Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19

Thread: комутатор БОШ на 164 тспарк 2.0

  1. #16
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    комутатора трябва да е предвиден да работи с датчик на хол.
    точка

  2. #17
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    пловдив
    Posts
    10

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    комутатора трябва да е предвиден да работи с датчик на хол.
    а датчика на коляновия вал не е ли дотчик на ХОЛ мисля че така съм го срещал по разни схеми.И все пак ако има някаде схема на това запалване от въпросната 164-ка няма да е лошо да погледна

  3. #18
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    не е, индуктивен е. просто си купи от магазина лададжийски комутатор за 20-30 лева и си готов.
    при теб датчика на хол играе ролята на електронно чукче най-елементарно казано. аванса на запалването се определя механично обикновено от центробежните сили + вакум корекция. датчика чете сигнала от магнитите и подава импулс към комутатора, който е изпълнен от няколко модула- 1-вия усилва сигнала, 2-рия задържа захранването за известно време нужно да се зареди бобината и 3-тия е крайното стъпало което комутира самата бобина.
    при индуктивния датчик имаш метално назъбено колело. чрез тоя датчик компютъра чете точното положение на коляновия вал, пресмята нужния аванс и подава сигнала към комутатора който е само крайно стъпало. това най-просто обяснено.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Hall_sensor
    http://rockledge.home.comcast.net/~r...y/DIS_EDIS.htm
    придържай се към схемата на лада самара /нива/
    точка

  4. #19
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    пловдив
    Posts
    10

    Default

    благодаря за консултациите почти съм готов като трътне системата ще пиша за ефекта

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •