Page 2 of 17 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 251

Thread: Отново с Trentatre....

  1. #16
    Бегач на къси разстояния Wiliams's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    135

    Default

    Привет и на тебе колега!
    Колата я взех от едно момче от квартала тук в Изгерв.Иначе седеше в Кючука,там където работи бившия и собственик,докато не я прибрах аз.Бяхме си говорили с него за колата още миналата зима,но аз тогава имах друга 33-ка.И сега в "пристъп на носталгия" се сетих за нея,звъннах на момчето спазарихме я и си имам "нова" 33-ка...

  2. #17

    Default

    желая ти успех колега и дано не се налага да влизаш в големи филми че аз вече два месеца се лутам ма вече май му се вижда края...
    Alfa 145 1.4 t.s

  3. #18
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Default

    Ако маслото ти е на повече от 1год. го сменяи веднага за картере е наи добре да го свалиш и да ти го изправят.
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  4. #19
    Бегач на къси разстояния Wiliams's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    135

    Default

    Ето още пресни снимки от днес,Снимах кривия картер и по големите забелейки откъм ръжда(като изключим праговете които са безвъзвратно заминали):
    http://wiliams87.snimka.bg/automobil...40024.20975664
    http://wiliams87.snimka.bg/automobil...40024.20975667
    http://wiliams87.snimka.bg/automobil...40024.20975668
    http://wiliams87.snimka.bg/automobil...40024.20975671
    http://wiliams87.snimka.bg/automobil...40024.20975673
    От към ръждата купето от долу на пода е 40-50% запазено,праговете са 100% изядени,гредите и те са на 50-60% запазени,общо взето цялото купе си е на 50%.От средата на задните врати колата не е игнила грам,но там е по висока.Отпред където е по ниска и пода е имал по добър контакт с влагата по земята си е поизгнила.Горе долу на нивото на пода има гнилоч,отам нагоре бомбета,врати,таван си е 6.Но няма значение замислил съм и едно яко кърпене,хубава боичка и ще светне.
    Perdaha привет и на тебе колега! Видях темата за твоита 33-ка,и като поогледах снимките на пода,мисля че сме горе долу в една серия на филма,макар че както казах от нивото на пода нагоре моита не е мръднала.Абе ще доиде и нашето време да си ги караме с кеф 33-ките.
    RealSeX маслото е на горе долу 3 години след смяна,ще се сменя,и картера ще се сваля,но да видим дали няма да изкочи някои по читав 16V.Тогава ще качвам него,ако не този го почвам.Ти все пак провери ли намират ли ти се читави глави за 8V,и каква ще е цената евентуално?...
    И така почна се и при мене колеги.Отивам да се ровя пак аз...Поздрави на всички!

  5. #20
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Quote Originally Posted by Wiliams View Post
    3-десен,изхвърля,50, 5-ляв с обратен вираж,250-цялата цаз.
    ей такива хора ми харесват ще помагам с каквото мога колега, но наистина ти трябва едно 16в под капака

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    перник
    Age
    56
    Posts
    101

    Default

    Като гледам,доста кърпене ще падне,а и картера както е изктивен със сигорност е имало недостиг на масло.
    вече без Алфа,но да видим до кога!

  7. #22
    Бегач на къси разстояния Wiliams's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    135

    Default

    Ооо кърпене ще падне здраво 100%...И доста ремонти има.Но аз се радвам,понеже колата искам да стане яка стрийтаджийка...Леко по леко дано станат нещата.
    Та по темата-днес след дълго мислене и обсъждане се реши че двигала още няма да се сваля,докъто не се намери 16V.И се реши че по добре 16V да е "сърцето на звяра".Та почва се сега едно усилено търсене.Това е за сега отивам да си залепя задната гума че нещо спада мн бързо...
    Ааа Kris,ралито ми е в кръвта направо.Но искам първо да посвикна на скорост,на рефлекси,и искам да е с 33.После едно рали училище да направя и ако е казал господ..
    Поздрави!
    Last edited by Wiliams; 10-10-2010 at 17:51.

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    161

    Default

    Ходиш ли да гледаш ралита?

  9. #24
    Бегач на къси разстояния Wiliams's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    135

    Default

    Quote Originally Posted by svilenalpanev View Post
    Ходиш ли да гледаш ралита?
    Е,че как.Е когато нямам време или съм на работа пропускам.Ама сега поразмислих за един двигател за моята красавица и мисля малко сам да си ги правя ...

  10. #25
    Бегач на къси разстояния Wiliams's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    135

    Default

    Taкааа да опресним темата днес!Хем съм доволен,хем много ме е яд!И ме е яд на хора дето и понятие си нямат какво си купуват и какво карат!Днес в мокрото време аз реших да позапаля количката,да и сменя масло,водичка да долея,акумолатора заредих и всякакви дребни проблеми се заех да отстранявам.Та мисълтта къде ми е-собственика преди мене дал колата на някакъв "мераклия" да си я кара и да си я изплаща...И както винаги става в случая и аз лично съм 150% сигурен,че е така,по колата преди да се спре сигурно и нивото на водата за чистачките не е проверено!Предишния соственик ми даде всяка една бележка с ремонтите които е правил по колата,и също така си знаеше кое е имало за пооправяне като я е дал в ръцета на въпросния "карач".Е нищо от това не е пипнато по колата,ами за капак на всичко са правени такива мизеерии от сорта на "ше я подлепим с плюнка тука,ще превържем със сезалче там...". Ето от къде тръгват и приказките за Алфи,Ренааа и тем подобни глупости!Вече 100% съм сигурен в едно-лоша кола няма,има лоша подръжка!!!Например днес с гумаджията се хванахме за главата.Едната задна гума ми спадаше (така си я взех колата) и днес нали време за "ремонти" я закарах на вулканизатора в квартала...Въпросната гума е не 3 а сигурно 103 ръка(липсваха цели парчета от нея), а джантата на която е сложена - някаква Фолксвагенова 4х100,дето и седи кат подарена на колата...Абе нямам думи...Както и да е смених масълцето с някакво минерално там,подмених старата вода в радятора на колата,обезвъздуших съответно,и сега колата не тряка толкова,макар че пак си губи мощтност и придърпва от време на време...Няма да я карам повече така-направо свалям стария двигал и слагам новия(които се надявам след малко преговори да ида да си взема)... И така още по темата след като се обурудвам със 16V...
    Поздрави!

  11. #26
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колега, до сега само четях и просто нямах време да се "изкажа" и аз.
    След като няма да го юркаш повече тоя мотор, свали го и го прегледай основно. Възможно е да не е толкова осран, колкото изглежда.
    Боби ти го каза, малко по-здържано, но аз съм съвсем директен.
    16 В е чудесен мотор, но силата му е във високите обороти, над 4500. До там 8 В просто го яде. Това е много важно за 4х4, защото тука се търси дърпането на мотора още в ниските обороти. Сещаш се, какво става със съединителя, когато нямаш мощност още в ниските обороти, а добичето трудно върти гуми.
    Вдигаш оборотите, а съединителя....
    Сега ще скочат мнозина, ама мечо Пух, не винаги е прав.
    Другия вариант е, като съсипеш няколко съединителя да се научиш да си го пазиш.
    16 В е голям звяр и трябва да се научиш да го яздиш.
    8 В е като як катър и си има много други предимства.
    Най-малкото, че е много по-евтин за потръжка.
    Ако ще правиш бегачка и не ти пука, дали ще изкара седмица или само едно дърпане- слагай 16 В.
    Но ако искаш сигурна и здрава кола- опитай се да си възстановиш сегашния мотор.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #27
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ...... а и инжекциона е корав ,че няма дебитомер.
    точка

  13. #28
    Бегач на къси разстояния Wiliams's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    135

    Default

    Здрасти и на тебе mordohy!
    Ами да моя си двигател не е пулен леш наистина.Само на 8000 е от "основен ремонт" все пак...Но както писах снощи колата е била в ръцете на човек за когото българският тип каране важи в пълна сила.Искам да кажа,че това си ни е в кръвта на нас-искаме само да караме без да пипаме.За това няма и хубави коли-просто още няма вечна машина на пазара.Никога не съм гледал на возилото си,особено пък на 33-ка,като на роб които само трябва да изпълнява това което искам срещу много малко от моя страна.Напротив всеки един удобен момент,когато мога да заменя,подобре или просто да си се поровя из колата си е направо миг щастие за мен.Защото после знам'че тя ще ми се отлати пи същия начин.та мисълта ми е ,че ако исках колата ми да е максимално опростена,за по лесни и пядки ремонти,щях да си взема 1.5 кабураторния изруд, с когото съм имал много хубави моменти.И наистина ми даде много полезен и добеъ съвет.На 100% си прав и го разбирам,но аз вече съм неспасяем случаи,мисля да заложа на 16V-то.Още веднъж благодаря за съвета и ще държа в течение на нещата.
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD,Fiat Punto 1.2 16V Sporting,Alfa Romeo 166 2.4JTD 136hp-ex,Alfa Romeo 33 1.3L IE-ex,


  14. #29
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Quote Originally Posted by Wiliams View Post
    мисля да заложа на 16V-то
    добре си се ориентирал

  15. #30
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Default

    Quote Originally Posted by Kris View Post
    добре си се ориентирал
    Ти да мълчиш!!!!
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

Page 2 of 17 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •