Page 45 of 58 FirstFirst ... 35434445464755 ... LastLast
Results 661 to 675 of 863

Thread: Плахо пистовизиране и "rebuild" на 156 3.0V6

  1. #661
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Айде Атом Ариел ама с 3.0 Алфа мотор

  2. #662

    Default

    Kits start at only £3,695.00
    Байно, ако ако имам 9 бона в лева бюджет ще си наема двама работника, шезлонг, хладилник и много каси с пепсинце, по цял ден ще давам нареждания, и с материалите в тая цена след месец и нещо ще съм в движение.......че и пари за моренце мое да останат......
    Хората написаха вече четвърто издание на книгата как да си направиш подобна кочина за под илядо лева ебаси.....
    Що не се гръмнат тия.....

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Айде Атом Ариел ама с 3.0 Алфа мотор
    Той ще е нещо като вдъхновение, но няма да е копие, парадоксално но в тоя скапан град не мога да намеря къде могат да огъват тръби над 55мм......отделно че след като не мисля да има две места, тва ще е доста по тясно в средата.....
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 11-06-2014 at 01:32.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #663

    Default

    на следващот ти посещение при нас че чакат 10 пари, и ти гледам сеира... после ще ни даваш да се возим

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  4. #664
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Kits start at only £3,695.00
    Хората написаха вече четвърто издание на книгата как да си направиш подобна кочина за под илядо лева ебаси.....
    Що не се гръмнат тия.....


    Той ще е нещо като вдъхновение, но няма да е копие, парадоксално но в тоя скапан град не мога да намеря къде могат да огъват тръби над 55мм......отделно че след като не мисля да има две места, тва ще е доста по тясно в средата.....
    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    на следващот ти посещение при нас че чакат 10 пари, и ти гледам сеира... после ще ни даваш да се возим
    Феро, покрай теб за първи път съм съгласен за нещо с "Бургаско крайбрежно въздухоплаване"...
    Схемата "Феро + 998,50лв. + ВДЪХНОВЕНИЕ!" плаши...Нено явно има повече гащи...аз бих пропуснал возенето...

  5. #665
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Kits start at only £3,695.00
    Байно, ако ако имам 9 бона в лева бюджет ще си наема двама работника, шезлонг, хладилник и много каси с пепсинце, по цял ден ще давам нареждания, и с материалите в тая цена след месец и нещо ще съм в движение.......че и пари за моренце мое да останат......
    Хората написаха вече четвърто издание на книгата как да си направиш подобна кочина за под илядо лева ебаси.....
    Що не се гръмнат тия.....


    Той ще е нещо като вдъхновение, но няма да е копие, парадоксално но в тоя скапан град не мога да намеря къде могат да огъват тръби над 55мм......отделно че след като не мисля да има две места, тва ще е доста по тясно в средата.....
    Обади се ако не намериш. Тук има машина дето гъне каквото и подадеш
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #666

    Default

    Мина тракдея дето чаках, всичките заварки по задницата издържаха 270 слик на цялата газ, колата се държеше повече от добре, чак мъничко ме е яд че и спирам развитието.......
    Понеже винаги се готвя за най - лошото сложих 4 слика в който имаше само "последно десет", тъй като не ми се рискуваше ако се разпилея по пистата да хабя галоши в който има повече живот.......ако бях взел такива времената може би щяха да са доста по надолу, особенно и ако не бях регулирал задницата на око щото поради същата горна причина не ми се правеше кушия да ходя на стенд......
    Иначе обичайни дребни болежки, масления кулер разви дребна пукнатина от около 3мм, която дори не се вижда, но при запалена кола почва да сълзи.......крайно ребро е, що пробвам с някой фешън течни метали да го спася, ако не - друг......
    Обичайно разни незатегнати болтове както винаги, мисля си че ако се пречукам някъде то ще е заради незатегнати болчета и гайчици, отколкото вместо кофти заварки или структурни решения.......тоя път задния ляв шенкел беше потърпевш, видя ми се на пистата че гумата е по наклонена от другата, но просто реших че не съм я регулирал както трябва........
    Тия дни ще сваля само кутията тъй като ще я закача към стария 2.5 двг, за да имам нужния поглед и размери като почна да редя тръби около него......
    Новата тръбарка ще се почне от задницата, все още медитирам и размишлявам по разни неща, но до месец трябва да е започната и да има напредък......
    Тази 156ца в сегашния си вариант ще бъде затазена както си е сега, ще се ползва за каране тук и там.......
    Отделна тема за тръбарката няма да има.........
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #667
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Незатегнати бурми, а? Помниш ли как протестираше докато ти затягах щангите на другата 156?
    Иначе според мен си заслужава да сложиш 2.5-та в бегачката и да си я подкарваш успоредно с тръбарката.
    Alfa Romeo 75 24V

  8. #668
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Иначе обичайни дребни болежки, масления кулер разви дребна пукнатина от около 3мм, която дори не се вижда, но при запалена кола почва да сълзи.......крайно ребро е, що пробвам с някой фешън течни метали да го спася, ако не - друг......
    Вземи си това чудо : http://www.bagira.bg/6834/%D0%BB%D0%...%D1%80-sun-fix

    Обезмасли хубаво ! Лепихме картера на СЛ300 и Е250ТД, радиатор на климатик - крайно ребро.
    Държи яко пущината !
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  9. #669
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Ники разбрах ,че сте имали стенд за тестване на турбини
    Вярно ли е това
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  10. #670

    Default

    Началото на тръбарката е дадено, плахо започнахме да прикапваме едно желязце към друго......принципно работата не върви в началото бързо, тъй като изгубих доста време за да направя идеално равен под на който да стои всичко.....всяка несиметричност с повече от 0.1 градус и над 1 милиметър трябва да бъде избегната ако искаме да имаме нещо дето да работи както трябва......

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    Ники разбрах ,че сте имали стенд за тестване на турбини
    Вярно ли е това
    Мда, аз също случайно го разбрах, мернах докато се мотах сложната технология и естествено инстинктивно посегнах за да направя клипче......
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20140801_123540.jpg   IMG_20140801_123604.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #671
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    А тези профили като се заваряват, не се ли измятат насам или натам?


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  12. #672

    Default

    ако заварчика е професионалист няма как да се изкривят или усучат
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  13. #673

    Default

    Принципно след като направя захватите на двигателя, ще го махна че пречи, и всичко по шасито ще бъде само точкувано на различни места, а самото шаси е на равна плоскост и когато се прави финалното заваряне ще го захвана с клампи за плоскоста и надали ще се изметне.......а и няма да го заварям всичко накуп поред - предница, задница ще се редуват и така......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #674

    Default

    Днес заръчах скоростна кутия от 1.9ЖТД, с пет скорости че тая шеста ръждяса при мене.......74лв с доставката от мегапартс, тия удариха сите джамбази в земята....
    Захватите на двигателя са вече направени, и мога да го махам и да шия по шасито на воля......
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20140807_100813.jpg   IMG_20140807_100822.jpg   IMG_20140807_100828.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #675
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Мегапартс са непобедими, жалко, че нямат чаркаляк за по-вехти алфи...
    С това 1,9 жтд може и 4-та да ти ръждяса...насмята ли къде отиваш с едни кротки 6500 оборота към 4000 на нафтата?

Page 45 of 58 FirstFirst ... 35434445464755 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •