Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 52

Thread: Диференциали,трансмисия,силово предаване

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by kocta View Post
    п.п. Нещо бъркате понятието LSD или не гледате мащабно
    За автомобилен спорт диференцияла с ограничено приплъзване или така наречения по нашенски ШПЕР е повече от задължителен , особенно при коли с един двигателен мост независимо кой от 2-та. Друг въпрос е ,че има различни типове LSD-та. Виско,торсен,пластинчат и тн.
    +1

    и мен ми е интересно как се нарича по друг начин LSD-то... ама нейсе

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    +1

    и мен ми е интересно как се нарича по друг начин LSD-то... ама нейсе
    и ти се изказа
    няма друго име, но има различни видове както каза Коста

  3. #18
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Те тука се говори за Q2 диф или по точно ,ТОРСЕН и има ли база за сравнение на ТОЗ диф с другите видове "шпер".!

    За разлика от другите дифове (пластинчат и виско) торсеният се отключва при корекция в завой,особенно при излизане от завой.


    Сега ако ме убедите ,че торсенят диф е по добър от другите ще ви призная!

  4. #19
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default Диференциали,трансмисия,силово предаване

    Дискусията ще продължи тук!!!

  5. #20
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    За разлика от другите дифове (пластинчат и виско) торсеният се отключва при корекция в завой,особенно при излизане от завой.
    Сега ако ме убедите ,че торсенят диф е по добър от другите ще ви призная!
    Не за убеждаване в едно или друго, а за обща култура имам въпрос, ако правилно съм разбрал изречението за отключване при корекция в завой:

    Начи при старт самоблокиращият се диференциал не допуска въртене на колелата с различна скорост (т.е. буксуване на едното). В завой обаче колелата се въртят с различна скорост (външното - с по-висока) и ако не греша, някои от системите за стабилност дори прилагат спирачно усилие на вътрешното колело при нужда. Тогава е съвсем логично при корекция в завой дифът да се отключва - не е ли така? Иначе би трябвало да се получи недозавиване...?

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  6. #21
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Аз няма да споря кой е по-добър, защото QUIFE явно не случайно е 2 пъти по-скъп от оригиналното Q2, но ще кажа моите юзър впечатления от преминаване към Q2:
    1. На сухо и мокро колата има по-добър старт и зацепва по-добре сравнено с оригиналния диф.
    2. Q2 се усеща повече с изключен ASR, но не е задължително да се кара нон-стоп с изключена система.
    3. На сняг задължително трябва да се изключва ASR защото иначе си работи като нормален диф и си седите на едно място
    4. В завой колата стана много по-стабилна и не поднася настрани при подаване на газ, а изтегля. Усеща се като 4х4.

    Това са моите скромни наблюдения и няма да го заменя със стандартния диф, но ако някой ми подари QUIFE, ще експериментирам, за да кажа впечатления и разлики

    Със сигурност за ежедневна употреба е добра инвестиция, но не мога да се изкажа компетентно дали е подходящ за писта, драг, фраг и т.н.

  7. #22
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by bass View Post
    Не за убеждаване в едно или друго, а за обща култура имам въпрос, ако правилно съм разбрал изречението за отключване при корекция в завой:

    Начи при старт самоблокиращият се диференциал не допуска въртене на колелата с различна скорост (т.е. буксуване на едното). В завой обаче колелата се въртят с различна скорост (външното - с по-висока) и ако не греша, някои от системите за стабилност дори прилагат спирачно усилие на вътрешното колело при нужда. Тогава е съвсем логично при корекция в завой дифът да се отключва - не е ли така? Иначе би трябвало да се получи недозавиване...?
    Именно за тази му способност става въпрос и логично това му свойство се нарежда като голямо негово предимство...
    Last edited by ЗМЕЯ!; 15-10-2010 at 14:07.
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  8. #23
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Не разбирам от тия работи... ама като чета и се чудя... седя си язе на лев завой на светофар (от тия любимите, дето чакат отсрещните) и като има място ... тръгвам, е да ама ако прекаля с газта не тръгвам а въртя гуми само.
    Това чудо ще сработи ли при тая постановка или не?
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  9. #24
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    TORSEN диференциал-ът е доста различен от останалите видове диференциали с ограничено приплъзване.


    Аз лично съм карал кола с Q2 (Alfa 156SW 1.9JTDm) само веднъж и впечетленията ми бяха, че грубото прекаляване с газта в завой води до масивно недозавиване
    За разлика от моята 145 с отворен диф. - която в такава ситуация буксува яко с вътрешното колело и недозавиването е сравнително малко.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  10. #25
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Bodom View Post
    TORSEN диференциал-ът е доста различен от останалите видове диференциали с ограничено приплъзване.


    Аз лично съм карал кола с Q2 (Alfa 156SW 1.9JTDm) само веднъж и впечетленията ми бяха, че грубото прекаляване с газта в завой води до масивно недозавиване
    За разлика от моята 145 с отворен диф. - която в такава ситуация буксува яко с вътрешното колело и недозавиването е сравнително малко.
    Примерът ти е крайно неподходящ, защото със същата сила може да сравниш 156 с Тойота или Дачия
    Принципно 147/156/GT са коли, които този проблем с недозавиването е сериозен за разлика от 145/146, както и 155, която има много добра динамика и поведение на пътя.
    Ако не ми вярваш, ела да тестваме моята 147-ца с Q2 и твоята 145-ца, но ще ги сложим до една стена, за да видим коя ще удари стената в завоя докато се опитваме да въртим гуми и коя не
    п.с. Полуоски няма да махам, че Еньо няма да пише и да си чеше езика без причина

  11. #26
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Примерът ти е крайно неподходящ, защото със същата сила може да сравниш 156 с Тойота или Дачия
    Принципно 147/156/GT са коли, които този проблем с недозавиването е сериозен за разлика от 145/146, както и 155, която има много добра динамика и поведение на пътя.
    Ако не ми вярваш, ела да тестваме моята 147-ца с Q2 и твоята 145-ца, но ще ги сложим до една стена, за да видим коя ще удари стената в завоя докато се опитваме да въртим гуми и коя не
    п.с. Полуоски няма да махам, че Еньо няма да пише и да си чеше езика без причина
    Може и да е неподходящ примерът, но аз си го обяснявам по следният начин. Като нагазя Q2-то в завой, и двете колела губят сцепление (буксуват) и се почва пързалянето навън от завоя. Докъто при моята с отверен диференциал, силата от мотора се изсипва на загубилото сцепление вътрешно колело, но външното запазва все-пак някакво сцепление, което води до по-малкото недозавиване.
    Ако Q2 се кара правилно и се внимава с газта - може да излезе много по-бързо и без проблеми от завоя, отколкото кола с отворен диференциал.

    Иначе единственото неподходящо нещо в сравнението ми за което си признавам е, че моята кола е 103коня, а тази с Q2, която карах е 140.

    Edit: Междудругото не се опитвам да кажа, че Q2 (Torsen) е лошо нещо. Просто дадох пример със случка, която ми направи впечетление.
    Last edited by Bodom; 15-10-2010 at 15:44.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  12. #27
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Зачетох се малко междувременно и установих, че под "заключване" не се разбира нещо като елиминиране на диференциала (все едно колелата са на една цяла ос и се въртят с еднаква скорост), а намаляване подаването на въртящ момент към колелото с по-малко сцепление (вътрешното) чрез пренасочване към другото колело. На теория може 100% от въртящия момент да иде към колело, което е във въздуха и се върти свободно, като за другото остава само среден пръст и колата не ускорява (сценарий с отворен диф).
    При тва положение въпросът за "отключване при корекция в завой" става по-сложен и излизам от дискусията поради некомпетентност

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  13. #28
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by bass View Post
    Зачетох се малко междувременно и установих, че под "заключване" не се разбира нещо като елиминиране на диференциала (все едно колелата са на една цяла ос и се въртят с еднаква скорост), а намаляване подаването на въртящ момент към колелото с по-малко сцепление (вътрешното) чрез пренасочване към другото колело. На теория може 100% от въртящия момент да иде към колело, което е във въздуха и се върти свободно, като за другото остава само среден пръст и колата не ускорява (сценарий с отворен диф).
    При тва положение въпросът за "отключване при корекция в завой" става по-сложен и излизам от дискусията поради некомпетентност
    Специално Q2 го дават 25%/75% и обратно, което не е 100% заключване.

    ---------- Post added at 12:58 ---------- Previous post was at 12:51 ----------

    Quote Originally Posted by Bodom View Post
    Може и да е неподходящ примерът, но аз си го обяснявам по следният начин. Като нагазя Q2-то в завой, и двете колела губят сцепление (буксуват) и се почва пързалянето навън от завоя. Докъто при моята с отверен диференциал, силата от мотора се изсипва на загубилото сцепление вътрешно колело, но външното запазва все-пак някакво сцепление, което води до по-малкото недозавиване.
    Ако Q2 се кара правилно и се внимава с газта - може да излезе много по-бързо и без проблеми от завоя, отколкото кола с отворен диференциал.

    Иначе единственото неподходящо нещо в сравнението ми за което си признавам е, че моята кола е 103коня, а тази с Q2, която карах е 140.

    Edit: Междудругото не се опитвам да кажа, че Q2 (Torsen) е лошо нещо. Просто дадох пример със случка, която ми направи впечетление.
    Прав си, че има разлика в мощността, но много по-голяма е разликата в типа окачване, купе и поведение на колата, т.е. на практика може да се окаже, че 156-ца с Q2 е по-склонна да поднася отколкото 145 с нормален диф
    Искам да ти кажа, че 147-цата ми доста й бягаше предницата преди Q2-ката, докато сега описва завоя.

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    и ти се изказа
    няма друго име, но има различни видове както каза Коста
    Батка успокой се и аз съм зад мнението на Коста ама....
    Били превел тогава какво пише тука:

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    А пък ти ако искаш 3 лсд-та и сложи пак тая,а що се отнася до моделите самоблокиращи се дифове ЛСД-то е най загубения диф,но като няма друг се примиряваш.
    Изкажи се сега ти
    Last edited by ne0; 15-10-2010 at 18:08.

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  15. #30
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Били превел тогава какво пише тука:



    Изкажи се сега ти
    Е кво да се изказва като дригата се е убъркал са чичката ше го нарани Ти си глей твоя двор недей пак се учи от чужди грешки
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •