеш без спирачки някой ден... а иначе се купува ново, можш и сам да си го смениш но струва над 150 лв, забравил съм цената. а за предния ми пост, съм сбъркал, това е усулвателя на спирачката, не на кормилото, неволна грешка при толкова термини
    Слушах, слушах, за щастие не чувам нищо , но няма да се откажа... Най-вероятно ще отида да я погледне майстор....
    146 1.3 боксер 96г.

  2. #17
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Quote Originally Posted by търтей
    Quote Originally Posted by dim
    може да е от серво усилвателя
    аа
    и не се сменя лесно
    Олелей на 155 2,0л с ABS само демонтирах от 9 часа до 11:30 часа , на 156 цата е по-затрупан сервоусилвателя и има повече за разглобяване. И трябват доста чупещи рамена , сваля се и педала даже. Абе жив гърч си е и да имаш здрави нерви.
    Не можах да развия шутцерите на сп.помпа и я вадих заедно с тръбичките - тях ги откачих от ABS а , че е на по-достъпно място.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  3. #18
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    И моята променяше обороти - примерно между 900 и 1000.
    След като четох друг пост - се насочих към почистване на дроселовата клапа и окло нея. За съжаление след тази
    процедура - колата седи на 1100 оборота и не сваля по-надолу,
    и освен това много по-често и се разиграват оборотите само че вече в диапазона 1100 - 1300

    На диагностика не съм я водил - щото дават час за след седмица и смятам след феста да запиша час , освен ако някой дотогава не даде
    идея от какво стана така?

    Тази сутрин и разкачих акумулатора с идеята да нулирам грешките в компа - ама разлика няма.
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  4. #19
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    Такаа, намерих комп , където отчете грешка в затварянето на дроселовата клапа или проблем с поддържане на ниски обороти.
    Всъщност проблема се състоеше в играене на оборотите в рамките
    на 100-150, когато колата е на място и изключена от скорост.

    Последва нулиране и проблема изчезна.
    Другия "проблем" - на таблото показва, че оборотите са малко
    над 1000, а всъщност компа показва 860 -880, тоест натаблото не ми отчита вярно оборотомера - обяснението беше "лоши връзки някъде"
    - тоест не ми се занимава.
    Ако някой има представа за какво става въпрос и има решение да пише?
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  5. #20
    Alfa Romeo Фен Bloodless's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    54

    Default

    При мен има подобен проблем. Когато колата е в движение и освободя от скорост оборотите започват да играят 700, 800, 1200, 1050, ...... и такива подобни. Не го прави винаги, но доста често а на място няма проблем.
    Заведох я да я закачат на комп и не даде никаква грешка, оборотите си седят стабилни 840. Проблема се появява само в движение. От сервиза ми казаха, че понеже била пълна инжекция и те така правели на свободна в движение и да не карам по инерция, пък и щяла да ми харчи по-малко !!!! ???? !!!! Не развирам особенно, но това не ми пречи да разбера, че този ми говори абсолютни простотии. Все пак съм карал и други коли които са инжекции.

    Какво да направя за да се оправи проблема.
    Мерси предварително.
    Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark 10.1998
    Fiat Bravo 1.6 16V 1998 - на жената (продадена - не жената, колата)

  6. #21
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    Като знаят от кво е да го оправят!
    Моята не мени обороти като я пускам по инерция - значи излиза, че не е "пълна инжекция"!!! Смени си майсторите - няма да сбъркаш!

    Почиствне на дроселова клапа и мотрчето за празен ход - примерно с WD40 или подобно. При мен помогна. Успех
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  7. #22
    Alfa Romeo Фен Bloodless's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    54

    Default

    Хех, това ми го казаха сервиз на Алфа, умници нали!!! Иначе не ходя при тях на ремонти.
    Мерси за информацията ще пробвам и ще пиша какви са резултатие.
    Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark 10.1998
    Fiat Bravo 1.6 16V 1998 - на жената (продадена - не жената, колата)

  8. #23
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    27

    Default

    И аз мисля, че най-вероятно е от моторчето за празен ход и (или) дроселовата клапа. Аз имах подобен проблем - оборотите ми падаха (при мен само падаха) и сутрин не държеше високи обороти, когато се предполага, че автоматичния смукач работи... В крайна сметка изчистих моторчето за празния ход и дроселовата клапа и колата заспа.
    Ако имаш нужда от майстори ти препоръчвам едни момчета, които работят само Алфи и наистина ги разбират, а и не са скъпчии. Сашо и Боби - тел на Сашо 0899832271
    146 1.3 боксер 96г.

  9. #24
    Alfa Romeo Фен Bloodless's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    54

    Default

    Ами колега клапата я чистиха точно 2 пъти. Първият път съвсем малко подобрение, а след втория който беше по-основен и старателен отново се върна на първоначална позиция. Това ще рече, че си играят доста оборотите.
    Относно въпросното моторче. От две места вече ми казват, че моето моторче не се почиствало, било някакво конусовидно и не подлежало на чистене. Не знам до колко е вярно.
    Не знам какво да правя вече Както вървят нещата ще започне да гасне колата на празен ход. В началото нямаше проблеми и постепенно започнаха да играят все повече и повече. Падат до такава степен, че се разтриса колата и аха да изгасне. Интересното е, че не винаги като освободя от скорост го прави. Забелязал съм, че на хубав, равен, гладък път почти не мърдат оборотите.
    Познати ми казват да я закарам на Елкон, но не знам дали трябва. Не ми се дават още пари на вятъра, без да знам къде е проблема. Достатъчно дадох вече.
    Тези дни смятам да пробвам да променя положението на маркуча за въздух преди въздушния филтър. Четох, че на някой от това им се е оправил проблема.
    Някой ако има идея как да се разбере точно от какво е проблема или ако знае човек който може да го премахне и да е от Варна, ще съм му много благодарен за информацията.
    Иначе нямам път към София, но бих се свързал с тези момчета, ако ходя. Мерси все пак.
    Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark 10.1998
    Fiat Bravo 1.6 16V 1998 - на жената (продадена - не жената, колата)

  10. #25
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Тоя номер с преместването на маркуча за въздуха върши работа при колите с газово. Според мене най-вероятно е моторчето за празен ход, после идва съмнението за ламбда сонда, ако не отчита коректно дави колата с бензин точно в момента на пускането по инерция, а на празен ход на място няма проблеми. Пробвай да я форсираш на място- ако тогава имаш играене в оборотите, значи не е от маркуча на въздуха. И накрая може да е ТПС-а или лоша връзка някъде. Абе требе си диагностика. И по принцип колата на скорост без да подаваш газ по надолнище разхода според компа е нулев. За това майсторите са прави, ама за инжекцията че така меняла обороти не са.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  11. #26
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Аз незнам човек във Варна ма съм оправял такива проблеми Писал съм в други теми как
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #27
    Alfa Romeo Фен Bloodless's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    54

    Default

    На диагностика нищо не излиза. Ламбда сондата като е студена е по-мудна, но в последствие влиза в ритъм.
    Май ще карам така докато се влошат нещата и не излезе нещо на диагностика.
    Днес бях в Ауто Италия във Варна и казаха, че до месец и нещо, два, чакат нов модел стенд, който ще показва доста повече информация при диагностика. Така че ще изчакам и ще видим на него дали ще излезе нещо.
    Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark 10.1998
    Fiat Bravo 1.6 16V 1998 - на жената (продадена - не жената, колата)

  13. #28
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Bloodless
    На диагностика нищо не излиза. Ламбда сондата като е студена е по-мудна, но в последствие влиза в ритъм.
    Май ще карам така докато се влошат нещата и не излезе нещо на диагностика.
    Днес бях в Ауто Италия във Варна и казаха, че до месец и нещо, два, чакат нов модел стенд, който ще показва доста повече информация при диагностика. Така че ще изчакам и ще видим на него дали ще излезе нещо.
    Ами нищо няма да излезе на диагностика то не е въпороса да излезе а "майстора" да знае къде да гледа ама уви такива нема явно Ако чакаш да се влуши нищо няма да стане се така ще си е, а ако чакаш да излезе на диагностика то ще ти светне и лапмпата в колата споко
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  14. #29
    Младши алфист man_on_fire's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    22

    Default

    Бобо, моята е същата, писах ти ЛС, незнам дали си го видял!?!? Дай тел. да ти звънна, че полудях вече с тая кола...
    0898681137 Боби
    156 2.0 TS '99 (бивша) 147 1.6 (НАСТОЯЩА)

  15. #30
    Alfa Romeo Фен Bloodless's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    54

    Default

    Бобо, явно няма кой да ми оправи проблема във Варна или поне няма човек който да отида и да каже ето от това е, за да съм сигурен, че давайки си парите ще се отстрани проблема, а не като досега да давам и да няма резултат. Явно така ще си карам
    Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark 10.1998
    Fiat Bravo 1.6 16V 1998 - на жената (продадена - не жената, колата)

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •