Page 4 of 58 FirstFirst ... 234561454 ... LastLast
Results 46 to 60 of 863

Thread: Плахо пистовизиране и "rebuild" на 156 3.0V6

  1. #46
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by Pastora View Post
    Обикновено портването е съпроводено с други манипулации, за да има реален ефект(валове, спортен колектор и генерация, ремап и т.н). Иначе се гони по-малко съпротивление, както и т.нар. по-слабо завихряне при портовете, водещо обикновено до печалби, изразяващи се в някоя конска сила в повече. Динамика на флуидите, там има повечко инфо за ламинарни, турболентни течения, както и закон за непрекъснатостта.
    Благодаря за инфото колега !
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  2. #47
    Старши алфист MainaCore's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    816

    Default

    Колега, ако слагаш валове с по-голям лифт, не е лошо малко да разстържеш буталата, където удрят клапаните, защото ако преди са удряли, сега с тези големите валове ше удрят още по-яко.

    ---------- Post added at 06:23 ---------- Previous post was at 06:20 ----------

    ПС: Между другото, някой има ли идеа дали главите от 2.5 стават на 3.0? Ако стават имам оферта за евтин мотор и може да разшириш кубатурата
    1983 Alfa Romeo 6 2.5 VMTD 10V 105hp
    1984 Alfa Romeo Giulietta 2.0 8V 130 hp
    2001 Lancia Zeta 2.0 JTD 16V LX 110 hp

  3. #48
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Ники, ако наистина става скачай на 3-ката...Все пак тройката си е тройка

    Иначе евала за снимковия мат'рял
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #49
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Нещо с тия репутации много самовлюбени ще дойдете?
    Хайде стига спам в темата!!!

    А по темата: Хубаво е да се дложи блок с по-голяма куматура. Но. Но буталата на 12V и 24V са коренно различни, без значение за каква кубатура става въпрос. А между 2.5 и 3.0 разликите са както при хода, така и при диаметъра.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  5. #50

    Default

    Това ще е ежедневна кола, без мераци съм да вдигам кубатури.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #51

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Това ще е ежедневна кола, без мераци съм да вдигам кубатури.....
    Понеже двигателя вече е готов, въпреки че не е сложен, мисля да пораздвижа и закрия темата с снимки и обяснения за последните действия в рамките на 2-3 дена.....
    Двигателя ще се кара само по писта, слагам го на червено бялото купе, което се изкорубва на границата на безопасноста ми......
    Сменени за сигменти, биелни и основни лагери, гарнитурите също разбира се.......диви цени, отделен е въпроса че не отвсякъде се намират, късметлия съм че имам отзивчиви познати......вала само мина полиране, още си е в стандарта за STD биелни и основни лагери.....единствения ми плах кахър са уплатненията на цилиндрите, който са към блока, бяха стари, направих безуспешни чудеса да намеря нови, и затва при набиването на цил втулки за всеки случай сложих разни високотехнологични уплътнители и горещо се надявам нещата да не се объркат там, така или иначе 2-3 дена двигателя ще кърка на обороти в сервиза като го запаля, да видя дали няма да има проблем......
    Наложи се да махна наново картера след като го сложих, заради тая снимка на маслената помпа, забих се с акъл дали сложих болта който влиза в оста в часта която е долу в картера, и след една безсънна нощ с размисли дали - или, взех че го свалих наново - е бях го сложил, но удволетворението се струваше.....
    Повече инфо, подробности и пикчърс довечера, или когато имам време.....
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSCF2221.jpg   DSCF2287.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #52

    Default

    това е снимка на вала преди да го сложиш ли?>

  8. #53

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    това е снимка на вала преди да го сложиш ли?>
    Още като го свалих го теглих......

    Проблема с накъсания десен детонационен датчик мисля че няма да се появи, само така наречената екранировка(или както и да се нарича там) беше скъсана, имаше 2-3 жички от другия кабел който бяха оголени и скъсани, но повечето кабел беше оголен, но здрав.....третия кабел беше непокътнат - изолирах ги юнашки, и мисля че ще е ОК.....
    Другото с което си играх е поставянето на уреди за налягане на масло и темп на вода и масло - нещо повече от задължително за двг дето ще се юрка.....2.5 също има топлообменник на водата и маслото като Спарка.......който естествено беше моментално изхвърлен......проблема беше че орезбената тръба през която той минава, и на която се навива масления филтър стана много дълга, и се наложи да я поорежа с 10 санта, за да влиза масления филтър нормално....то поя начин смяната и отвиването на масления ще стане още по голямо приключение, но това е болежка с която мога да живея......
    С нещо като преходник забих уреда за налягане и темп на маслото на мястото на оригиналния датчик за основен ремонт - полуоската пречи порядъчно, всичко трябва да е в едно точно определено положение за де не опира никъде......всичко е порядъчно омазано с мазилата на Виктор Рейнц, картер, капаци на клапани(нямах нерви да търся читава гарнитура за кап на клап)......не изглежда красиво, но няма да одя на конкурс все пак, а и като видя от някъде на тече масло и все едно виждам кръвчицата да ми изтича......
    Термостата е изтърбушен, тялото вътре е махнато, поради предназначението на колата в която ще е тоя двг считам че проблеми с достигането на работна темп няма да имам, но трябва да помисля за алтернативен начин за вкарване на още малко охладителна течност в системата, щото конзолата на парното е махната, радиаторчето и също, и вкупом с томпообменника и приходящите към тях маркучи, тва е към литър вода по малко.......може би ще пусна същото радиаторче да си влиза пак навътре в купето по същите маркучи, като го закрепя да не ми се мандахерца по завойте.....
    Нов ремък, водна помпа, и ролки, макар че старите ролки не са предали богу дух.......
    Капаците на ремъците мисля да не ги слагам, макар че е опасно ако при работещ двг ако се наведа и някой ремък ми захапе тениската да речем, или изпусна нещо дето да се намърда там.....може би ще ги изрежа и ще оставя само горната им част, която се захваща само на 1-2 болчета, и се сваля и качва лесно......
    Бия се още с акъл дали да не пилна половин кило от маховика, че не съм го пипал, а нещо тежичък ми се вижда - не мога да отнема много, кофти е при тия......
    Останаха само рънарите и рейката да накича, но понеже си го правя у нас, и искам първо тия дни да го закарам до сервиза и не ща да кича чупливите чаркалаци.......ще трябва да пусна и малко химия през дюзите за секи случай......
    Днес изкорубих почти всичко от купето на червено черната, тапицерии, под, мокети, кори, изолации и прочее нещица - чисто 25 оки......прекарах единия сноп кабели който ще е за купето, утре може би ще прозвъня проходимоста на двата чифта от двг към купе и обратно който имам за да видя някъде да няма прокъсани или повечко съпротивление.....
    Некст седмица може би ще го кача на колата, щото искам да го запаля преди да продължа по всичко останало, приоритета е двгто, той отнема най - много време - ще видя дали ще съм доволен от вървежа със 3.2 валовете и с сегашния стоков вече ремап, или ще трябва да се барне......
    След това остава да реша по кой от всички начини да наклоня предния "ботуш"(шенкел, амортисьор), навътре и назад(да разкрача предницата), и може да се каже че най - накрая ще имам кола на трупчета и само за писта, и когато има събитие само ще и обувам цвичките и газ, а не да хапя пръсти дали и кога ще сваря да направя тва и онва.....
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_7838.jpg   IMG_7839.jpg   IMG_7840.jpg   IMG_7836.jpg   IMG_7837.jpg  

    IMG_7841.jpg   IMG_7842.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #54

    Default

    Преди малко слагах бобините с който беше колата, и реших за всеки случай да взема да ги замеря, че имах и стоковите им показания под ръка......бобината която е била на 3ти цил е тотално заминала, не знам дали това може да стане отведнъж при пържене на колата, но глъхненето и лекото прекъсване който бяха повода да ускоря отварянето на двигателя(имаше и спорадично леко чукане, което изчезна, но глъхненето и загубата на мощност останаха) може да го отдам на това......за мой късмет белязах и положението на дюзите, вдругиден ще мерна дебит и хигиена на тия неща.......но като цяло съм доволен че намерих някаква причина, щото по карантията на двигателя нещата не бяха тревожни......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #55

    Default

    без маслен радиатор на писта, мотора е обречен

  11. #56

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    без маслен радиатор на писта, мотора е обречен
    Мда, имам подобни съмнения че ще е рисковано да правя повече от 1 бързи об. една след друга, но масло през радиатор на тоя двг на тоя етап мисля че само през "remote oil filter" мога да прекарам - ако ми остане време ще го направя.......Яко Галакси се държи добре до 120 градуса без никакви ядове, или поне при спарка беше така.....се си мисля че над 120-130 за една обиколка няма да мина.....Иначе маслени радове имам тамън два.....Някви идеи откъде да прекарам масълце през рад.......освен предложеното ми от един безумие да пробия картера от двете страни, и да забода двете страни на радиатора там........
    ПП - всъщност не бях задълбочавал намеренията да слагам маслен кулер, щото за да опъна тръби от филтъра до мястото където на ГТА-то се намира тая джаджа, щеше да ми отнеме доста време......нямаше да ми е голяма трудност да изрежа фланец с два извода за преходник от мястото където стои филтъра, но не съм фен и на идеята за дълги маслени магистрали.......но впредвид че на тая кола ще се махат доста неща, ми хрумна малко нестандартно място за маслен кулер, където хем няма да е нужно да опъвам дълги маркучи, хем кулера ще има достъп до студен въздух, хем няма и да пречи......баси имало известна файда от такива теми, току на човек му доде идея......
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 29-03-2011 at 21:47.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #57

    Default

    155-ца или 164-ка ти вършат работа
    навремето не са пестили материал

    иначе маркучи със стоманена оплетка са на приемлива цена

    п.п. на радиатора му трябва обдухване, само свеж въздух няма да стане

  13. #58

    Default

    Има 155 2.0 супер или тук-таме някоя 1,8 спешъл с такова охлаждане. Според мен фланеца с термостата е проблема, радиатора и тръбите ще ги намериш алтернативни много.
    Arena Coast Customs

  14. #59

    Default

    Quote Originally Posted by Pastora View Post
    Има 155 2.0 супер или тук-таме някоя 1,8 спешъл с такова охлаждане. Според мен фланеца с термостата е проблема, радиатора и тръбите ще ги намериш алтернативни много.
    абе 155 освен 2.0 има и разни други мотори

  15. #60

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    абе 155 освен 2.0 има и разни други мотори
    Мндам, но трудно откриваеми, а и 1,8 споменах
    Arena Coast Customs

Page 4 of 58 FirstFirst ... 234561454 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •