Page 5 of 58 FirstFirst ... 345671555 ... LastLast
Results 61 to 75 of 863

Thread: Плахо пистовизиране и "rebuild" на 156 3.0V6

  1. #61
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by Pastora View Post
    Има 155 2.0 супер или тук-таме някоя 1,8 спешъл с такова охлаждане. Според мен фланеца с термостата е проблема, радиатора и тръбите ще ги намериш алтернативни много.

    Термостата според мен не е нужен.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  2. #62
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by The_Game View Post
    Термостата според мен не е нужен.
    и да и не. зависи кога и как ще се кара. Ако ще е в посока за всякакви условия е хубаво да го има. Ако ще се карам в горещо време само, може и без него. Но и маслото иска оптимална температура, за да не товари помпата и да може да маже добре мотора при каране на пълна газ.
    Last edited by Furious 155; 29-03-2011 at 23:48.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #63

    Default

    Quote Originally Posted by The_Game View Post
    Термостата според мен не е нужен.
    Защо?
    Arena Coast Customs

  4. #64
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by Pastora View Post
    Защо?
    Ще я кара само на писта. Градуси под 90 в състезателен режим трудно.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  5. #65
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Зависи от скоростта и ефективността на радиатора. ЗА конкретната кола просто трябва да се тества. Ако температурата пада се слага термостат. Ако тогава пък е висока се пробиват калибрирани отвори в него до постигане на желаното делта Т и вуаля. Не е особено сложно.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  6. #66
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Феро, фланеца с термостата тип "от 155" не може да легне на 12 клапановия блок. Тествал съм го лично, това ме кара да си мисля, че и при теб няма да стане. Варианта е обикновен китайски фланец за радиатор от Проспийд например.
    Alfa Romeo 75 24V

  7. #67

    Default

    всичко има само трябва да знае какво да търси



    изобщо без термостат е доста бъгава ра'ота

  8. #68

    Default

    Значи почти бях забравил че имам маслен термостат на Мокал, бях го сложил на ТС-а, но чесно казано над 120 градуса не ми беше ходила температурата и го махнах.......днес ми направиха маркучите, утре ще им огъна малко г-образния вход към термостата за да не ми опира в колекторите......връзката с кулера няма да е с директен маркуч, ще има втори до него, тъй като искам да имам повече избор откъде да си затапя тая магистрала, ако да речем кулерчето дуфне по време на движение......
    Тоя преходник с датчиците за налягане и темп го разкарах, там ще е само датчика за налягане, температурния за маслото ще е на една друга дупка в блока до нея......
    Пикчърс след като е готово сичко.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #69
    започва да се пристрастява ldv6's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Plovdiv
    Posts
    92

    Default

    Щом ще се кара на писта с какъв маслен филтър ще си? Фабричния е с малко никаква площ вътре и ми се струва, че през повечето време ще е с отворен байпас...
    Недозавиване е когато се халосаш у дувара с предницата
    Презавиване е когато се халосаш у дувара със задницата
    Мощност е колко бързо ще се халосаш у дувара
    Въртящ момент е колко далече ще влачиш дувара...

  10. #70

    Default

    Чесно казано не съм решил, стандартния е доста къс, но сега като съм махнал и топлообменника, май ще е добре да се поинтересувам какъв по дълъг филтър слагаха, че тоя няма стигане с двигателя на купето качен....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #71
    започва да се пристрастява ldv6's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Plovdiv
    Posts
    92

    Default

    С климатика ли остава колата? Че от тръбите му и сток си е трудно стигането, а ти имаш и датчици добавени там близо.

    Така като се замисля нещо правил ли си да ограничиш изпличкването на маслото по стените на картера при завои?
    Недозавиване е когато се халосаш у дувара с предницата
    Презавиване е когато се халосаш у дувара със задницата
    Мощност е колко бързо ще се халосаш у дувара
    Въртящ момент е колко далече ще влачиш дувара...

  12. #72

    Default

    Quote Originally Posted by ldv6 View Post
    С климатика ли остава колата? Че от тръбите му и сток си е трудно стигането, а ти имаш и датчици добавени там близо.

    Така като се замисля нещо правил ли си да ограничиш изпличкването на маслото по стените на картера при завои?
    Бих искал да видя кое ще е тоя дето на кола карана само по писта, ще и остави климатика......иначе не, по картера не съм правил нищо.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #73
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София
    Posts
    143

    Default

    Странно решение, при моята крома си има фабрично маслен радиатор. 2,5 V6 е също. От вчера и аз съм на пътя. И си прав ебати проблема се оказа този двигател за намиране на части. Гумички за клапани събирах 2 седмици, лагери основни и биелни от Унгария, гарнитури незнам откъде, абе ужас, три седмици не мога да го събера. Само сегменти не купувах, защото се оказа че мойте са с 35-40 ключ и сметнах че ще изкарат още толкова без проблем.
    Ако искаш ще ти снимам как е разположен радиатора при мен.

  14. #74
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Quote Originally Posted by VET View Post
    Странно решение, при моята крома си има фабрично маслен радиатор. 2,5 V6 е също. От вчера и аз съм на пътя. И си прав ебати проблема се оказа този двигател за намиране на части. Гумички за клапани събирах 2 седмици, лагери основни и биелни от Унгария, гарнитури незнам откъде, абе ужас, три седмици не мога да го събера. Само сегменти не купувах, защото се оказа че мойте са с 35-40 ключ и сметнах че ще изкарат още толкова без проблем.
    Ако искаш ще ти снимам как е разположен радиатора при мен.



    Голяма грешка!!!!!!!!!

  15. #75
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София
    Posts
    143

    Default

    Нещо не разбрах, грешка е че имам радиатор ли?? Ще гледам да го снимам тези дни, за да види Ферариста как е направен, за ориентир.

Page 5 of 58 FirstFirst ... 345671555 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •