Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 62

Thread: Взех си 166 JTD

  1. #1
    Запален алфист ihalachev's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велинград
    Posts
    161

    Default Взех си 166 JTD

    Здравейте на всички! От 10 дена съм собственик на 166 JTD. Преди това карах Е200 Мерцедес.Какво да кажа за Алфата освен че е прекрасен автомобил.Онзи ден и направих един тест Велинград - Истамбул и обратно и просто съм очарован от колата.Забравих да спомена че е 150к.с и е с чип./няма такова вървене/.Имам доста въпроси но всичко с времето си.
    Първо да питам относно пушенето.При настъпване пуши доста черно.казаха ми че е от чипа.Вярно ли е това?
    Искам до питам и за разхода по борд. компютъра.Четох теми и сотанах с впечетлението че на повечето колеги или показва вярно или по малко разход, а на мен е обратното.Пълна пълна ми показа 6,3 а по комп. 7,8.Възможна ли е такава разлика?
    Да питам и за климатика.При мен не включва компресора.Ходих да проверят фреона и се оказва че има, но във Велинград няма къде да проверя с диягностика къде е проблема.Да се сещате за нещо което мога да проверя сам /имам предвид получават ли се проблеми с бушони, релета и т.н/
    И последно да питам за джанти.Моята е със 17ки с гуми 225/45.Искам да си взема за зимата 16ки обикновенни.Та въпроса ми е има ли изобщо такива или са все лети.Където и да питам в моргите по Велинград и Пазарджик все няма.Ако някой продава да пише.Ако някой иска може да направим бартер за 16 лети защото чесно да ви кажа тези ми идват големи.Джантите ми са 5бр.
    Това е за за сега.Май доста въпроси истрелях.Ако нещо съм объркал моля да ме извините.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1.jpg  
    Last edited by ihalachev; 13-10-2010 at 15:57.

  2. #2

    Default

    Първо честито за Алфата
    Та относно черното е нормално да и до някъде е от чипа
    Виж обслужи си я като за първо време, но в доверен клубен сервиз, за да не се ядосаваш после
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #3
    Запален алфист kongogo's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    162

    Default

    Честито колега много ти е хубава Алфата

  4. #4
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default


  5. #5
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Честито! Мого е красива, със здраве да си я караш и много да и се радваш!
    От Германия ли е внесена? Че май съм я гледал в немското мобиле?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Има си железни, мойта я взех с такива. Не мога да те ориентирам иначе откъде да търсиш. Аз не ги ползвам мойте, но ги пазя резервни. Звъни по морги, порови във форума, има телефони
    166, 2.4 JTD'00

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Честито и от мен.Сега трябва да си разбрал , каква заблуда е всъщност марката "Мерцедес" и колко много е подценена "Алфа Ромео" на този фон.А за джантите търсиш 5/108 има и 16-ки , даже колегата Н.Николов в раздела продава предлага няколко модела.Така , че успех!
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  8. #8
    Запален алфист ihalachev's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велинград
    Posts
    161

    Default

    Благодаря зя поздравите.Колата е Италианска просто съм сложил немски номера за да карам че нямаше никакви.Обслужил съм я напълно но пак препушва.Относно джантите където и да питам по моргите все няма.Действително има лети но нещо се поохарчих и не ми се дамат сега пари та за това търся обикновенни.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 4.jpg  
    Last edited by ihalachev; 13-10-2010 at 21:58.

  9. #9
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Честито колега Интересно ми е какво ще кажеш за разликата в интериора между Мерцедеса и Алфата
    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Та относно черното е нормално да и до някъде е от чипа
    Не е нормално ... (ако ремапа е качествен)

    Провери си внимателно всички маркучи около турбото,кулера... Може да изглеждат външно здрави , но направи ли налягане си проличава от къде "диша" ... Това е от пресен пример с едно чипнато ЖТД , което след смяна на един от маркучите спря да пуши

    А ламаринени 16" има , но много грозни ... Порови се из раздела за платени обяви и другия за автомобили на части
    Last edited by RoMeO_156_GTA; 13-10-2010 at 22:00.
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  10. #10
    Запален алфист ihalachev's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велинград
    Posts
    161

    Default

    Quote Originally Posted by RoMeO_156_GTA View Post
    Честито колега Интересно ми е какво ще кажеш за разликата в интериора между Мерцедеса и Алфата


    Не е нормално ... (ако ремапа е качествен)

    Провери си внимателно всички маркучи . Може да изглеждат външно здрави , но направи ли налягане си проличава от къде "диша" ... Това е от пресен пример с едно чипнато ЖТД , което след смяна на един от маркучите спря да пуши

    А ламаринени 16" има , но много грозни ... Порови се из раздела за платени обяви и другия за автомобили на части
    Какво да кажа за интериора!Просто разликата е космическа.6 години карам само Мерцедес и в интерес на истината автомобилите от тази марка са много добри относно здравина, возия и престиж, но на база интериор, динамика и визия са много назат от Алфата.Просто тази кола като вървене чак ме плоши.Относно здравината ще видим.Както казва един приятел кеф цена няма.Ако има нещо по маркучите като казваш няма ли да промени вървенето?Не че знам как трябва да върви на тази кола ама като я настйпиш просто излиза от кожата си.И на кои маркучи да обърна внимание?

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    98

    Default

    ЧЕСТИТО ТОВА Е КОЛАТА

  12. #12
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Честито за колата.
    Пушенето най-вероятно е от чипа.
    Не ми се вярва да има спукан маркуч, щото казваш че колата върви доста...
    Ако "тегли" от мн. ниски обороти (1100-1200) мапера се е поунесъл. Освен ако не е било такова желанието на клиента.
    Още един ремап ще оправи нещата.

    П.П. това е малко наизуст де щото зависи кога (при какви обороти в движение) изпушва колата
    Last edited by Ilko Ivanov; 13-10-2010 at 22:26.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  13. #13
    Запален алфист ihalachev's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велинград
    Posts
    161

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    Честито за колата.
    Пушенето най-вероятно е от чипа.
    Не ми се вярва да има спукан маркуч, щото казваш че колата върви доста...
    Ако "тегли" от мн. ниски обороти (1100-1200) мапера се е поунесъл. Освен ако не е било такова желанието на клиента.
    Още един ремап ще оправи нещата.

    П.П. това е малко наизуст де щото зависи кога (при какви обороти в движение) изпушва колата
    Изпушва най вече при 2 и 3 и то доста щом га виждам в огледалото.Все още нямам наблюдения на какви обороти как се държи/тъйкото я карам от една седмица и всичко ми е още чуждо/, но при 60-65км. на 5 направо полудявя а на трета с тази скорост направо не се одържа.
    И какво е ремап?

  14. #14
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    И какво е ремап?
    чип тунинг
    най-просто казано
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  15. #15
    Запален алфист bodolei's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Кубрат
    Posts
    109

    Default

    Честито и от мен и безаварино

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •