Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41

Thread: имам 156 1.8 променя обороти

  1. #31
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    @Bloodless
    Не те съветвам да ходиш в АутоИталия -ВАРНА, това са същите, които от години обслужват опелите на Каргоекспрес. Повечето ги познавам
    повече отколкото те алфа двигатели ....

    Разбират от ALFA ROMEO - ама друг път, те самите си признават, че нямат опит. Като, че ли и не желаят да го натрупат - все пак
    това не е само моето мнение.
    Ела на някоя от срещите - сигурно ще измислим нещо.

    А относно стенда и софтуера - в края на януари тази година - оправданието им беше същото - до 1 или 2 месеца всичко щеше да е ОК, явно там нищо не се е променило за една година!!!
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  2. #32

    Default

    скоро си взех `пиявицата`156 1.8 TS но имам проблем.Променя ми обороти на празен ход,ходих на доста места и нищо.Смених л.сонда,настройка на ваноса,презацепване на ремъка почистване на дроселова клапа както и диагностика в най добрия сервиз в Пловдив и нищо немогат да направят в същия`вдигат ръце всички`HELP MI.

  3. #33

    Default

    Има едно решение: Моторчето за празния ход. Бош е. Пробвай първо да зачистиш дроселовата клапа и после ново моторче и си готов. Имаше много голяма статия във форума, но не помня точно къде е!

  4. #34
    Alfa Romeo Фен Bloodless's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    54

    Default

    stoian, и аз имам от два месеца и нещо една 156 1,8ТС и имам същия проблем, но така и никой не можа да го разбере от какво е. Все едно е неразположена тая кола. Един ден почти няма проблеми с оборотите, а на другия се побърква.
    И така.
    Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark 10.1998
    Fiat Bravo 1.6 16V 1998 - на жената (продадена - не жената, колата)

  5. #35
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    @Bloodless

    Може и да бъркам, но мисля сме се засичали - колата ти беше на около 30 000км? Има значение как и колко са ти почистили дроселовата клапа - макар и 2 пъти, моята след тази интервенция спря да мени обороти!
    Заповядай на някоя среща - виждам, че си от Варна!
    Втора и последна неделя на месеца - тоест следващата е на 28 януари, 15.30 на бирария Библиотеката, преди втора буна.
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  6. #36
    Запален алфист mikoasp's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Posts
    290

    Default

    И при мен се появи през изминалата седмица същият проблем.Днес направих диагностика ето тук от поста на:
    phoenix


    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... c&start=15

    Излиза-"Ламбда-регулиране извън диапазона макс."

    Освен,това в момента съм с ламбда сонда от на опел или на още 3 марки,вече не помня от това което пише на тея.
    Разбрах,че оригиналната е-L56190 W16 12/1997 0258006190

    И с подкрепата на Тиното вече я поръчах.
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 140HP 10.2001
    ------------------------------------------

  7. #37
    Запален алфист mikoasp's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Posts
    290

    Default

    Понеже съм и с газов инжекцион писах и в раздела Алфи на газ
    за проблема с оборотите.Днес той се разреши при мен със смяната на Ламбда сондата и сега мотора си работи перфектно

    Тук е мястото да кажа,че много съм доволен от диагностиката където я правих и от кадърноста на човека,който е работил около 15 години в сервиза на Фиат във Варна.
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 140HP 10.2001
    ------------------------------------------

  8. #38
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Благоевград
    Posts
    33

    Default

    Quote Originally Posted by Tinoto
    Като знаят от кво е да го оправят!
    Моята не мени обороти като я пускам по инерция - значи излиза, че не е "пълна инжекция"!!! Смени си майсторите - няма да сбъркаш!

    Почиствне на дроселова клапа и мотрчето за празен ход - примерно с WD40 или подобно. При мен помогна. Успех

    Приятел сам ли да ги почистя тия джаджи или трябва да я карам в сервиз.Ако трябва сам,би ли ми казал коя къде се намира,че нищо не ми е ясно.
    Alfa 156 1.8 TS '98

  9. #39
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    37

    Default

    Моята менеше обороти от 500 до към 1600-1700 постоянно като съм на свободна,чак на моменти имах чувството че ще огасне. Ужасно дразнеща повреда ако може така да се нарече Вчера почистих дросела и О чудо колата заковава вече обортите на около 800 и не мръдва от там.Струваше си 30-те лева дето ме оскубаха за тази интервенция
    ALFA 156 1.8TS

  10. #40
    Alfa Romeo Фен Bloodless's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    54

    Default

    Здравейте.
    Тъй като има малко развитие по моя проблем с оборотите и реших да драсна няколко реда.
    Вече 7 месеца станаха откакто я взех моята Алфичка и като изключим проблема с оборотите съм супер доволен.
    За въпросния проблем с менене на обороти на празен ход, какво ли не правих: проверяваха дали не смуче въздух отнякъде, чистиха дрьоселовата клапа 2 пъти и аз също 2 пъти, гледаха да не би да е нещо там с вакуума на сервото и спирачките, смених ламбда сонда.
    През цялото това време докато се опитвах да намеря проблема, се появи нещо което сигурно е сварзъно с оборотите: когато паля сутрин или когато изстинала колата, още веднага след като запаля за секунда оборотите са наред и после се опитва да гасне. Това започна да го прави все по-често.
    Най-накрая реших да сменя моторчето за празния ход, даже това стана преди няколко дена.
    Промяна има. Оборотите вече са стабилни, но не на 100% стабилни, а примерно в 70% от случаите. Като цяло си седят стабилно или играят съвсем леко, но почти не се усеща. Но все пак се случва и да паднат доста както преди да сменя моторчето, но се случва по-рядко, поне засега.
    Мислех си, че със смяната на моторчето проблема ще се реши, но уви само леко се подобриха нещата. Проблемът с опитите за гаснене при палене когато е изстинала си остана, както и играенето на обороти, но по-рядко.

    И така с тези обороти, до задънена улица.
    Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark 10.1998
    Fiat Bravo 1.6 16V 1998 - на жената (продадена - не жената, колата)

  11. #41
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Bloodless
    Здравейте.
    Тъй като има малко развитие по моя проблем с оборотите и реших да драсна няколко реда.
    Вече 7 месеца станаха откакто я взех моята Алфичка и като изключим проблема с оборотите съм супер доволен.
    За въпросния проблем с менене на обороти на празен ход, какво ли не правих: проверяваха дали не смуче въздух отнякъде, чистиха дрьоселовата клапа 2 пъти и аз също 2 пъти, гледаха да не би да е нещо там с вакуума на сервото и спирачките, смених ламбда сонда.
    През цялото това време докато се опитвах да намеря проблема, се появи нещо което сигурно е сварзъно с оборотите: когато паля сутрин или когато изстинала колата, още веднага след като запаля за секунда оборотите са наред и после се опитва да гасне. Това започна да го прави все по-често.
    Най-накрая реших да сменя моторчето за празния ход, даже това стана преди няколко дена.
    Промяна има. Оборотите вече са стабилни, но не на 100% стабилни, а примерно в 70% от случаите. Като цяло си седят стабилно или играят съвсем леко, но почти не се усеща. Но все пак се случва и да паднат доста както преди да сменя моторчето, но се случва по-рядко, поне засега.
    Мислех си, че със смяната на моторчето проблема ще се реши, но уви само леко се подобриха нещата. Проблемът с опитите за гаснене при палене когато е изстинала си остана, както и играенето на обороти, но по-рядко.

    И така с тези обороти, до задънена улица.
    Както ти казах и миналата година най-сложното решение на проблема е с проба грешка, така че пак имаш нужда от грамотна диагностика
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •