Page 57 of 58 FirstFirst ... 74755565758 LastLast
Results 841 to 855 of 863

Thread: Плахо пистовизиране и "rebuild" на 156 3.0V6

  1. #841

    Default

    Оказа се че и шестак може да си превърти агренажния ремък.......
    Всичките 4 вала са шавнали с точно по 1 зъб, което е ясен индикатор че това е станало долу от вала......
    Живо ме вълнува как и кога е станало, но така или иначе няма да стане ясно........но зацепването не съм го проверявал от както сглобих тоя двг........
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2016-05-20 09.59.34.jpg   2016-05-20 10.00.15.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #842

    Default

    За тия с шестаци дето ги интересува - ако ви прескочи един зъб агренажа от вала долу да речем, за права от 600 метра може да ви падне скороста с 12 кмч......
    Или поне при мен с толкова се повиши.......
    Единственото бъдещо развитие ще е слагането на електронно серво от некъв Р.Ровър или Волво, щото като спра с ляв крак на двата леви преди правата и спирането рязко се влошава......
    Билщайн Б6 от Ауди 80 ще се намушка в шенкел от 145ца и ще се пригоди за експлоатация.......
    Ще се работи само по визуалните подобрения на колата, вече нямам нерви и време за "извращения".......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #843
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Хехх доживях да чуя кака форумният ни "луд учен " вече няма нерви
    Човече та ти си идол с тая Rwd 156-ца , нямаш право да се откажеш нея и от тръбарката
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  4. #844
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    За тия с шестаци дето ги интересува - ако ви прескочи един зъб агренажа от вала долу да речем, за права от 600 метра може да ви падне скороста с 12 кмч......
    Или поне при мен с толкова се повиши.......
    Единственото бъдещо развитие ще е слагането на електронно серво от некъв Р.Ровър или Волво, щото като спра с ляв крак на двата леви преди правата и спирането рязко се влошава......
    Билщайн Б6 от Ауди 80 ще се намушка в шенкел от 145ца и ще се пригоди за експлоатация.......
    Ще се работи само по визуалните подобрения на колата, вече нямам нерви и време за "извращения".......
    Бай Феро, сега на практика каква е разликата във време от тръбарката до 156-цата с един и същ мотор?
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  5. #845
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Май 5-6 секунди
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #846
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Феро Атмосферо пак се побъркА

    Опъни каиша здраво тоя път да не вземе да се презацепи пак на диното
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #847

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Бай Феро, сега на практика каква е разликата във време от тръбарката до 156-цата с един и същ мотор?
    С тръбарката 1.05.95 - с уточнението че тогава кърбовете ги нямаше и реално пистата е едни 5-10 метра по дълга заради различната траектория....
    Сега на 156-цата - 1.09.12 - с уточнението че от гуми, спиране и предница има още какво да се желае......
    Времената са от моя гпс, разминаванията с оня на пистата рядко надминават 1-2 стотни......
    Тоест по груби сметки - с тръбарката можеше да се падне на 1.04, а с 156 сега под 1.08......
    Разлика около 370 кила......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #848

    Default

    Горе долу това ще е визията на колата, предната броня с половената от калниците ще трябва да могат да се свалят за под 5 минути.......ще трябва и да са леснозаменяеми ако се ходи из къра......
    Всякакви промени и подобрения се спират, ще сложа единствено допълнителна електронна вакуум помпа, че вакуума за сервото е проблем......
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20160910_143736.jpg   20160910_143753.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #849
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Като за "горе долу",е по скоро горе,но нека и се порадваме в движение.От мен успех
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  10. #850

    Default

    Като цяло сварихме да врътнем макар малко между маншовете на "писта СТЗГ", поне ви се изясни че "новите" предни шенкели са ОК, задните аморт тоже......
    И все си мисля че може да я повдигна малко отпред......
    С което финишираме по хардуера на колата, като има време ще си играеме само с външни гъдели......
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 14408882_10209101723314181_660313309_n.jpg   14429509_10209101723354182_1940358180_n.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #851

    Default

    Кълвем и по тръбарката от време на време......
    След фиаското с кулера на Серес, реших че е време да имам един от най - обдухваните такива в югоизточна Европа......верно че и драг ще прави, но ще даваме повечко газ.....
    Канализацията е преправена заради новия и по голям резервоар, че тва си понагорява сериозно и не ми се ходи пеша по пистата......
    Генератора беше проблем да му намеря място, наврях го малко не където ми се иска, но другаде не пасна......

    Новото по червената 156 е че минах на 5 степенна скоростна кутия, с правени по къси зъбчатки за 3 - 4 и пета скорост......
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20161122_150118.jpg   20161122_150540.jpg   20161122_150607.jpg   20161122_150643.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #852

    Default

    Защо гумите ти са с разменена посока?

  13. #853

    Default

    Щото ги ползвам само да ходя до подемника.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #854
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post

    Новото по червената 156 е че минах на 5 степенна скоростна кутия, с правени по къси зъбчатки за 3 - 4 и пета скорост......
    Тия по-къси предавки как ги постигна?

  15. #855

    Default

    Quote Originally Posted by pla_y_men View Post
    Тия по-къси предавки как ги постигна?
    С 600 лв и две разходки до едно карловско село.......кутията е сглобка от 166цова 5степенна от 2.0ТС......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 57 of 58 FirstFirst ... 74755565758 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •