Page 9 of 58 FirstFirst ... 789101119 ... LastLast
Results 121 to 135 of 863

Thread: Плахо пистовизиране и "rebuild" на 156 3.0V6

  1. #121

    Default

    Така, за близките няколко месеца се предвижда:
    - резервоара в сегашната си форма и местоположение ще бъде махнат, като причините са няколко - ще сложа по малък в който бенза няма да се бълника така по завойте, щом това се случи на мен и на още една кола на Серес, значи все пак си е възможност......отделно че така ще ми се отвори доста място да разделя генерацията на две в края й, два резонатора и т.н.....
    - Зендер пакета се маха, пречат ми определено страничните прагове, а не върви да се махнат само те, тъй като се презастъпват с раздувките на калниците и бронята.......теглото му не ми е проблем, проблем ми е практичноста......
    НЕ - няма да го продавам и няма да го запазвам за никой......
    - Всички джамци с изключение на предния се махат и се заменят с поликарбонатни плоскости.......
    - Усиления съединител от Купето, пребоядисан и уж усилен от Техниклуч, а всъщност Валео ще бъде забоден на Алфата, че съм с още същия немощник дето влезе с колата в БГ преди 4 години........
    Тва е в общи линии......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #122
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    А клетчица, диференциалче?

  3. #123

    Default

    За дифче съм пуснал обява вече, тръбици също ще има на малко по късен етап.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #124
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    За дифче съм пуснал обява вече, тръбици също ще има на малко по късен етап.....
    650 BP искаха за q2 тези, от които взех съединителя.
    Ти със стоковите разпределителни валове ли си ?
    Има ли смисъл от комбинация: спортни валове, електроника, колектори и генерация?
    Не знам колко кончета може да придобие човек, но само комплекта валове са 2400лв.
    ...

  5. #125

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    650 BP искаха за q2 тези, от които взех съединителя.
    Ти със стоковите разпределителни валове ли си ?
    Има ли смисъл от комбинация: спортни валове, електроника, колектори и генерация?
    Не знам колко кончета може да придобие човек, но само комплекта валове са 2400лв.
    Бат ти Николай е с валове от 3.2 GTA

  6. #126

    Default

    От близо 2 месеца яваш - яваш тече проект под кодовото име "NMU", който се надявам да приключи до Алфисткия тракдей през септемрви......нещо в което се съмнявам, защото нещата са малко сложни, и не мисля че колата ще е дори 60% готова за каране тогава........но пък така или иначе ако не е, няма начин да не уважим събитието с някои от другите ми возила......
    Нещата вървят бавно и постепенно, по двигателя реално няма да се правят кой знае колко неща, трансформациите са насочени в друга насока........и тъй като тва все още не е правено със 156-ца, няма от къде да получа информация за нещата, нямам 100% убеденост че нещата може и да се получат, а понеже ако не се получат колата моментално заминава за скрап, предполагам разбирате че нещата няма как да се претупат.......
    Но дори и да не стане тва вече кола, така или иначе концепцията с която досега карах макар и силно любителски по писта, се зарекох да пратя в историята.......
    Снимки и обяснения като му дойде времето.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #127
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Загадъчно звучиш някакси
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  8. #128
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    От близо 2 месеца яваш - яваш тече проект под кодовото име "NMU", който се надявам да приключи до Алфисткия тракдей през септемрви......нещо в което се съмнявам, защото нещата са малко сложни, и не мисля че колата ще е дори 60% готова за каране тогава........но пък така или иначе ако не е, няма начин да не уважим събитието с някои от другите ми возила......
    Нещата вървят бавно и постепенно, по двигателя реално няма да се правят кой знае колко неща, трансформациите са насочени в друга насока........и тъй като тва все още не е правено със 156-ца, няма от къде да получа информация за нещата, нямам 100% убеденост че нещата може и да се получат, а понеже ако не се получат колата моментално заминава за скрап, предполагам разбирате че нещата няма как да се претупат.......
    Но дори и да не стане тва вече кола, така или иначе концепцията с която досега карах макар и силно любителски по писта, се зарекох да пратя в историята.......
    Снимки и обяснения като му дойде времето.....
    Сега ако целта на поста ти е да палиш фитили, то резултата гарантирано ще е на лице...

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    Загадъчно звучиш някакси
    Ма да пращаш за скрап работеща концепция кат 56-ка си е повече от кощунство братчед...
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  9. #129

    Default

    хич никви фитили не пали работата е много сериозна

  10. #130
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Задно разположен мотор ?!?
    146 Turbo

  11. #131
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    Задно разположен мотор ?!?
    Сакън, не думай, че да не вземеш да познаеш
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #132
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    Задно разположен мотор ?!?
    Залагам на средно разположен мотор.
    ...

  13. #133
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Залагам на средно разположен мотор.
    Тъй де Имах впредвид зад шофера.. ясно ,че няма да е отзад в багажника

    Поне това ми дойде на акъла на първо четене по увъртяното обяснение на Ферариста

    http://www.youtube.com/watch?v=enTkR...eature=related

    ...нещо за надъхване,ако съм познал евентуално
    146 Turbo

  14. #134
    започва да се пристрастява ldv6's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Plovdiv
    Posts
    92

    Default

    155-цата е идейна, но по-скоро трябва да е с напречен мотор резултата, например така...

    http://www.flickr.com/photos/djrees/...n/photostream/
    Недозавиване е когато се халосаш у дувара с предницата
    Презавиване е когато се халосаш у дувара със задницата
    Мощност е колко бързо ще се халосаш у дувара
    Въртящ момент е колко далече ще влачиш дувара...

  15. #135

    Default

    Последни мигове на двигателя в тва положение......


    ИЗхвърлен навън......


    Хидравличната помпа също отива в историята......



    Подготвят се и още два Брембовеца за задницата......


    Врати орязани до минимума, поликарбонатни плоскости, вместо стъклата.....


    Резервоар???.....Акумулатор????....


    Ще трябва да се сваля предницата - ще се режат пружини вероятно......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 9 of 58 FirstFirst ... 789101119 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •