Page 14 of 17 FirstFirst ... 41213141516 ... LastLast
Results 196 to 210 of 251

Thread: Отново с Trentatre....

  1. #196
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Default

    Ok ,имах предвид за 33-ката по принцип,а колкото до новите "коли" какво има да говорим
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

  2. #197
    Бегач на къси разстояния Wiliams's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    135

    Default

    Оригиналния комп на колата кои го знае къде е...предишния собственик я оставил да се ди пред блока 2 години и момчетата си свалили каквото им трябва...със предния фар и компа заминал...Колегата Mordohy ми прти неговия,така че колега Raider мога да пратя него да видите защо ги прави тия парчета с тока към помпата,дюзи и т.н...Иначе когато не правеше парчета,колата летеше с него...никога не е имала този проблем...сега незнам дали е от компа,но проблема се появи с него...още същия ден като го сложих...отначало помислих че е помпата,та 3 смених ама пак...Точно помпата ме кара да си мисля ,че може и да не е от него...много шумно работи...като давам контакт да подкачи-не се чува(нова е нормално),но като покарам 5 мин и направо става доминиращ шум в купето...може и компа да бърка нещо в работата на двигала,и от това да вижда зор тая помпа...иначе днес проверихме(когато направи за пореден път парчето),тока към свещите си е наред,помпата дава хубяво налягане(поне на око) към регулатора(значи всичко преди него трябва да е наред),ток към дюзите ходи...а колата едвам пали като на един цилиндър и веднага гасне...след час,след 2-3 опита пали и си работи 6...карам си я няма проблем...след 2-3 часа отивам пак да я паля работи добре 5-6 мин и аиде пак на ново...та мислиме в сервиза,че е нещо от системата за горивото,я дюзи зашушени,я нещо друго запушено...общо взето днес много добре обобщихме "проблема" на 33-ките...Повечето такива с проблеми просто не са карани коли...оня карал-оставил за една година,другия купува тръгва да ремонтира-колата пак седи...утре я карам на едно момче,до нашия сервиз работи,да я види...ако се окаже комп,ако трябва от ebay ше търся но 2 резевоара юнашко каране ще има...малко да и разкърша кокалите-тя точно от това си страда колата-липса на движение...
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD,Fiat Punto 1.2 16V Sporting,Alfa Romeo 166 2.4JTD 136hp-ex,Alfa Romeo 33 1.3L IE-ex,


  3. #198
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Значи, момчета, имам избор!
    Или да си взема отпуската през юли и да ходя на море или през май.
    Ако е през май, дупе да ви е яко!
    Ще ви обиколя с още компове, дюзи, бобини и датчици в багажника и ще ви оправя кочините, ама ако е от ваща мърлящина, тоест тръбопроводи, компресия и прочие....
    Абе дупе да ви е яко!
    Първо си вижте механиката и ВиК чарковете!!!
    Едит! Гроздовата на Райдер е чиста отрова! С половин кило, два пъти се напих
    Крушовата обаче е класика!
    Наздраве, скрападжии!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #199
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Честит празник майсторчета и наздраве ! Ся по темата искам да запитам колегата Wiliams когато работи двигателя ти на празен ход тресе ли,да не е нещо от компресията ?
    Забелязал съм и друго аз , когато много хора ровят по една кола накрая всичко излиза збъркано . От писаното по горе неможях да разбера много оплетох се отвсякъде,кой къде как защо ууааа плетки . Само знам ,че не е от компа щото аз с него карам от как съм я взел,чяк пък да гасне и да не може да върви не е било, не търси проблема там . Пъл ако ти писне да се занимаваш с тос бензин що не сложиш една газ и да си караш работата хем и по евтиничко ще ти е а и боксерчето не се мръщи на газиоля .
    ПС. Имам нов изпарител ланди рензо един приятел пък продава брц бутилка .
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  5. #200
    Бегач на къси разстояния Wiliams's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    135

    Default

    Наздраве и Честит 3-ти Март и от мене колеги!!!
    Днес открихме причината...Колегата Mordohy беше наи близко-тръбите и по точно резевоара...от начало си мислех,че стрелката за горивото не бачка-половин резервоар показва,а на мен се ми свършва бензина...да ама не точно си е показвала-наводнение стана в канала днес ама от бензин...свалям си аз спокоино гадуна и си мисля,че има няма 2 литра бвнзин вътре и глеи ко става...като шурна от маркуча за зареждането-към 25 литра изтече горе долу чист бензин...като свалих и обърнах да доизтече-колеги такава гадост не сте и сънували...течност с цвят на летен залез...ама л...на да видиш....4 часа чистене на тоя гадун и сега 2 дни ще го оставя да се поизветри....и от към регулатора същия цвят...много филм...ха сега ми кажете как да си прочистя и останалата част от системата...та така филма беше на ужасите тоя път...да видим по нататъка по горивната система какво ще излезе...
    Поздрави!!!
    Last edited by Wiliams; 03-03-2011 at 19:30.
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD,Fiat Punto 1.2 16V Sporting,Alfa Romeo 166 2.4JTD 136hp-ex,Alfa Romeo 33 1.3L IE-ex,


  6. #201
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Ша са сетиш ти ! Нататък сваляш чистиш дюзи и един нов горивен филт и да почерпиш старшия,че без него сме за никъде :П
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  7. #202
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    айде колеги, търсим още един компютър за 1,4 иав8ф.68 здрав или счупен няма значение. сегашния сме го закрепили ама колко ще изкара....
    точка

  8. #203

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    1351цц боксера вади най-готиния звук .... алкохолици такива
    http://www.youtube.com/watch?v=N9eee...layer_embedded

  9. #204
    започва да се пристрастява mitaka_bg_pd's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Plovdiv.South Central
    Posts
    34

    Default

    Утре ако не можеж да го намериш казваш ще ходим 2-мата

  10. #205
    Бегач на къси разстояния Wiliams's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    135

    Default

    Екстра,ето и тел за връзка - 0895387467 - Добри.Пиши ми и твоя тел да се разберем
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD,Fiat Punto 1.2 16V Sporting,Alfa Romeo 166 2.4JTD 136hp-ex,Alfa Romeo 33 1.3L IE-ex,


  11. #206
    започва да се пристрастява mitaka_bg_pd's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Plovdiv.South Central
    Posts
    34

    Default

    Eм 0878/910607 Митко ми звънни утре по някое време и да отидем през деня

  12. #207
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Бре, келеши, кажете какво ще търсите!
    Да се включиме и ние!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #208
    Бегач на къси разстояния Wiliams's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    135

    Default

    Рацерски истории колега . Откакто разбрах за трак дея на 5 септември сън не ме лови,да я вкарам в ред за 2-3 завоя моята кошничка.Пък откакто оня ден взех да давам кантари на 150-коня E30-ски съм твърдо решен,че ще готвя кошмара.Та с колегата ще мръднем днес до един майстор да види какво може да се направи по окачването,че си е доста мекичка...иначе за сега колата се сдоби с права генерация на оригиналния размер с резонатор,нов air intake,корито-sparco pro 2000 и малко олекотяване.Останаха спирачки(демек най-важното),окачване и да видя как подяволите да и вдигна налягането на бенза малко...
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD,Fiat Punto 1.2 16V Sporting,Alfa Romeo 166 2.4JTD 136hp-ex,Alfa Romeo 33 1.3L IE-ex,


  14. #209

    Default

    Quote Originally Posted by Wiliams View Post
    Рацерски истории колега . Откакто разбрах за трак дея на 5 септември сън не ме лови,да я вкарам в ред за 2-3 завоя моята кошничка.Пък откакто оня ден взех да давам кантари на 150-коня E30-ски съм твърдо решен,че ще готвя кошмара.Та с колегата ще мръднем днес до един майстор да види какво може да се направи по окачването,че си е доста мекичка...иначе за сега колата се сдоби с права генерация на оригиналния размер с резонатор,нов air intake,корито-sparco pro 2000 и малко олекотяване.Останаха спирачки(демек най-важното),окачване и да видя как подяволите да и вдигна налягането на бенза малко...

    ми освен с регулатор който може да се регулира с какво ли друго,ама колега интересно ми е какво целиш като вдигнеш налягането на горивото в рейката !!
    Alfa 145 1.4 t.s

  15. #210
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    оригиналния регулатор на 33 1,4 е вебер и отгоре има една врътка за регулиране, ама ефекта какъв ще е...
    точка

Page 14 of 17 FirstFirst ... 41213141516 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •