Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: Полиране на стъклата

  1. #1

    Default Полиране на стъклата

    Преди време мисля, че имаше такава тема в този форум, но не успях да я открия.

    Можете ли да препоръчате някакъв препарат за полиране и почистване на стъклата, а също начин за почистването им - най-вече от вътрешната страна на предното стъкло, аз не успявам да го почистя без да се замаца отвътре... отвън няма проблем? Леките драскотини от чистачките могат ли да се заличат?
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  2. #2

    Default

    От вътре може да използваш всеки препарат за стъкло от тези домакинските, след това за да го направиш перфектен излопзвай един препарат на Сонах против изпотяване на стъкла...те имат и разни други.

    За външно измиване ти трябва първо силен шампоан като този на Сонах 2в1 използвай го почти концентриран. Другия вариант е да си вземаш пак специален препарат за почистване на стъкла от Сонах или ТуртелВах...внимавай кой ще вземеш, тези които са за по-бързо оттичене на водата няма да ти свършат работа, защото няма да могат да премахнат мърсотията. Външната страна на стъклото се чисти трудно, мазнотията от насекомите и разни други трябва да се изчисти с нещо "силно"...НЕ ПРОБВАЙ С БЕЛИНА де

    Относно полирането, има полир пасти за стъкла, но няма такива които да могат да премахнат дръскотини които виждаш....имаше някакви които запълваха дръскотините, но в БГрия за съжеление не съм виждал такива и всички стъклари твърдят, че няма такива.

    За допълнително почистване може да използваш силна полир паста и стъклото ще светне, след това може да минеш с вакса (но тя трябва да е много твърда, иначе че при дъжд ще стане мазало и ефекта ще стане силно отрицателен)...другия риск на ваксата е, че ако имаш голями дупчици по стъклото може да побелеят от вънка заради засъхналата вакса...Ефекта от добре почистенно и ваксирано стъкло е много красив, стъклото става почти огледално за външните хора, а на теб помага против заслепяване. За тази част, аз тези дни мисля да се позанимавам ако ми остане време до края на седмицата и ще ти пиша какво да използваш....

    Това е за сега, ако имаш въпроси питай...ако не ти отговоря веднага значи съм извън София.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  3. #3

    Default

    За външно измиване ти трябва първо силен шампоан като този на Сонах 2в1
    Имам такъв и чисти добре

    От вътре може да използваш всеки препарат за стъкло от тези домакинските, след това за да го направиш перфектен излопзвай един препарат на Сонах против изпотяване на стъкла
    И това го правя, само че препаратът против изпотяване не е на Sonax, но върши работа.

    За отвън ползвам от чистачките за стъкла (едната страна с гъба, а другата гума) и няма проблем със замацването, но отвътре е проблем

    Точно този ефект ме интересуваше с полирането... обаче си мислех, че има някаква за стъкла. Иначе имам три вида на 3M, не знам дали са подходящи. Стъклото е на 2 години, мисля, че няма дупчици, но има малка драскотина от чистачката, където може да остане паста.

    Под твърда вакса каква имаш предвид?
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  4. #4

    Default

    По принцип синтетичните вакси са най-твърди...това което имам на в предвид е, че ако например ползваш течна вакса, когата завали дъжд и пуснеш чистачките става едно мазало на прозореца и след това трябва да махнеш ваксата...предполагам се досещаш за какво говоря...тоест получава се обратен ефект.

    Има пасти за стъкла, но в БГ за сега не съм виждал...отдавна си мисля, да отида до вносители на Сонах да им видя пълния католог от продукти...

    За 3М пробвай, в най-лошия случей ако остане бяла линия ще я изчистиш. Ако пробваш, сподели резултата със снимки

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  5. #5
    Moderator INTEGRALE's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    41
    Posts
    831

    Default

    Драскотините от чистачки, ако са финни /да не се хващат с нокът/ се оправят със специализирана много финна паста и диск за бормашината и доста работа. Принципа е на сваляне на слой от стъклото, а не на запълване. Говоря за драскотините. За пукнатините е друга работата.
    FORD FOCUS ST 2.0 EcoBoost 250 hp, 13'
    LANCIA DELTA III 1.9 Twin Turbo Multijet 190 hp. 844A1000 EXECUTIVE 10`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 140+ hp. 839A6000 EXECUTIVE 02`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 150+ hp. 841C.000 EXECUTIVE 03`ex.
    ALFA ROMEO 156 1.6 TS 16V AR67601, ГИ 97`ex.
    LANCIA DEDRA 1.6 835A1000 90`ex.

  6. #6
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Слушайте Интеграле той е професионалист
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  7. #7
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by INTEGRALE
    Драскотините от чистачки, ако са финни /да не се хващат с нокът/ се оправят със специализирана много финна паста и диск за бормашината и доста работа. Принципа е на сваляне на слой от стъклото, а не на запълване. Говоря за драскотините. За пукнатините е друга работата.
    Кажи за пукнатините, че там нас (специално мен) много ни интересува...
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  8. #8
    Moderator INTEGRALE's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    41
    Posts
    831

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m
    Quote Originally Posted by INTEGRALE
    Драскотините от чистачки, ако са финни /да не се хващат с нокът/ се оправят със специализирана много финна паста и диск за бормашината и доста работа. Принципа е на сваляне на слой от стъклото, а не на запълване. Говоря за драскотините. За пукнатините е друга работата.
    Кажи за пукнатините, че там нас (специално мен) много ни интересува...
    Еми ние в Пловдив /както Бобо спомена / от 11 години се занимаваме с възстановяване на автомобилни стъкла от пукнатини и драскотини.
    Пукнатините се запълват с фотополимерна смола под налягане и пукнатината се заличава горе-долу до вида на драскотинка. Като има няколко фактора от които зависи постигането ма максимален ефект, а именно: От колко време е пукнатината, тъй като като мине известно време през което колата се кара, дефектът се замърсява е се влошава ефектът от ремонта. Другото нещо е доколко е накъртено самото стъкло на повърхността на дефекта. Когато е много накъртено пак се влошава ефекта /това вече можем да остановим като го видим/. А иначе като здравина след като се направи ние даваме пълна гаранция докато стъклото е на колата /и здраво стъкло често се пука при свалянето му/. Цената е 1 лв. на линеен сантиметър. А кръглите ударчета от 5 до 10 лв. в зависимост от диаметъра. По принцип щом ремонтът на едно стъкло излиза повече от 50% от цената на новото по добре е да се смени /макар и с турско/. Вижте в София колко взимат колегите .
    Драскотините вече трябва да се видят колко са дълбоки и каква площ заемат от стъклото, но пак цените на са високи.
    FORD FOCUS ST 2.0 EcoBoost 250 hp, 13'
    LANCIA DELTA III 1.9 Twin Turbo Multijet 190 hp. 844A1000 EXECUTIVE 10`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 140+ hp. 839A6000 EXECUTIVE 02`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 150+ hp. 841C.000 EXECUTIVE 03`ex.
    ALFA ROMEO 156 1.6 TS 16V AR67601, ГИ 97`ex.
    LANCIA DEDRA 1.6 835A1000 90`ex.

  9. #9
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Определено сте добри, моето стъкло, което го правихте преди 2 години още е 6!

    За колегите в СофияЛ) Тука хомосексуализма е на 6. Преди да дойда при вас проучих въпроса и онзи с гаража на Тинтява ми каза 60-70 лв. Аз го питах дали е спал с мъж и дали иска да спи и ....

    Подаде аргумент, че можело при него през застраховката и седи и чака шарани.

    Вие ми го направихте за 3 лв. за 5 минути.

    Съвета ми е следния - Ако имате проблеми със стъклата пращайте му на Интеграле снимки и ако може да се оправят си струва да се разходите до Пловдив.


  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    89

    Default

    А ако драскотините се хващат с нокат има ли ниакакъв вариант да се оправят по някакъв начин?Несъм много сигурен дали е толкова сериозна мойта драскотина но питам за всеки случай.

  11. #11
    Moderator INTEGRALE's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    41
    Posts
    831

    Default

    Не, немогат. Обезличават се до някъква степен, но пък както споменах вече се сваля слой стъкло и стъклото започва да се накъдря и става по-лошо. Затова при случаи на по-дълбоки драскотини /хващащи се с нокът/ единственият начин за оправяне е да се смени стъклото.
    FORD FOCUS ST 2.0 EcoBoost 250 hp, 13'
    LANCIA DELTA III 1.9 Twin Turbo Multijet 190 hp. 844A1000 EXECUTIVE 10`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 140+ hp. 839A6000 EXECUTIVE 02`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 150+ hp. 841C.000 EXECUTIVE 03`ex.
    ALFA ROMEO 156 1.6 TS 16V AR67601, ГИ 97`ex.
    LANCIA DEDRA 1.6 835A1000 90`ex.

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    89

    Default

    Мерси а иначе каква е цената на тази манипулация?

  13. #13
    Moderator INTEGRALE's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    41
    Posts
    831

    Default

    Зависи колко са големи драскотините, но горе-долу около 20-тина лева.
    FORD FOCUS ST 2.0 EcoBoost 250 hp, 13'
    LANCIA DELTA III 1.9 Twin Turbo Multijet 190 hp. 844A1000 EXECUTIVE 10`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 140+ hp. 839A6000 EXECUTIVE 02`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 150+ hp. 841C.000 EXECUTIVE 03`ex.
    ALFA ROMEO 156 1.6 TS 16V AR67601, ГИ 97`ex.
    LANCIA DEDRA 1.6 835A1000 90`ex.

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    89

    Default

    Мерси значи скоро може да направя една екскурзия до Пловдив

  15. #15

    Default

    Аз между другото пробвах почистването с полир паста 3M преди седмица, няма негативни последици. Доста добре почиства от варовита вода и стъклото не се замацва, изпробвано и на страничните огледала. Не бих казал, че има някакъв ефект на ваксиране, може би минимален...
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •