Page 25 of 58 FirstFirst ... 15232425262735 ... LastLast
Results 361 to 375 of 863

Thread: Плахо пистовизиране и "rebuild" на 156 3.0V6

  1. #361

    Default

    Играта с флекса продължава, вече имаме ново задно гърне, звука е една идея по плътен, а комбинацията е с 4 кг по лека от стария вариант.........
    Задния капак ще има прорез през който допълнително да може да излиза горещия въздух от двигателя, понеже капака там е изключително гъркав и може да си е отворен както 1 см, така и поне 10, затова ще го направя с няколко възможни дупки на държащата го ламаринка за да може да го отварям колкото е нужно......
    Задната броня я поорязах малко за да придобия представа как да изравня и задигна пода........... мисля от двете страни на гърнето, със същия наклон и височина да пусна нещо като дифузьорните тунели дето по принцип доста коли го правят, а по краищата ще е равен по наклона на бронята - снабдих се със алуминиеви листи дето ще свършат много харна работа.......
    Чакаме само Зашев да одобри решенията и утре ще действаме......

    ПиЕс - сложих сегашните предни пружини отзад, а отпред сложих най меките който имам, тенденцията е ако ще ходя няколко пъти на Кал тоя сезон да имам по меко окачване, а в варианта от Серес сигурно ще се разпадна, колата беше твърде вдървена дори и за там......
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2013-04-09 17.17.17.jpg   2013-04-09 17.17.30.jpg   2013-04-09 17.18.17.jpg  
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 09-04-2013 at 18:04.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #362
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Малии... брутално изглежда бе батенце
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #363
    Запален алфист r.punto's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Силистра
    Age
    45
    Posts
    274

    Default

    какво казваш...направо е готов за дизайнер...и то не само за алфа...
    Амбицията е последното убежище на неудачника

  4. #364
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Единствено Бойко Борисов е по-блестящ от гърнето...пред него моите джанти са тъмни като делата на Тройната коалиция...
    А щом те кефи да дялаш с флекса де що има врата и капак - одобрявам Хубаво пробваш с по-меко окачване, ама врътни и стаб. щангите, нали си го говорихме това...сложи по-дебелата отзад. На 14-ти ще жулиш ли на Калояново?

  5. #365

    Default

    Quote Originally Posted by pla_y_men View Post
    ама врътни и стаб. щангите, нали си го говорихме това...сложи по-дебелата отзад. На 14-ти ще жулиш ли на Калояново?
    Йес мастър, направих го и това вчера, но забравих да го спомена, на 14 завися от обстоятелствата, иначе ми се кара......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #366

    Talking

    Само не я оставяй без надзор! Като нищо някой серсем ще се възползва от "аеро-цепката" да си хвърли обелката от кроасана...

  7. #367

    Default

    Нещо ме домързя да се заигравам със задницата и да творя нещо по така, затова чисто и просто изравних нещата, и така ще е на тоя етап......
    П.С - информация за лицето Калъчев - от рога до земята на равно място - 8,5 см......това с по меките пружини отпред, мисля че ще трябва да ги натегна доста, щото така няма начин да припаря до Кал.....
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2013-04-11 16.07.21.jpg   2013-04-11 16.07.30.jpg   2013-04-11 16.07.38.jpg   2013-04-11 16.07.57.jpg  
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 11-04-2013 at 18:52.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #368
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Адмирации за труда и усилията, който полагаш, едно предложение, ако позволиш ... мисля че е по-красиво, ако се съедини мрежата отзад.

    ПП. извинявам се, че е толкова грубо, но идеята се разбира !
    ПП2.ясно ми е, че не може да се раздели капака на 2, просто да се остави малко парче (както е оставена рамката в края), което да попадне под мрежата !
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2013-04-11%2016_07_30.jpg  
    Last edited by nastybg; 11-04-2013 at 19:56.
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  9. #369

    Default

    Мда, знам че с тоя изрез там си оставих ръцете и стои изключително грозно мястото на стоповете, и така както гледам че си го направил направо си изглежда много добре, събота или неделя ще му бия един флекс там и ще оправим нещата.....
    Няма да се раздели капака бре, в двата си края ако виждаш има две вътрешни планки който го държат.......
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 11-04-2013 at 20:01.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #370

    Default

    Остави и едно в средата под емблемата да се държи, че да се откъсне няма, но според мен е много вероятно да се изметне яко и после да заваряваш ламарини и шини...

  11. #371
    започва да се пристрастява DobriRq's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    99

    Default

    Брутална задница,

  12. #372

    Default

    Quote Originally Posted by nastybg View Post
    ... мисля че е по-красиво, ако се съедини мрежата отзад.
    Демек така????
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSCF4529.jpg   DSCF4531.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #373

    Default

    В подготовка за поредното извращение с не особенно "френдли" горни носачи........нестандартна процедура, но преди да сглобим ново предно окачване, се налага да поокастрим сегашния вариант......
    Някой по желание да познае какво ще се прави....
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2013-04-19 14.19.13.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #374
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    това в средата ако са някакви блокчета, дали ще навиваш в тях някакви шарнири и така да регулираш камбъра примерно.
    точка

  15. #375
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    В подготовка за поредното извращение с не особенно "френдли" горни носачи........нестандартна процедура, но преди да сглобим ново предно окачване, се налага да поокастрим сегашния вариант......
    Някой по желание да познае какво ще се прави....
    Май ще се опитваш да правиш страничният наклон на гумите по-голям. Ако е така, колата ще стане уникално стабилна.
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

Page 25 of 58 FirstFirst ... 15232425262735 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •