Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: комутатор БОШ на 164 тспарк 2.0

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    пловдив
    Posts
    10

    Question комутатор БОШ на 164 тспарк 2.0

    здравеите колеги , нужна ми е информация за изводите \1-2-3-4\ на комутатор БОШ от 164 тспарк 2.0 .Това нещо ще го монтирам на москвич 2140 1.5 със делко с датчик на хол от голф . темата не е базик просто имам тези части и се опитвам да си направя москвича с безконтактно без разходи но не знам изводите кой за какво е.Благодаря на всеки който се отзове

  2. #2
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Виж тукhttp://www.alfa164.info/files/index....+Romeo+%2F164/ Някъде имаше схема на инжекциона. Ако няма в Аутодата-та има. С трудна задача си се захванал, но все пак УСПЕХ!
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    пловдив
    Posts
    10

    Default

    мерси, дано да яоткрия и разчета

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    няма да стане с тоя комутатор. тука може да видиш защо
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=51615
    като сложиш голфов или ладов, ми се струва че и бобината ще трябва да смениш.
    точка

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    пловдив
    Posts
    10

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    като сложиш голфов или ладов, ми се струва че и бобината ще трябва да смениш.
    бобината е едно към едно но явно комутатора ще е ладов \български\20-25лв но важното е че по-трудната част със натъпкването на гоуфовите карантий в москвичовото делко приключи благополучно, благодаря за инфото че иначе штеше да има едни проби едни замервания.

  6. #6
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    абе май май ще ти трябва и нискоомна бобина от нива или самара примерно.
    точка

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    пловдив
    Posts
    10

    Default

    защо боша с какви параметри е

  8. #8
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ако питаш за бобината на туинспарка, тя е уейстед спарк и не ти върши работа. безконтактното запалване при теб е - датчик на хол > комутатор > бобина > от там искрата в дистрибуторната капачка > палеца разпределя на коя свещ да скача искрата . изпълни схемата на ладата от линка и си готов.
    ако искаш безконтактно бездистрибуторно запалване, най-елементарния начин е EDIS от форд. там обаче трябва да насадиш датчик на коляновия вал от там сигнала в едис-а , той управлява 2 бобини уейстед спарк с 4 изхода за свещите. едис-а трябва да е от 4 цилиндров двигател и без допълнителна електроника ще работи на фиксиран аванс.
    точка

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    пловдив
    Posts
    10

    Default

    може грешно да са ме информирали точно какъв се води мотора на тази алфа от която смъкнах бобините знам със сигурност че е 164 мотора е с датчик на коляновия вал , с два дистрибутора само с капачка и палец, две бобини \мокри \ бош и два комутатора\027111000 9/c2\ мисля си че бобините за които ми говориш са сухи -разпределителни бобини а тези не са такива .Междо другото изкам да се похваля , ел. седалките ,ел. машинки на стъклата отвъпросната 164-ка виче са инсталирани във москвича и работят перфектно а предстоят да бъдат монтирани и ел огледалата , водния радиатор+ел.перката и най-накрая заедно с една допотопна аларма ще доиде ред и на машинките за централно зоключване от ;КОРАБА; така са казвали на този невероятен автомобил АР164 преди да замине за скраб за съжаление

  10. #10
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    тука ме хвърли у тъча
    уейстед спарк бобината е с 2 високоволтови изхода. до колкото знам единственото дистрибуторно запалване при двигател на 164 е с една обикновена бобина и една дистрибуторна капачка с 6 изхода на в6 мотора.
    точка

  11. #11
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    И старите Т. спарк с 2 дистрибутора
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by azlk20101981 View Post
    може грешно да са ме информирали точно какъв се води мотора на тази алфа от която смъкнах бобините знам със сигурност че е 164 мотора е с датчик на коляновия вал , с два дистрибутора само с капачка и палец, две бобини \мокри \ бош и два комутатора\027111000 9/c2\ мисля си че бобините за които ми говориш са сухи -разпределителни бобини а тези не са такива .Междо другото изкам да се похваля , ел. седалките ,ел. машинки на стъклата отвъпросната 164-ка виче са инсталирани във москвича и работят перфектно а предстоят да бъдат монтирани и ел огледалата , водния радиатор+ел.перката и най-накрая заедно с една допотопна аларма ще доиде ред и на машинките за централно зоключване от ;КОРАБА; така са казвали на този невероятен автомобил АР164 преди да замине за скраб за съжаление
    Колега къде в Пловдив е тази 164-ка,4е ми трябва дръжка за шофьорската врата.Може на ли4ни да ми пратиш тел.
    Hее важно колко коня имаш под капака, а какво магаре си зад волана!!!!Alfa Romeo 164 ts 2000c 90г.

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    пловдив
    Posts
    10

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    тука ме хвърли у тъча
    уейстед спарк бобината е с 2 високоволтови изхода. до колкото знам единственото дистрибуторно запалване при двигател на 164 е с една обикновена бобина и една дистрибуторна капачка с 6 изхода на в6 мотора.
    тази беше с две бобини с един високо волтов изход и две делка само с палец капачките са с по 1 вход и 4 изхода даже мисля че и едното делко е при мен.просто мотора беше с 8 свещи по 2 на цилиндър

    ---------- Post added at 22:02 ---------- Previous post was at 21:59 ----------

    Quote Originally Posted by NEDKO View Post
    Колега къде в Пловдив е тази 164-ка,4е ми трябва дръжка за шофьорската врата.Може на ли4ни да ми пратиш тел.
    съжалявам колега но вече е направена на вилици или консервени кутии

  14. #14
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    значи ще стане в тоя случай.
    точка

  15. #15
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    пловдив
    Posts
    10

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    значи ще стане в тоя случай.
    бобината ясно а в този случай дали и комутатора няма да ми свърши работа ако му се знаят изводите освен тези за бобината които си излизат отделно от 4-те пина

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •