Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Демпферен маховик

  1. #1
    Запален алфист ihalachev's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велинград
    Posts
    161

    Default Демпферен маховик

    Колеги появи ми се едно прецикване при палене и особенно при гасена на колат /2,4 ЖТД/ и някак гасне доста тешко.Ходих на няколко сервиза и в един момчето ме стесна че е заминал демферния маховик.От него било това прецикване.Такъв ли е симптома на заминал маховик и колко стува такъв.

  2. #2
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Тази шайба(демпферната) я смених преди 3 месеца и мога да ти кажа че това дето го описваш си остана.имаше го и при старата има го и при новата демпферна шайба.Стигам до извода че този звук при гасене не е от шайбата а от някой тампон,но за сега не съм изолирал причината.Имам пдозрение че може да е и от прословутата тракаща верига на маслената помпа.Логиката идва от там че на студено мотора гасне и пали без никакви звуци и "прецикването" се чува само при загрял двигател както тогава се чува и дрънченето на въпросната верига.

  3. #3
    Запален алфист ihalachev's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велинград
    Posts
    161

    Default

    Quote Originally Posted by balev64 View Post
    Тази шайба(демпферната) я смених преди 3 месеца и мога да ти кажа че това дето го описваш си остана.имаше го и при старата има го и при новата демпферна шайба.Стигам до извода че този звук при гасене не е от шайбата а от някой тампон,но за сега не съм изолирал причината.Имам пдозрение че може да е и от прословутата тракаща верига на маслената помпа.Логиката идва от там че на студено мотора гасне и пали без никакви звуци и "прецикването" се чува само при загрял двигател както тогава се чува и дрънченето на въпросната верига.
    Колега не съм запознат ама денферна шайча и денф. маховик не са ли различни части.

  4. #4
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by ihalachev View Post
    Колеги появи ми се едно прецикване при палене и особенно при гасена на колат /2,4 ЖТД/ и някак гасне доста тешко.Ходих на няколко сервиза и в един момчето ме стесна че е заминал демферния маховик.От него било това прецикване.Такъв ли е симптома на заминал маховик и колко стува такъв.
    Ако маховикът е тръгнал,ще има яки вибрации при потегляне,тъй че споко.Търси проблемът другаде.

    Quote Originally Posted by ihalachev View Post
    Колега не съм запознат ама денферна шайча и денф. маховик не са ли различни части.
    Да,различни неща са и стоят от противоположните страни на коляновия вал.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by ihalachev View Post
    Колеги появи ми се едно прецикване при палене и особенно при гасена на колат /2,4 ЖТД/ и някак гасне доста тешко.Ходих на няколко сервиза и в един момчето ме стесна че е заминал демферния маховик.От него било това прецикване.Такъв ли е симптома на заминал маховик и колко стува такъв.
    С кои мотор си колега.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  6. #6
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Демпферната шайба е от към групата на пистовия ремък,задвижва генератора,компресора на климатика и хидравличната помпа.Моята имаше много малко спукване на гумта 3-4 см но се оказа че е достатъчно.

  7. #7
    Запален алфист ihalachev's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велинград
    Posts
    161

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Ако маховикът е тръгнал,ще има яки вибрации при потегляне,тъй че споко.Търси проблемът другаде.



    Да,различни неща са и стоят от противоположните страни на коляновия вал.
    Вибрации няма ама при гаснене вке едно от един път си ме спрял тока така тежко гасне и изциква.Просто не знам как да опиша проблема по точно.Не гасне като нормална кола ами някак странно и характерно е прецикването.Момчето в сервиза я вдигна на подемник и ме кара да паля и гаса като той слухтеше отдоло и ми каза че този шум е идва от маховика.Иначе е 150 к.с

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by ihalachev View Post
    Вибрации няма ама при гаснене вке едно от един път си ме спрял тока така тежко гасне и изциква.Просто не знам как да опиша проблема по точно.Не гасне като нормална кола ами някак странно и характерно е прецикването.Момчето в сервиза я вдигна на подемник и ме кара да паля и гаса като той слухтеше отдоло и ми каза че този шум е идва от маховика.Иначе е 150 к.с
    Провери си всички вакумчета преди да почнеш да даваш цифри пари
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  9. #9
    Запален алфист ihalachev's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велинград
    Posts
    161

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Провери си всички вакумчета преди да почнеш да даваш цифри пари
    Кои вакуми.Насочи ме по точно че тук във Велинград където и да отида все гадаят.Ако мога сам за го хвана проблема ще е най добре.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by ihalachev View Post
    Кои вакуми.Насочи ме по точно че тук във Велинград където и да отида все гадаят.Ако мога сам за го хвана проблема ще е най добре.
    Малко на изуст говоря но дросела при гасене му помага вакум за да гасне колата от веднъж образно казано. Хващаш вакума които влиза в дросела и гледаш дали го има. Ако не почваш да ровиш назад да видиш да няма спукано някое маркуче.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  11. #11
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Маховикът за 1.9 жтд струва към 700-800 лв, ако не се лъжа. За 2.4 ще е пак там някъде. Трагедията е, че като свалиш скоростната кутия за смяна, много често се оказва, че и съединителчето не е първа младост, а то е 300-400 лв...
    Ако това 'прецикване' е от типа 'метал-в-метал', може да си провериш вакуумите за собствено успокоение само и да видиш цените на маховиците
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  12. #12
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Разни паразитни звуци се появяват при повреди в бендикса на стартера.Ако е блокирал и не може да се върне в изходно положение,не се зецепва правилно с венеца на маховика и ще го подбие,а и лагера на бендикса ще даде фира.
    Относно гасненето,иди да погледне колата,човек дето е виждал common rail мотори,щото проблема може да е от различни причини(електрическа,механична и т.н.).
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  13. #13

    Default

    Kолега проверете ролката на алтернатора дали не е блокирала.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2003 г.
    Alfa Romeo 164 2.0 T.S.

  14. #14

    Default

    Цената я има някъде във форума - малко над 900 лв е, а при заминал или заминаващ махових, има прехлопване в началото на набиране както и при връщане на газта, получаващо се заради получилия се луфт.
    Алфа Ромео 166, 2.4 JTD, 136 hp, '99 г., кожен салон МОМО, 16" TORRA +++

  15. #15
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Малко на изуст говоря но дросела при гасене му помага вакум за да гасне колата от веднъж образно казано. Хващаш вакума които влиза в дросела и гледаш дали го има. Ако не почваш да ровиш назад да видиш да няма спукано някое маркуче.
    Ше го хване ма друг път! Вакума там се появява само в момента на гасненето през останалото време го няма! Не е ли по-лесно просто да види като гаси колата дали се движи дросела Макар че дори да не се движи колата пак ще си гасне ок

    ---------- Post added at 10:30 ---------- Previous post was at 10:27 ----------

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    Маховикът за 1.9 жтд струва към 700-800 лв, ако не се лъжа. За 2.4 ще е пак там някъде. Трагедията е, че като свалиш скоростната кутия за смяна, много често се оказва, че и съединителчето не е първа младост, а то е 300-400 лв...
    Ако това 'прецикване' е от типа 'метал-в-метал', може да си провериш вакуумите за собствено успокоение само и да видиш цените на маховиците
    На 2.4 150кс е малко по скъп съединителя - или поне тоя дето издържа, а не тоя за 1.9
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •