Page 10 of 58 FirstFirst ... 8910111220 ... LastLast
Results 136 to 150 of 863

Thread: Плахо пистовизиране и "rebuild" на 156 3.0V6

  1. #136
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    доста сериозни реформи се очетават успех и дано върти невероятни обиколки по пистите
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  2. #137
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Акумулатора и резервоара ли ще са в коша отпред ?!?

    Че така с тая лека оголена предница,да не вземе да я "тика" много .....
    146 Turbo

  3. #138
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    Акумулатора и резервоара ли ще са в коша отпред ?!?

    Че така с тая лека оголена предница,да не вземе да я "тика" много .....
    Мисля, че Ферариста е добре сметнал всичко преди да се наеме да прави нещо такова ...

    С нетърпение очакваме развитието

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  4. #139
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Човека спомена ,че инфо няма от къде да черпи.......камо ли формули за пресмятане

    Споделям мнение......размисли и страсти! Мнения от типа "евала супер,очакваме резултатите" едва ли са от голяма полза,ясно че на всички ни е интересен крайния резултат
    Last edited by abart_; 01-07-2012 at 03:21.
    146 Turbo

  5. #140

    Default

    Реално погледнато може би най - значимия проблем ще е точното центриране и захващане на двигателя и моста отзад.......нещата трябва да се центрират в почти 6 посоки.....всъщност това е вече направено, тепърва ще става ясно колко точно.....към тоя проблемсе прибавя и обстоятелството че задницата на 156 не е особенно здрава за да и се набие ей така един шестак и нещата трябва да се поуякчат.......това всеки ще рече че е лесно като се окове всичко в тръби, но пък трябва да има някакъв компромис, щото нещата все пак трябва да имат и гъвкавост.......
    Няма да има проблем с лека предница, мисля че един баланс от 55 отзад, 45% отпред е лесно постижим, да не река и по силна дума......все пак центъра на тежеста на двигателя отпред е педя пред предните гуми, сега ще е педя ПРЕД задните, което е перфектното положение.......
    Вчера източих всичката хидравлика, волана на място се върти добре, мисля че в движение няма да е голям проблем че няма хидравлика......

    Не съм роб на някакви хомологирани кейджове за хиляди левове, въпреки че вече има доста железа позаварени вътре, всичко се прави не за да изглежда красиво и "хомологирано", а за да е нещо средно между ефтино, здраво, леко и безопасно.......все пак не мога да наливам луди пари в нещо дето може и да не заработи по начин по който ми харесва, или да се строши.......и понеже ако това стане, директно си взимам двигателчето(ако е здраво според това кое по колата се е предало), взимам си една Е30 или Е36 с един двг дето ми пасва и тва ще се кара по трасетата......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #141
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    А с охлаждането как си я намислил отпред ли ще са ти водния и масления радиатор и няма ли да създаде проблем ако са отпред с дълги маркучи(тръби)?
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  7. #142

    Default

    Каза и го почна... Евала за ентусиазма, който за пореден път показваш...
    Поствай по-честичко тук какво се случва с колата - мисля, че на всеки му е интересно това квазимодо как се развива...
    С разпределението на тежестта няма ли да е най-прецизно след всичките твои си пресмятания, да му сложиш едни хубави койловъри, които се регулират на специален стенд така, че могат да прехвърлят центъра на тежестта на колата..?

  8. #143

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    С разпределението на тежестта няма ли да е най-прецизно след всичките твои си пресмятания, да му сложиш едни хубави койловъри, които се регулират на специален стенд така, че могат да прехвърлят центъра на тежестта на колата..?
    При положение че масите се променят кажи речи наобратно, койловъри може и да не свършат работа, щото те са сметнати за стандартна кола, най - голямото заиграване ще е след това с окачването, отпред така или иначе жълтото кони съм го направил на "койловър", може би ще трябва да сложа по малки пружини от сега, или да ги направя двойни......Но това ще е на ред след следващата седмица, след като сложа двигателя отзад, и видя как и колко ще клекне колата.....
    Днес смених феродовия на съединителя, беше тотално заминал, сложих така наречения усилен дето свалих от Купето след като му сложих керамичен......
    Quote Originally Posted by marian2784 View Post
    А с охлаждането как си я намислил отпред ли ще са ти водния и масления радиатор и няма ли да създаде проблем ако са отпред с дълги маркучи(тръби)?
    Това е нещо което ще се решава впоследствие, има време и за него, по ми е важно масления рад да наместя на хубаво място, водния не е проблем.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #144
    Запален алфист t-1000's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Philippines
    Posts
    185

    Default

    Евала за ентусиазма че все по-малко остават атмосферните ентусиасти ама и темата трябва да се преименова вече на Дръзко сервизиране и "rebuild" на 2.5V6

  10. #145

    Default

    На тоя етап....
    П.П - ако някой някъде знае еку от 2.5V6 да се продава и да е повече от изгодно ще е добер да свирка, ще ми трябва едно резервно......
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSCF4071.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #146
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Има една в Карс или мобиле не помня черна 2.5 на части

  12. #147
    Запален алфист traiko_89's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    419

    Default

    от 166 3.0 в6 автомат знам
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark to 2.0Twin Spark
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark for fun
    Alfa Romeo 146 2.0 TI R.I.P

  13. #148
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    На тоя етап....
    П.П - ако някой някъде знае еку от 2.5V6 да се продава и да е повече от изгодно ще е добер да свирка, ще ми трябва едно резервно......
    Дон Гигони има една 166 2.5 в6 на части

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71739
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  14. #149

    Default

    Намерих вече.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #150

    Default

    Центъра на тежеста на колата в момента със сложен двигател отзад......така в момента е без врати, като реално предните тежат с 3-4 кг повече от задните.......няма ги предна и задна брона, да речем че са еднакви.......няма я 10 кг седалка, да речем че е по средата.......акумулатор и резервоар ще са мобилни, с идеята да се местят възможно най - бързо и лесно и ще са разположени спрямо баланса който смента че е най - оптимален......отпред ще има още едни 10 - 12 кг воден радиатор с течноста в него.......реално предвиждам едни симетрични допълнителни 25кг отпред и не повече от 20 отзад след като се накичи цялата нужна периферия за да работи колата......
    Приказките че предницата ще дойде много лека са абсолютно неверни, мисля дори че нещата ще претърпят леки промени за да се премести още малко тежест назад......баланса който ще е оптимален по мое мнение е 45% отпред, 55% отзад, като не е изключено числата отзад леко да се повишат ако нещата заработят.....
    Височината и пружините отпред са вече уточнени и монтирани, старите не вършат работа, тъй като двигателя вече не тежи отпред......
    Задницата ще ми създаде ядове, тъй като целта ми е да имам предни и задни пружини със един и същ горен и долен захват като диаметър, за да мога да ползвам всичките 8 пружини който имам ако се наложи разменено, защото мисля че е добре да поекспериментирам с различни твърдости и височини на колата......
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSCF4089.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 10 of 58 FirstFirst ... 8910111220 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •