Page 53 of 58 FirstFirst ... 3435152535455 ... LastLast
Results 781 to 795 of 863

Thread: Плахо пистовизиране и "rebuild" на 156 3.0V6

  1. #781

    Default

    Тва отгоре и отдолу в общи линии насочва вятъра към рада, но най - вече тия отстрани избутват малко въздуха настрани щото реално няма нужда да ме бие толкоз вятър......ще има и още два панела в отвора който също ще отвеждат вятъра настрани......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #782

    Default

    Втори тестов ден на Калояново, нещата се развиват добре, в общи линии нищо не се чупи, детски проблеми който като цяло съм си причинил сам.....
    Днес не беше особенно топло, беше ебаси вятъра......сурках си същите галошки тъй като не виждах смисъл да хабя ресурс при студена писта и не особенно уточнена кола, но сега след като стана ясно че на Серес няма да ходя следващия път ще може да търкулна нещо на което все още не му се виждат конците......
    Ремъка на водната помпа и генерат. се измъкна и претри една писта, но това е може би щото като търсих 6 канален ремък даден размер нямаха такъв и взех 5 канален......
    Центрирах си волана през кормилния прът където влиза в рейката и нещо или не съм затегнал или натикал на шлиците и пръта взе че се измакна по време на бърза обиколка, за мое щастие на най - бавната част на пистата и сварих да спра.......
    Спирането ми е проблем, ще трябва доста практика.....
    Отвахме още 3 секунди и половина от предния път, посоката е вярна.....
    Видео скоро.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #783
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    ... но сега след като стана ясно че на Серес няма да ходя ...
    Tова окончателно решение ли е? гръците не склониха ли да караш наравно с другите коли?

    -3.5 секунди е доста добрo постижениe като се има предвид, че още нещата не са на 100%
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #784

    Default

    "We have make a small meeting concerning the car and we believe that the risk is above limits to accept the special car of yours. So from all of us we are very sorry."
    Чесно казано вече не ме е яд особенно....ако направя друга такава кочина ще и делна една външна коруба от фибростъкло.......но като цяло да го духат, ся няма да си прережа вените я.......Калояново е близо, на Долна Митроп ще има поне две мероприятия......няма да е като да си скучая......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #785

    Default

    Гадни гръци ( не могат едно изречение на англ. да напишат като хората.
    Жив и здрав да си колега, за целият труд и както сам каза, Калояново е близо ....)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Virus Alfa

  6. #786
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    Ники а пита ли ги какви компромиси биха приели?
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  7. #787

    Default

    Не мога да им се обяснявам все едно са вся и всьо ебаси, верно че тамошната писта е нещо на което найстина може да се разбере кой какво е направил, но пък няма да седна да се моля.......те си организират събитието, като са си решили така си е тяхна работа......пистата имала вътрешно правило коли тип отворен кокпит да не карат със други на пистата по едно и също време......беше вариант да се намери някъкъв прозорец като няма други на пистата, но явно е нямало такъв......
    Малко ме подразни факта че се оправдаха с цитата "the risk is above limits to accept", все едно някой ще носи отговорност ако се намажа на някоя стена.....но ми мина за 3-4 секунди и половина......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #788
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    Ами че е по-рисковано е вярно ама може и да ги е страх
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  9. #789
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Човек, тия джанти отзад някак си не пасват.Предните по и отиват.Верно че целта не е оптичен тунинг ма някак си незавършен вид има.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #790

    Default

    Задните джанти тежат 100 кила и се ползват за придвижване в сервиза и за качване на платформата......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #791
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by pla_y_men View Post
    Аз че не разбирам е ясно, ама тая мебел отпред каква функция има?
    Храни радиатора с въздух!

    Аз го виждам, че тази платформа, без аеродинамичен пакет, няма да дава макс от възможностите си, така че Ники е в правилна посока!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  12. #792
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Това си е верно ама тоя въздух като мине през радиатора трябва и да излезе от някъде,т.е. трябва му някакава поточност.За аероданимичен пакет си трябва аеродинамичен тунел с генератор на дим.Не е трудно да се импровизира нещо.Може да се пробва с умален модел и да се мащабира после.Минимално съпротивление с минимално завихряне зад колата е целта.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #793

    Default

    По ширини където има само едно място където завой се минава със 140 кмч и то е извън БГ, аеродинамиката не е особенно приложима......На Кал няма завой дето да се минава над 100 - никва аеродинамика не ме интересува, само намаляне на драга.......той е фактор още при 20 кмч......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #794

    Default

    В общи линии това ще е 90% от окончателния външен вид, направих някакъв реглаж на стенд, и сега ще трябва да порчем да работим за подобрение на държанието......
    Задницата е било малко затворена повече отколкото мислех че е, но при реглаж с нивелири толкоз.....6мм затворена отляво, 2мм отдясно.......предницата беше малко по добре, към 2мм от двете страни в една и съща посока......
    А интересното беше че не ми дърпаше наникъде.....
    Пробно монтирах една друга седалка, стегната ми е една идея повече от обикновенното, след дледващото каране ще стане ясно дали бих я запазил......
    Вкарахме малко кич с маншоните на полуоските и самите тях......
    Чакаме хубаво време, сушина на Кал, че е време за тестове.......
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 12.jpg   21.jpg   22.jpg   23.jpg   32.jpg  

    111.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #795

    Default

    Почти 3 дена каране на Калояново изводите и резултатите са следните:
    Колата тежи 705 кила на кантара на федерацията - което ще рече че е възможно да е 20 - 50 кила по лека, щото доста народ ми каза че кантара им мери по тежко по обясними причини......може би ще мина е един скраперски кантар.......
    Но при положение че 85 кила са само 4те джанти с сликовете, не е зле......
    35 на 65 процента разпределение на тежеста, при положение че аз се монтирам по следата, нещата са ОК......
    Недозавивала - пълни глупости, просто изхвърлих старите галоши и предницата заспа......но пък сложих некви абсолютни лайна отзад и карането беше кошмарно, задницата ходеше като на умрял шлифера......всичко освен Мишелин е мижи да те лажим......
    Отвях още почти 2 сек от времето й там, мисля че при идеални условия може да се падне под 50 сек на тая конфиг.......
    Пращам в небитието всякакви крила, спойлери и прочее неща създаващи драг, независимо колко красят - всяко нещо намалящо драга става с приоритет.......
    Все още нищо не се чупи - плашещо ми е вече чак, Алфата че беше цяла кола се посчупваше нещо сегиз тогиз........
    Лоши новини за V6 фанатиците - посъбрах за двигателя на Фиат Купе 20VT 3 глави, два блока, 3 вала, турбо, две кутии и прочее карантия и електроника.......след като навъртях още един ендуранс с бялото ми Купе мисля че дните на 3.0V6 са преброени........сори......
    https://youtu.be/SsBS-EjK4Io
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20150418_113215.jpg   IMG_20150418_113252.jpg   IMG_20150418_113307.jpg  
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 22-04-2015 at 22:23.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 53 of 58 FirstFirst ... 3435152535455 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •