Results 1 to 14 of 14

Thread: Скърцане (но не е тампони)

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    67

    Default Скърцане (но не е тампони)

    Здравейте колеги,
    Първо да обясня, че не става въпрос за скърцане на тампони а по-скоро на метал в метал.
    Идва от към предния десен амортисьор. Появява се при неравности или когато натисна калника.
    Първоначално скърцаше само когато има седнали хора на задните седалки и колата леко вдигне "муцуна", сега го прави постоянно.
    156 1.8
    159 1.8 tbi SW
    156 Crosswagon Q4

  2. #2

    Default

    тампон макферсон
    1.9JTD 105+

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by gjulizar83 View Post
    тампон макферсон
    Хм, сменяни са тез тампони преди 10000 км., възможно ли е да замине толкова бързо?
    156 1.8
    159 1.8 tbi SW
    156 Crosswagon Q4

  4. #4
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Bimisagri View Post
    Хм, сменяни са тез тампони преди 10000 км., възможно ли е да замине толкова бързо?
    То там на практика няма какво да му стане на тампона на макферсона той не се натоварва. С какви тампони си че казваш че не е от тампони ако са нови гумени няма невъзможни неща могат да се разскърцат за отрицателно време.. По някога могат да скърцат и самите шарнири те се опрявят с спринцовка с игла пълни се спринцовката с масло и после се инжектира в шарнира
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    67

    Default

    Ok, разбрах.
    Благодаря добри хора.
    156 1.8
    159 1.8 tbi SW
    156 Crosswagon Q4

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Дръпни леко на вън ламарината зад спирачния диск и виж дали ще скърца пак
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Дръпни леко на вън ламарината зад спирачния диск и виж дали ще скърца пак
    Да, това ще го опитам, шумът идва от към спирачния диск (което трябваше да проверя преди да пиша, за което се извинявам)
    156 1.8
    159 1.8 tbi SW
    156 Crosswagon Q4

  8. #8
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Misho_ss's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Silistra
    Posts
    61

    Default

    колега и при мен беше точно така , но излезе че е шарнирния болт на долния носач и го смених целия носач , после видях някаде че можели да се рециклират ама не знам каде

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by Misho_ss View Post
    колега и при мен беше точно така , но излезе че е шарнирния болт на долния носач
    Точно това се оказа колега, постъпих както написа по-горе колегата Novachev, спринцовката и масалцето.
    156 1.8
    159 1.8 tbi SW
    156 Crosswagon Q4

  10. #10
    започва да се пристрастява promiss's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    75

    Default

    оф,същата диагноза ми се получи днез обаче отляво.Взе да скърца от към спирачния апарат метал с метал..като натисна калника скърца понякога,спира и започва пак.. аз си знам че тампоните на този носач ми са за смяна също и тампоните на стаб.щанга предна.. ама с иглата и маслото в шарнира оправи ли положението ?
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by promiss View Post
    оф,същата диагноза ми се получи днез обаче отляво.Взе да скърца от към спирачния апарат метал с метал..като натисна калника скърца понякога,спира и започва пак.. аз си знам че тампоните на този носач ми са за смяна също и тампоните на стаб.щанга предна.. ама с иглата и маслото в шарнира оправи ли положението ?
    Да, оправи се. По-късно майсторче ми каза, че тази операция не е много добра, не знам какво има предвид.
    Сега при мен не скърца но пък скоро сменям носачите, че е много зле полужението.
    156 1.8
    159 1.8 tbi SW
    156 Crosswagon Q4

  12. #12
    ашлак StanG's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    И на мен ми се разскърца вчера, но само в дупки - като друсне дори леко и се чува от дясно "ии-ии"...в събота сме на доктор, дано да е тампон или нещо друго малко, че трябва и без това ангренаж и ролки да сменям, и накладки, и масло, филтри и каско, данък...

  13. #13
    започва да се пристрастява promiss's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    75

    Default

    Quote Originally Posted by Bimisagri View Post
    Да, оправи се. По-късно майсторче ми каза, че тази операция не е много добра, не знам какво има предвид.
    Сега при мен не скърца но пък скоро сменям носачите, че е много зле полужението.
    ами какво др да каже,всеки ако си оправя нещата сам те хората гладни ще умрат. А започнало ли е това е временно закърпване на положението мисля,но върши работа
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD

  14. #14
    започва да се пристрастява skyplex's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    82

    Default

    Явто тоя проблем бая хора го имат Много интересно но на мен миналото лято ми се случваше отвреме на време, като вляза в някоя дупка, но сега нещо замлъкна

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •