Page 46 of 58 FirstFirst ... 36444546474856 ... LastLast
Results 676 to 690 of 863

Thread: Плахо пистовизиране и "rebuild" на 156 3.0V6

  1. #676

    Default

    Има варианти и с по дълги скорости, но на тоя етап е по важно да ми е 5 степенна кутията, щото 6степенната е по дълга с 3 санта и е малко под въпрос дали ще влиза в "коша" на тръбарката.......човека дето е по вещ със тия неща каза към 200 и нещо на 4та, последната скорост така или иначе пак надали ще ми трябва......все пак надждите са за кола с 300 кила по лека, по нисък център и прочее......
    Днес бях под пара, сори че не вдигнах......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #677
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Няма лошо да е 5 степенна кутията, маторя напъва добре в сериозен диапазон от обороти и няма нужда предавките да са много "нагъсто". Не знам за 4-та, ама си правя простата сметка, че ако 1,9 жтд прави към 200 на 5-та при 4000 оборота, с едни небрежни 6500 при теб би трябвало да си към 325...просто 6500 към 4000 е 1,625.
    Не знам кой е вещ, стока и т.н., ама сметката е тази...са може жтд-то да прави 190, не 200 на 5-та, ама и теб те влече повече към 7000 оборота...
    нема грижа, днес ти чукнах само да те проверя шаваш ли още...

  3. #678

    Default

    по принцип да си кажа и за архива да остане, че мотора за тоя проект е мегаломански, но го адмирирам. Иначе съм посял семе за подходящ шестак, ако имаш късмет пак ще се спъна в някой

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  4. #679
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    според мен си му трябва нещо леко 4 цил алуминиево блокче около 2000куб и до 9500 рпм не стига това ами си ги карат и без маслен радиатор по по отворените писти ама вие сте си сектанти ще бутнете и в8мак сигурно ще хвърля биелни лагери и ще яде валове на всяка обиколка италянска му работа ( в кръга на шегата ест) дайте снимки на мотора или е тайна още ?
    Last edited by tqnbtb; 13-08-2014 at 00:20.
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  5. #680

    Default

    Quote Originally Posted by tqnbtb View Post
    според мен си му трябва нещо леко 4 цил алуминиево блокче около 2000куб и до 9500 рпм не стига това ами си ги карат и без маслен радиатор по по отворените писти ама вие сте си сектанти ще бутнете и в8мак сигурно ще хвърля биелни лагери и ще яде валове на всяка обиколка италянска му работа ( в кръга на шегата ест) дайте снимки на мотора или е тайна още ?
    На запад е напълно нормално в подобна конструкция да се забоде осмак......
    Двигателя ще е същия дето в момента е в червената кола.....
    Нещо леко 4 цил е двг от хонда с2000, но е много пари......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #681
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Шестака на алфа не е по-тежък от двойка туинспарк да речем. Така, че в случая ако Феро държи на талянско сърце, то арезето е добър избор на фона на "широката гама" мотори, които фиат/алфа/ланча предлагат.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  7. #682
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    Ферариста ме уцели от 1вия път точно за f20c/k20 мотори на хонда говоря.. Леки много здрави и икономични за трак коли с голям диапазон.Стандартно излиза мощен а правенето му е още по лесно понеже тунинг части има много от америка .. Аз мислех ,че сега избирате мотор затова написах по-горния коментар. А щом вече си имате значи още по добре арезето не е лош избор.. А за 2.0 туин спарк това ще е много голяма крачка назад според мен хаххахаха тоя "технологичен" и "здрав" мотор
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  8. #683

    Default

    Енджина на С2000 е към 2500 - 3 хиляди лева.......
    Да ме прощават......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #684
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Енджина на С2000 е към 2500 - 3 хиляди лева.......
    Да ме прощават......
    Мда, пък и съм сигурен, че Алфовия шестак ще изкара повече км. на пистата на цялата газ от чудото на Хонда. Сигурен съм, че моторът на Хонда е добър, но Алфовия шестак е бюджетен с голям ресурс.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  10. #685
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Ами атмосферно Лампреди? Има едно момче, чех ако не се лъжа, с направен мотор с колектор от капа турбо и други неща и е 230конски сили.

  11. #686

    Default

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    Ами атмосферно Лампреди? Има едно момче, чех ако не се лъжа, с направен мотор с колектор от капа турбо и други неща и е 230конски сили.
    Тука парите ще са по 2, на Хондите
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  12. #687
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Дали ? В някой от форумите Ици беше казал, че не много трудно излизат 200конски сили.

  13. #688
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Ами ти колко 200 коньови италианки с 4 цил. 2.0 мотор без турбо си видял тук в БГ щом не е много трудно да се постигне? Общо взето дали ще е атмосферно Лампреди или Туин Спарк все тая... 200 коня (реални) трудно ще ги изкараш.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  14. #689

    Default

    Мотора твърдо и категорично ще е 3.0V6, принципно се оглеждам и за изгоден петак на Фиат Купе, или още един трилитров за да не се налага да правя смяна ако ми затрябва 156-цата.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #690
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    Ами атмосферно Лампреди? Има едно момче, чех ако не се лъжа, с направен мотор с колектор от капа турбо и други неща и е 230конски сили.
    Такъв мотор, за да изкараш 230 атмосферни коня, ще трябва да не е останало нищо фабрично, освен блока, няма никога да изкара колкото шестака на цялата газ и това Лампреди тежи почти колкото шестака. Ако е по-лек, ще е с 20, най-много 30 кг по-лек. Но шанса да се счупи е много по-голям, отколкото шестака, който фабрично е тези коне. Това е равносметката, а шестака при Феро е наличен, работещ, докато едно Лампреди тепърва да се прави за много пари е безсмислено.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

Page 46 of 58 FirstFirst ... 36444546474856 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •