Results 1 to 12 of 12

Thread: Как се сваля подглавника на предните седалки на АР 156 ?!

  1. #1
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default Как се сваля подглавника на предните седалки на АР 156 ?!

    Здравейте, ще правя една интервенция за да ги направя по удобни когато се патува, да мога да се облягам и да ги позлвам по предназначени (искам да могат да се мърдат напред по мое желание). Гледах ги, търсих скрити бутони и какво ли не и не ми идва идея. Ако някой знае моля да сподели, ако има снимков материал още по добре.
    Имам една идея да се издърпат максимално нагоре и след това да се завъртят и да видим дали механизма отваря, но предпочитам да питам първо!
    Търсачката не помогна, цели два часа търсих!!! Моля без излишни коментари!
    Никой ли не знае отоговора на загадката???
    Last edited by rusiq86; 08-10-2010 at 12:40.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  2. #2
    Младши алфист 555's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    България
    Posts
    10

    Default

    Преди две години свалях моите. Не беше нещо сложно- има две метални пружини които служат за контра за да не излизат напълно от основите си. Аз загубих двете пружини и сега едната ми подглавница се изважда много лесно. Ако си в Русе може да дойдеш и да я видиш разглобена.

  3. #3
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Колега от Русе съм, и съм тук сега, ако може едно номерче на лично да се разберем да я видя в удобно за теб време и място!
    Ужас 85 човека са прегледали темата и никой не е пуснал коментар освен колегата...

    Gulfstream G650 with Italian design...

  4. #4
    Barbarian AttilaSL's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Weston-super-Mare UK
    Age
    45
    Posts
    312

    Default

    Здравей колега,подглавникът не е направен да си облягаш главата на него,а за да не си счупи врата водачът при челен удар,простичко казано подглавникът предпазва врата от травми,често смъртоносни!Забелязвал ли си че ако се опиташ да си облегнеш главата(не само в алфа,а в повечето коли)виждаш по добре тапицерията на тавана отколкото пътя?!Поздрави!
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 2003 г 150+

  5. #5
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Определено не мога да се съглася с последното мнение.

    Ясно е че подглавника се слага за да предпази шийните прешлени от камшичничен удар, но това не означава че не може да се използва за допълнителен комфорт.

    Бях много озадачен че на Либрата ми няма възможност подглавника да се мести напред-назад, явно има различни модификации на салона и се принудих да посетя кварталните тапицери за да се сдобия с това на снимката.

    За пример на 155-цата която беше доста по стара и попада в по-нисък сегмент подглавниците можеха да се накланят напред и за мен беше супер удобно.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails P1030400.jpg  
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  6. #6
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Колега бащата кара мерцедесче, и на каляската се мърдат подглавниците напред-назад, и е адски удобно при дълъг път, обмислям интервенцията... и не мисля че щом има модели коли, които продават екстрата е опасно...не мислиш ли. Колега Прооф това е едно удобно приспособление, което си направил!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  7. #7
    Barbarian AttilaSL's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Weston-super-Mare UK
    Age
    45
    Posts
    312

    Default

    ,и на баща ми ладата имаше подглавници но отново със гореспоменатия ефект,като и да е колега просто изказвам мнение,.Успех,и дано намериш начин да направиш това което искаш!
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 2003 г 150+

  8. #8
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Колега с безмисления спам, ако се беше поинтересувал ще разбереш, че това се е екстра в мн лъскави каляски го иамт, немя какво да ти обясявам.
    Като не знаеш как се смъкват, не е нужно тук в темата да трупаш брой мнения.
    На кожения салон момо тази екстра не само ще е удобна но ще му седи добре. И не ми говори за селкси изпълнения. Екстрата си е чук, мн е удобно!!!!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  9. #9

    Default

    то ако може да се махне подглавника ще мога да си сваля на облегалката платът и да го испера предполагам?
    1.9JTD 105+

  10. #10
    Запален алфист ziko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Разград
    Age
    37
    Posts
    140

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Колега с безмисления спам, ако се беше поинтересувал ще разбереш, че това се е екстра в мн лъскави каляски го иамт, немя какво да ти обясявам.
    Като не знаеш как се смъкват, не е нужно тук в темата да трупаш брой мнения.
    На кожения салон момо тази екстра не само ще е удобна но ще му седи добре. И не ми говори за селкси изпълнения. Екстрата си е чук, мн е удобно!!!!
    Колега подкрепям те напълно.Когато я купих колата и аз исках да направя подобна интервенция но си останах само с мисленето.Така,че очаквам с нетарпение да видя къкъв резултат си постигнал и естествено ''как'' на л.с
    Alfa Romeo 159 TI, 2.4 JtdM Q4
    ex Alfa Romeo 156 1.9 jtd 16v m-jet. 2005 FL

    YAMAHA YZF R1 150 hp. 2003

  11. #11
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Утре ще звъння на колегата от Русе да видя как са махнати, махат се на 100%!
    Съмнява ме е че е със завъртане на 90 градуса желязото.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  12. #12
    Barbarian AttilaSL's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Weston-super-Mare UK
    Age
    45
    Posts
    312

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Колега с безмисления спам, ако се беше поинтересувал ще разбереш, че това се е екстра в мн лъскави каляски го иамт, немя какво да ти обясявам.
    Като не знаеш как се смъкват, не е нужно тук в темата да трупаш брой мнения.
    На кожения салон момо тази екстра не само ще е удобна но ще му седи добре. И не ми говори за селкси изпълнения. Екстрата си е чук, мн е удобно!!!!
    Приятелю,никога не съм се заяждал с никого във форума,камо ли да спамя.Написах само това което мисля.Относно трупанията на мнения-виж първо кога съм регистриран и колко мнения имам от тогава?????И относно селските изпълнения-когато баща ми имаше ладата явно всички сме били селяни,защото по онова време само соц(селски)возила имаше.Както и да е,успех в начинанието още веднъж.И обещавам да не трупам мнения във твойте теми!Поздрави!
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 2003 г 150+

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •