Results 1 to 5 of 5

Thread: Фарове 147

  1. #1
    Запален алфист daksy's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Златица
    Age
    35
    Posts
    119

    Default Фарове 147

    Здравейте колеги!Имам проблем с левият ми фар.Та неможе да се регулира...от самият фар,там където трябва шестограм.Така сега той свети в облаците някаде и ме дразни не само това,че не ми осветява пътя добре,но е много грозно куклата да ми е кривогледа.Днес забелязах,че се изпотил отвътре и няма какво повече да се ядосвам,а да си купя нови.Та към основният ми въпрос...Качествени ли са тези "кристални" фарове,които ги има навсякаде из нета(които вървят ~300лв)едни матови?(не че съм виждал други)
    Alfa Romeo 147,1.9JTD(115hp)

  2. #2
    Mean Green Machine TMAX's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    гр.Троян
    Posts
    148

    Default

    Колега имах абсолютно същите проблеми като теб и аз реших да си сменя фаровете с нови!Сложих ето тези
    http://pitstopshop.eu/product_info.php?products_id=3658
    (Които се оказаха,че въобще не са Dectane - Германия,а са Depo - Китай - пълен боклук) и какво да ти кажа......след първия опит за регулиране пластмасовите осчици на единия фар се скъсаха и се наложи свалянето му, рзглабяне и поставяне на болт на мястото на пластмасовата ос за регулирането, което до някъде реши проблема с регулирането, но е голяма играчка и като цяло е цяло чудо ако ги настроиш правилно!После това се повтори и с другия фар!Преди поставянето на болта рефлекторите ми се тресяха на неравности и светлината от фаровете трепереше дразнещо. И тези се потят и то постоянно!Иначе с черния сепаратор изглеждат много добре!Или си вземи сериозна марка фарове,които са сериозни пари - или се опитай да си направиш твоите!
    Поздрави
    Audi A6 3.0 TDI
    Infiniti FX35

  3. #3
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Не си заслужават парите ( да не говоря, че ги има и за 200лв)
    Свали си фара и го сготви в печката на 100'С . После го разлупи, и виж коя щипка се е откачила/счупила. Ремонтирваш , клепиш с полиуретанов силикон и лепиш.
    Щом има конденз, има голям шанс да се е прецакала и самата машинка за регулиране. Като отвориш фара и ще видиш де е проблема. Успех.
    В момента имам разглобен фар при мен , искаш ли снимка да видиш за какво иде реч ?
    Last edited by dobromirski; 20-10-2010 at 21:50.

  4. #4
    t.s. Destroyer mik mik's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Burgas / Sofia
    Posts
    480

    Default

    Май проблемът със запотяващия се ляв фар е всеобщ- при мен също прави конденз след много силен порой или понякога след автомивка...


    Аз имам друг въпрос(съжалявам че използвам темата)- някой слагал ли е лупи на фаровете и трудна ли е интервенцията?
    Last edited by mik mik; 21-10-2010 at 11:52.
    Alfa Romeo 147 "Selespeed"

  5. #5
    Запален алфист vladeto_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Rouse
    Posts
    377

    Default

    ето ти един много хубав материал,но аз лично не съм се престрашил все още за тази интервенция..... http://clubalfaromeo.com/forum/showt...5+%EB%F3%EF%E8

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •