Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 74

Thread: Вкарах се в ултра, мега, хипер луд филм с моя бял лебед

  1. #1
    Alfa болен мозък milenamr's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    515

    Angry Вкарах се в ултра, мега, хипер луд филм с моя бял лебед

    Началото:

    В нашия блок живее един тип, който го засичам поне от година насам омазан с масло с гащеризон, типичния вид на работещ в автосферата.До тук нищо ненормално, нищо особено, нищо интересно.Та същия този тип, поне 10 пъти ме заприказва като си паркирам колата и ми обяснява колко много разбирал от алфи, пита ме какви проблеми имам по колата и аз му споменавам за нещата, които знам.
    Та така от дума на дума, позавързахме приказка.И всеки път като ме види все ме пита за колата и си предлага услугите да я ремонтира на супер изгодна цена.
    И ето че дойде деня-петък-01/10/2010г.
    Тъкмо се бях ядосала, че много олива масло и точно тогава той ми предложи да направи смяна на гумички, гарнитури, шлайфане на глава и клапани и всичко това на супер изгодна цена като труд.
    Аз се зарадвах, че най-сетне се намери някой сам да си предложи услугите, защото напоследък ми е писнало от майстори, които ме карат да чакам с месеци, защото все не им остава време да се занимават с моята кола, нали е алфа, а алфите са "сложни" ..уж.
    Та навих се за ремонта, като междувременно вечерта преди да му закарам колата, ги срешнах с Алекс, размениха си по няколко приказки и Алекс прецени, че вероятно е надежден(поне от нещата, които говори).
    Но "вероятно надежден", съвсем по никакъв начин не означава надежден.
    И закарах му колата в петък на 01.10.2010г. с уговорката в събота да я почне от сутринта и цял ден само с нея да се занимава и вечерта да е готова, в краен случай евентуално за неделя.Чудно(си викам аз).
    И дойде събота- в 14.30 ми се обади, че нямало части в магазина, нямало гарнитура за моята кола, бил скъсал 1 гумено маншонче за колекторите, та за целта трябва да вземем комплект(те са 4 и комплекта струва 48лв.), но и тях ги няма и ще чакаме за части, които щели да дойдат от Благоевград в понеделник по обяд.Звънях веднага на Димо от ТиЕнКар, но за съжаление тъкмо го бях изпуснала, защото те работят в събота до 14;30В последдствие разбрах, че при него има всичките части, които са ми нужни Но онзи тиквеник да ми се беше обадил по-рано да каже, че ще трябват части, които ги няма в Пловдив.Както и да е, казах си-чаках 2 дни, ще почакам още един.Не е важно да стане скорострелно колата, важното е да стане.
    Дойде понеделник, чакам аз да се обади въпросния "майстор" по обяд като дойдат частите, но уви, звънна в 17ч. като ме метна, че току що взел частите, но сега било късно и утре сутринта на зазоряване я почвал и до обяд щяла да стане.
    Хм, дойде и вторник, дойде и вторник обяд, няма обаждане, звъни ми към 14.30, при което вместо да ме зарадва че колата е готова, ме "зарадва" с новината, че нещо не можал да напасне и смесил вода с масло и работата станала мазило и айде отиде ми и маслото и айде всичко на ново-2-ра част на сериала започва.
    И това не е всичко, бил свършил парите, които първоначално му дадох за гумички, гарнитури и шлайфане на главата и клапаните-общо 150 лв му бях дала и сега му трябвали още пари за да купи гарнитура, масло и не знам си още кво наново.
    И бързал да иде да вземе частите и щял да почва да я прави за да станела до довечера.
    Е дойде и вторник вечерта-звъни ми в 19ч. да ми каже, че работата не е много на добре, някои неща малко не станали, но няма страшно- утре(тоест сряда) на зазоряване я почвал и към обяд ще станела.
    Хм, това ми е много познато, всеки ден го чувам.Дойде и срядата, дойде и сряда на обяд, няма обаждане, обади се вечерта, че е почти готов, имал час и нещо работа само по напасване на кабелите и в четвъртък ми я карал където му кажа -пак по обяд.
    Вбесих се, но какво мога да направя, освен да чакам.
    Дойде и четвъртък, мина и обяд, звънкам му към 14.30 и той ми заявява, че днес имал рожден ден и му дошли гости и се прибрал, нямало как да работи, но утре(тоест петък-вече днес) щял да я почне по тъмно и до обяд ще е готова
    Навиках го, направих го на половин стотинка по телефона, почна да ми се обяснява и да заеква, но какво от това, пак нищо не мога да направя
    Е, дойде и петък(тоест днес), чакам да звънне, няма никой, звъняхме му с Алекс, пак ни метна, щял в 17 ч да я докара пред блока, стана 17ч, стана и 17.30 и няма никой.
    Звъним му, отново обяснения , отново лъжи и до момента колата все още я няма.Ни звук , ни стон, не знам какво да правя. Все бях чувала за всякакви подобни филми и идиотщини, но не вярвах, че може да има такива измислени типове като този и сега се чудя какво да правя
    Явно само с приказки не можем да се оправим с тоя тип, тоест по нормалния начин.Чудим се с Алекс какви мерки да вземаме, но рабоата става все по-шибана, защото все повече започнах да се съмнявам дали ще си видя колата повече
    Last edited by milenamr; 09-10-2010 at 00:42.

    Аlfa e passione - 155 2.0 SUPER 143bhp '94 / ex 33 1.3 iEL 90bhp '93 & 1.5 iE 105bhp '91
    Втора национална среща на 155

  2. #2

    Default

    Да беше форумна новобранка да ти се накараме за непроверените майстори на Алфи, сега просто няма какво да кажа, вземи си колата и парите които си дала ако можеш и бягай далече от такива типове.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    започва да се пристрастява dani_ku4eto's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Eлин Пелин
    Posts
    52

    Default

    тоя тапанар ти е съсипал колицата, като е свалил главата е разместил ризите и от там е омешала масло и вода,счупетему ръцете.

  4. #4
    Alfa болен мозък milenamr's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    515

    Default

    Quote Originally Posted by dani_ku4eto View Post
    тоя тапанар ти е съсипал колицата, като е свалил главата е разместил ризите и от там е омешала масло и вода,счупетему ръцете.
    Точно така е станало, той каза че е разместил ризите ......А какво е правил там , та ги е разместил ,идея си нямам

    Аlfa e passione - 155 2.0 SUPER 143bhp '94 / ex 33 1.3 iEL 90bhp '93 & 1.5 iE 105bhp '91
    Втора национална среща на 155

  5. #5
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Колко найвни сте жените ...някой път....не, че и аз не съм го правил това...един ремонт 2-пъти.
    Ходи и виж докъде е докарал нещата с колата...телефона работа не върши...само лъжи може да чуеш....и от там заедно с Алекс по твърдо да се действа...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #6
    Аз съм си ,човек съм си.. v1play3r's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пазарджик
    Age
    34
    Posts
    249

    Default

    Според мен си взимай колата по най-бързия възможен начин и му казваш ,че се обаждаш в полицията ако не я върне ... Лично мен ме притеснява ако не съм я виждал и незнам къде я ремонтира дали няма да е на части вече някъде

    BMW e39 525tds PA4492BH
    Alfa Romeo 166 2.0 TS PA4000BM-X
    Alfa Romeo 145 1.6 TS PA8878BB- X

  7. #7
    започва да се пристрастява dani_ku4eto's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Eлин Пелин
    Posts
    52

    Default

    Quote Originally Posted by milenamr View Post
    Точно така е станало, той каза че е разместил ризите ......А какво е правил там , та ги е разместил ,идея си нямам
    не ги е зазтопорил като е свалил главата,гледай само да я направи както трябва че манджата е голяма,по добре си я взимай и при читав майстор.

  8. #8
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by milenamr View Post
    Точно така е станало, той каза че е разместил ризите ......А какво е правил там , та ги е разместил ,идея си нямам
    ...ами нали е свалял главата...как какво е правил.....
    ...вината по някой път не е чак в майсторана...но все пак незнам.....случва се....сега става по сложно...но е поправимо според мен.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #9
    Alfa болен мозък milenamr's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    515

    Default

    Quote Originally Posted by dani_ku4eto View Post
    не ги е зазтопорил като е свалил главата,гледай само да я направи както трябва че манджата е голяма,по добре си я взимай и при читав майстор.
    Да де, аз това се мъча да направя, да си я взема, но той всеки ден ме хързулва и не я дава.

    Аlfa e passione - 155 2.0 SUPER 143bhp '94 / ex 33 1.3 iEL 90bhp '93 & 1.5 iE 105bhp '91
    Втора национална среща на 155

  10. #10
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ей за това всеки път се карам на жената когато започне да разсъждава, че и да действа без мен или без да ми каже.

    Тоя майстор трябва да ти дооправи колата без да ти иска повече пари. Като се е осрал да я оправя с негови пари.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #11
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    И двамата сте си набили голям филм и ти и въпросния майстор. Моя съвет е, отивай на място и си вземай колата в насипно състояние да я събира някой друг И за 150лв такива ремонти не се правят С най-добри чувства

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  12. #12
    Alfa болен мозък milenamr's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    515

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ей за това всеки път се карам на жената когато започне да разсъждава, че и да действа без мен или без да ми каже.

    Тоя майстор трябва да ти дооправи колата без да ти иска повече пари. Като се е осрал да я оправя с негови пари.
    Да, но аз не съм действала без да казвам на Алекс, напротив.Срещнах ги, размениха си приказки, оня поне на приказки го докарва, говори компетентно и надеждно, но само до там
    Как може човек да е сигурен, че ще се натъкне на fake ?
    А определено не е лесно(поне в Пловдив) да намеря майстор, който да има желание да го направи този ремонт, уж желаещи има, но ела другата седмица, че , че имам 20 коли, след това ела другия месец, че имам 15 буса и така се минават месеци и години и реших да потърся друг, този даже не съм го и търсила, той ми е под носа(както споменах живее в нашия блок).
    По същия начин така съединителите на 2-те 33-ките ми ги сменя един майстор, който също не познавах, но извадих късмет и съм супер доволна, защото си свърши човека работата безупречно , дори бързо.
    Та не винаги непознатия майстор е за убиване, като този на който се натъкнах сега

    Аlfa e passione - 155 2.0 SUPER 143bhp '94 / ex 33 1.3 iEL 90bhp '93 & 1.5 iE 105bhp '91
    Втора национална среща на 155

  13. #13
    Alfa болен мозък milenamr's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    515

    Default

    Успях да си взема колата в крайна сметка, което е добре
    Преди малко ми я докара, за сега няма видими белези да е труп, върви си , дърпа си .
    Тепърва ще се разбере, ще я карам в понеделник на човек, който разбира, ако може да диагностицира.
    Благодаря ви за вниманието

    Аlfa e passione - 155 2.0 SUPER 143bhp '94 / ex 33 1.3 iEL 90bhp '93 & 1.5 iE 105bhp '91
    Втора национална среща на 155

  14. #14
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    По принцип на всеки се случва да направи грешка. Кой знае. Може да я е направил сега добре Все пак щом е от твоя блок едва ли ще се изложи така, че да не може да се гледате.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #15
    Alfa болен мозък milenamr's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    515

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    По принцип на всеки се случва да направи грешка. Кой знае. Може да я е направил сега добре Все пак щом е от твоя блок едва ли ще се изложи така, че да не може да се гледате.
    Е и аз на това се надявах като се навих за ремонта, но хора всякви Важното е че най-сетне алфата си е при мен

    Аlfa e passione - 155 2.0 SUPER 143bhp '94 / ex 33 1.3 iEL 90bhp '93 & 1.5 iE 105bhp '91
    Втора национална среща на 155

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •