Results 1 to 12 of 12

Thread: Дино тест АР 147 !!!

  1. #1
    Mean Green Machine TMAX's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    гр.Троян
    Posts
    148

    Default Дино тест АР 147 !!!

    Колеги реших да измеря и да видя колко е реалната мощност на колата и това са резултатите!Добре ли е,зле ли е и аз не знам?
    Attached Files Attached Files
    Last edited by TMAX; 08-10-2010 at 23:07.
    Audi A6 3.0 TDI
    Infiniti FX35

  2. #2
    започва да се пристрастява tdy's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Вършец
    Posts
    66

    Default

    Да и ако може малко разяснение

  3. #3

    Default

    Колега, на дино се ходи преди или след или по време на ремап, или прочее интервенции, ходенето просто ей така, не дава доста често точен резултат.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Колега, на дино се ходи преди или след или по време на ремап, или прочее интервенции, ходенето просто ей така, не дава доста често точен резултат.....
    И коя е причината?
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  5. #5
    Mean Green Machine TMAX's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    гр.Троян
    Posts
    148

    Default

    Quote Originally Posted by tdy View Post
    Да и ако може малко разяснение
    Колата е 115 - ка с ремап и спортен филтър, без други подобрения!

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Колега, на дино се ходи преди или след или по време на ремап, или прочее интервенции, ходенето просто ей така, не дава доста често точен резултат.....
    В случая колега ходя не преди ремап, а преди да съм започнал да и правя силов тунинг за да знам какво съм направил после!А ако може да го обясниш това че не дава често точен резултат ще съм ти благодарен.
    Audi A6 3.0 TDI
    Infiniti FX35

  6. #6

    Default

    Колега, до колкото виждам в момента ти е идеално диното, плавно и без спадове до пика и после държи през целия диапазон на обороти. Според мен така трябва да изглежда едно добро дино. Доколкото виждам си около 130 к.с и 316 нм,ама тва е на колела тай че супер около 140-145 к.с на мотор.
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Усещам искаш да се похвалиш. Добре изглежда диното. Кажи си сега кой мапва колата Overdrive?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    И коя е причината?
    Ми причината е че валците на единия стенд може да са по натегнати или хлабави от тия на друг.....ходих да гледам едно аверче да си прави отделни сетъпи за тва онва, и накрая примерно диното му каза 220 коня, отиде на друго дино след 2 часа - 261 коня......ся не знам каква е причината, тва ми каза че те правят, 40 коня да се стопят за нула време, все си мисля че ще се усети......

    ---------- Post added at 12:02 ---------- Previous post was at 12:01 ----------

    Quote Originally Posted by TMAX View Post
    В случая колега ходя не преди ремап, а преди да съм започнал да и правя силов тунинг за да знам какво съм направил после!А ако може да го обясниш това че не дава често точен резултат ще съм ти благодарен.
    Така е ОК - ходиш после пак на същото място.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #9
    Mean Green Machine TMAX's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    гр.Троян
    Posts
    148

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Усещам искаш да се похвалиш. Добре изглежда диното. Кажи си сега кой мапва колата Overdrive?
    Не колега!Въобще не искам да се хваля!Исках хора , които имат представа от това да ми кажат като показатели къде стоя!Колата не сам я ремапвал аз като собственик, а предишния и собственик и ми беше интересно какви са и показателите!
    А на въпроса ти - колата е ремпната от Бобо е Extreme -a!

    ---------- Post added at 12:52 ---------- Previous post was at 12:48 ----------

    Quote Originally Posted by ReLeFNIQ View Post
    Колега, до колкото виждам в момента ти е идеално диното, плавно и без спадове до пика и после държи през целия диапазон на обороти. Според мен така трябва да изглежда едно добро дино. Доколкото виждам си около 130 к.с и 316 нм,ама тва е на колела тай че супер около 140-145 к.с на мотор.
    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Ми причината е че валците на единия стенд може да са по натегнати или хлабави от тия на друг.....ходих да гледам едно аверче да си прави отделни сетъпи за тва онва, и накрая примерно диното му каза 220 коня, отиде на друго дино след 2 часа - 261 коня......ся не знам каква е причината, тва ми каза че те правят, 40 коня да се стопят за нула време, все си мисля че ще се усети......

    ---------- Post added at 12:02 ---------- Previous post was at 12:01 ----------


    Така е ОК - ходиш после пак на същото място.......
    Благодаря колеги
    Audi A6 3.0 TDI
    Infiniti FX35

  10. #10
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ами добре си е. По-добре от това здраве му кажи. Радвай се, карай си хубавата колица. Дай боже без проблеми и това е Повече такива хубави коли дай боже на всеки
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #11
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Все пак това е едно от най вървящите 8 клапанови ЖТД-та които аз съм карал
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #12
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Като гледам кривите, много да сходни с данните от Г-тека.
    При ЖТД-тата обикновенно кривата изглежда така:

    Не коментирам максималните стойности... много е субективно. Единствено може докато чипвате колата да стои на стенда и да се пробва с разлини версии.

    Тук съм писъл това онова по темата - Мерене на мощност преди и след чип тунинг
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 345634563465.jpg  
    Last edited by Nikiboy; 12-10-2010 at 11:07.


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •