Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: Музика в 155

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    46

    Default Музика в 155

    Здравейте. Поизчетох написаните теми тук, а и доста други в мрежата, но така и не ми стана ясно какво точно трябва да се направи, за да се получи качествен и хубав звук в колата. Самата тя е 155-ца. Както предполагам знаете има места за говорители в таблото и на кората под задния прозорец, а във вратите няма. В момента имам сд Alpine IDA-X300 ( http://www.online-bg.com/product_inf...oducts_id=7537 ) . Преди известно време си смених наличните говорители в колата, който не бяха оригинални, с Херц. Предните мисля, че бяха HERTZ DCX-100 ( http://www.onlinetrading.bg/product/...z-dcx-100.html ) ,а задните HERTZ DCX-165 ( http://www.onlinetrading.bg/product/...z-dcx-165.html ). Мислех, че след тези неща всичко ще е супер, но... нещо не съм доволен. Предполагам просто не съм избрал подходящи говорители, но музиката се чува някак си.. не както трябва. Няма ниски, или ако ги има не звучат добре.
    Другото което е, тъй като говорителите са сравнително нови, а и не разполагам с неограничени средства, не ми се иска да ги махам. И за това искам да попитам по-компетентните, дали е добра идея да си взема еднолентови говорители само за ниските, и дали е удачно да се монтират във вратите, било то предните или задните врати. И ако да, как да стане свързването към сд-то, и въобще каквото още е необходимо.
    Друго нещо което ме интересува е за crossover-ите или филтри. Общо взето от прочетеното разбрах че се ползват, за да не позволяват към говорителя да преминават честоти, които той не може да понесе. При моя случай, не мисля че имам такива. Интересува ме дали трябва за всеки говорител да се сложи отделен филтър, какво точно да гледам за да разбера какъв филтър да сложа, и по какъв точно начин да ги свържа преди говорителя.
    Третото нещо е, дали при евентуалното слагане на горепосочените говорители, ще е необходимо и използването на усилвател, и ако да как да го избера за да захранва говорителите в колата - какво точно да гледам, да търся, а също и ако можете да ми посочите някой примерен.
    И искам само да кажа, че целта ми не е да имам супер зверска и мощна музика, просто искам да имам хубав чист звук, който да доставя удоволствие при слушане.
    Благодаря ви предварително, и се надявам да можете да ми помогнете и да имате търпение да ми отговорите.
    155 1.8ТС 8в 129к.с. '93год.


  2. #2
    Болен алфист Kamen666's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    2,594

    Default

    Колега,хубави ниски честоти без суб в багажника трудно ще докараш....не че неможе...но трябва мн пара.
    Hyundai i40 - 13 - CRDI - Powered By TST Racing
    Suzuki Grand Vitara - 07 - AWD EX
    Alfa 156 - 1.9 JTD - 03 - Powered By TST Racing + K&N Filter - EX
    Kawasaki Ninja ZXR - 06 -The Fastest
    Honda PCX150 - 15 - The Cheapest

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    46

    Default

    Значи да разбирам, че предлагаш този вариант. В такъв случай, можеш ли да ми препоръчаш нещо, що годе добро и на по приемлива цена, защото както казах бюджета ми е ограничен. И също пак да питам, дали е добра идея, усилвателя да е 4 канален, за да мога да включа и задната линия в него, или да си е само за субуфера?
    155 1.8ТС 8в 129к.с. '93год.


  4. #4
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    Здравей - от всичко прочетено разбрах , че си с Херц ДЦХ100 и ДЦХ165,свързани на Алпайн ,което не е чак толкова лоша комбинация и би трябвало да са що годе добре в диапазона 65-20000Хц ,АКО СА СФАЗИРАНИ ПРАВИЛНО де.
    Провери първо сфазировката .
    Иако е необходимо слагането на суб -пиши колко пари можеш да отделиш за това начинание
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    46

    Default

    Добре си разбрал. Специално за да съм сигурен, че всичко е както трябва ходих до специалисти по кар аудио, да ми ги проверят и всичко е наред.
    Обаче, след отсъствие 4 месеца през лятото, сега задната лява е започнала да пращи, и не знам от какво може да е това.
    А за парите... не съм решил колко точно, но от порядъка на 200-300лв. за усилвател и субуфер, което дори ми е много, но ще се преценява на място дето се казва. Ако може разбира се нещо що годе добро и за по-малко пари ще е още по добре де
    155 1.8ТС 8в 129к.с. '93год.


  6. #6
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    155 цата не става за озвучение....Казвам го от опит.

    Отпред ти трябват едни компонентни говорители, като ще се наложи да изрежеш кората на 2те врати(Слагаш 13см.++)+ правилно разположение на пищялките и т.н.....Абе неприятна работа, ама кофти акустика има тая кола...

    СУба е кофти, защото багажника е добре изолиран.

    Това което бих направил на твое място е едно субче отзад 12" с усилвателче, експериментирай със ПОЗИЦИЯТА на говорителя, защото звучи по-много различен начин в този голям багажник....Отвори подлакътника и му махни пластмасата. Купи си едни филтри за предната и задната линия. Това е...С още 300-400лв. можеш да изкараш някакъв що-годен нормален звук, ама не очаквай чудеса...Както казах мен ме дразни 155цата с тия 10см. говорители на таблото...Слагал съм ДЛС, Фокал и т.н просто си трябват компонентни рязане на кори и т.н..
    Last edited by VFTI; 16-10-2010 at 20:35.
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    46

    Default

    Ами добре, но нека започнем от някъде. Като за начало, тъй като вече казах какви са ми говорителите, и също така споменах, че не съм много наясно, може ли да ми кажете, какви филтри да взема за предната линия и какви за задната(ако може да посочите примерни)? На всеки говорител ли трябва да има отделен филтър, или е друга процедурата? Как точно се свързва самия филтър, тъй като не съм разглеждал такова нещо до сега? Преди свързването им трябва ли да знам нещо друго?
    Извинявам се за невежеството, и благодаря предварително на всеки, който се опитва да ме просветли малко в тази област
    155 1.8ТС 8в 129к.с. '93год.


  8. #8
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    и аз съм си мислил за изрезването на предните кори и си мисля ,че доста ще се подобри качеството на звука , и аз не гоня силната музика а качество! ,та викам да пробвам ,имам едни идеални 10 ки от рекстън ,имам и едни резервни кори така ,че направо сам ги бастисал!
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  9. #9
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    От DCX ниски не чакай, те дори DSK за нищо не стават.
    Е серията са друга песен вече.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    155 цата не става за озвучение....Казвам го от опит.

    Отпред ти трябват едни компонентни говорители, като ще се наложи да изрежеш кората на 2те врати(Слагаш 13см.++)+ правилно разположение на пищялките и т.н.....Абе неприятна работа, ама кофти акустика има тая кола...

    СУба е кофти, защото багажника е добре изолиран.

    Това което бих направил на твое място е едно субче отзад 12" с усилвателче, експериментирай със ПОЗИЦИЯТА на говорителя, защото звучи по-много различен начин в този голям багажник....Отвори подлакътника и му махни пластмасата. Купи си едни филтри за предната и задната линия. Това е...С още 300-400лв. можеш да изкараш някакъв що-годен нормален звук, ама не очаквай чудеса...Както казах мен ме дразни 155цата с тия 10см. говорители на таблото...Слагал съм ДЛС, Фокал и т.н просто си трябват компонентни рязане на кори и т.н..
    155 не става за музика .. да .. да!
    И бас няма ... ми!?
    Позицията е само една - говорителя назад и в никакъв случай не "отпушвай" подлакътника и не режи така или иначе паянтавите и меки картонени кори на вретите.
    И че всичко + Crunch-а със Cerwin Vegite и 1.5F вади 136-7dB и слиза до 35Hz ай стига
    Ама не става само с йеденйе требе и акъл-(Сатката от D-S AUDIO)
    Last edited by AnastasKOSTOV-REX; 20-10-2010 at 03:29.
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

  11. #11

    Default .

    Херца не става за 155 , той е мек говорител пък ти се виж каква ръбата кола караш .Нека нещата се напаснат...можеш да го дадеш на жена ти за 156-цата ... или примерно да си го забиеш в GTV-то.
    Започни с предна линия BOSCHMANN R-2430V за около 40 лв. не не се смейте!Прибави в корите на огледалата BOSCHMANN MM-8NEO много добре си пасват ... и все пак се неодимови.
    Отзад ти трябва нещо твърдо и гнусно(не е задължително да е компонентно) - като Магнат например.Прибави и high power елипси(аз лично свалих моите Веги от една морга в Италия от един бивш Spl Сивик ... мноо яки с копринени туитъри) с 2X100 RMS стъпало.Тая работа е да омекотяват малко бурния бас в багажното отделение.
    А за бас ти препоръчвам MEGAVOX MX-12TRS в 51 кила кутия (от третия път се получи) с PIONEER GM-5400T (един за друг са правени) - помолих ви да не ми се присмивате.
    С едно малко CAP-че , яки кабели и малко Динамат ще получиш завидни резултати за много добра сума.
    Не че тази информация ще ти бъде от полза ... просто исках да опровергая бате Венци
    И Сатката да е жив и задрав.В училище едно време , още в 6-ти клас , си беше зашил 6.5 на MTX на лицето на раницата
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

  12. #12

    Default

    Като цяло се получава приличен звук с предна линия - среди и високи( на таблото ), задна линия - едни трилентови качествени говорители и туба с 12" говорител в багажника с по-голям обем на кутията. Трябва да се остави основния бас да е от тубата, а говорителите в купето да са предимно средни и високи - това с настройките на музиката. Получава добър саунд, естествено това е low бюджет, винаги може още.
    Arena Coast Customs

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    46

    Default

    А някой може ли да ми каже от къде си е прекарал кабелите на 155-цата, или от къде е добре да се прекарат?
    155 1.8ТС 8в 129к.с. '93год.


  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by tx3m View Post
    А някой може ли да ми каже от къде си е прекарал кабелите на 155-цата, или от къде е добре да се прекарат?
    Не съм си ги прекарвал аз, но огледай да не кръстосваш други снопове с кабели, от по-малко утежнената страна с кабели ги прокарай в корите на праговете
    Arena Coast Customs

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    46

    Default

    През уикенда с един приятел си поиграхме малко и изкарахме седалките и задната кора да видим какво горе долу е положението, и от това което видях, кабелите за задните говорители минават от страната на шофьора. За това си мисля, че по-добре ще е от другата страна. Но ме интересува кабелът от акумулатора от къде да се прекара, и дали това може да стане без да трябва да се дупчи по колата?
    155 1.8ТС 8в 129к.с. '93год.


Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •