Page 44 of 58 FirstFirst ... 34424344454654 ... LastLast
Results 646 to 660 of 863

Thread: Плахо пистовизиране и "rebuild" на 156 3.0V6

  1. #646

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Тая самозаконтряща гайка със синьото не е завита кат хората.
    При положение че свалям и качвам щангите по 20 пъти на ден, реших че не е необходимо да завивам всички гайки на цялата им резба......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #647

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    О да отидеш за сертифициране,че иначе ще стане беля голяма да знаеш
    добре, че на Серес чистиха масло, не кръв

    ALFA ROMEO 146 1.9JTD
    Fiat Punto 1.9JTD

  3. #648
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by 1115 View Post
    добре, че на Серес чистиха масло, не кръв
    Само немога да разбера що сте толкова черногледи!

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  4. #649
    Запален алфист hamel1's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    51
    Posts
    269

    Default

    А де, и аз това се чудя...........
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD ' 99
    LANCIA THESIS 2.4 JTD ' 03

  5. #650

    Default

    Чакаме тракдей за да видим дали задното окачване в този си вид ще издържи.......
    Сложих неква Х опора на задната рамка, не е повече от 2 кила, може би повече за всеки случай.......

    Проекта прекратява развитието си, по тази кола от този момент нататък спирам влагането на средства и време.....мисля че ми е време за ново предизвикателство, в което ще се ползват доста неща от тази кола, но може би от сантиментална гледна точка ще я запазя във вид в който просто ще мога да монтирам това което съм махнал за не повече от половин ден.......
    Колата е фън, но взе да не отговаря на изискванията ми за кеф, тъй като мисля че стигнах до етап в който вложените средства-време-усилия не повишават бързината със същите темпове.......Не мисля че е удачно да влагам много за намаляване на тегло и подобряване на баланс и окачване, когато мога да вложа същото в нещо което е да речем с 300 кг по леко, и ти дава много по голяма свобода на действие........но все пак няма как да се мине от А на В без да се мине през Б......
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20140608_175152.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #651
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Аз все пак мисля че донора с който си в момента е Ок и има какво още да се работи по него - тегло аеродинамика...

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  7. #652
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Тва ще рече, че няма да е талянка следващата, защото се съмнявам да започнеш да караш пунто
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  8. #653

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    Аз все пак мисля че донора с който си в момента е Ок и има какво още да се работи по него - тегло аеродинамика...
    Това на атачнатата снимка беше на последния тракдей в Кал......
    Принципно от доста време имам голям мерак да направя нещо такова, но както казах не може от А да скочиш на В или Г......първо е добре човек да поекспериментира с коли и варианти.......
    Въпросната кола е на някакъв от Омуртаг, като за човек дето примерно не обръща внимание на това какво е примерно рол център, зависимост между височините на сахващане на носачи и корм. щанги, мисля че беше направена доста добре......
    Некъв двг от Рено 1.8, некво турбо с Мега, по негови думи 170 - 190 коня, което ще рече че трудно е над 160.......
    Почти всичките му гуми сочеха в различни посоки, реглаж на око, видно е че задна дясна е дори в положителен наклон като на Татра......стрийт гуми дот 2007, 205, шестнайски........Човека е от Омуртаг.....за втори път на Кал......и с първото си излизане даде 2.8 сек по слабо време от мен ЗА ДЕНЯ.......щото е с над 300 кила по лек........да го духа скапания японски дизайнер на още по скапания ГТР.....
    Идеше ми да си източа бензина и да си запаля кочината.......
    За къв чеп да се потя да сваля с много изгубено време и пари примерно преко сили едни 50 - 60 кила, като мога да сваля над 300.......
    Плюс това аз не робувам на марка, за мен е важно да стигам най - бързо от А до Б, с какво средство ще е е без значение.....
    Знаех че рано или късно ще карам кола със задно, като оставих 100 метра следи от гуми на Сер преди време, си казах че дъм дотук с предното.......от доста време събирам информация за подобни тръбни конструкции, сега това просто катализира процеса.......

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Тва ще рече, че няма да е талянка следващата, защото се съмнявам да започнеш да караш пунто
    Категорично двигателя ще е италиански......
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 10256677_10202472233870000_5382688983699489243_o.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #654
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    щом е така .. защо пък ще заложиш отново на италиянски мотор ? нали няма значение марката шасито и т.н. На всички е ясно че има много по- добри, ЛЕКИ и същевременно мощни мотори от други марки .. в същото време не по малко издръжливи ... Не разбирам само това .. Другото което си мисля ако направиш кола като по-горната снимка да дава 30 сек (образно казано разбирай най бързата) на Калояново или на Серес или където и да е , според мен никои няма да и обърне внимание и ще се причислява към болид едва ли не -понеже това не прилича на кола ама на сделано в Русия ...
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  10. #655

    Default

    Quote Originally Posted by tqnbtb View Post
    щом е така .. защо пък ще заложиш отново на италиянски мотор ?
    Предполагам не си дочел предния ми пост докрая.....

    Quote Originally Posted by tqnbtb View Post
    Другото което си мисля ако направиш кола като по-горната снимка да дава 30 сек (образно казано разбирай най бързата) на Калояново или на Серес или където и да е , според мен никои няма да и обърне внимание и ще се причислява към болид едва ли не -понеже това не прилича на кола ама на сделано в Русия ...
    И на сделано в Мозамбик да прилича, ми е абсолютно все тая, както казах за мен е важно да е бърза и да ме удволетворява на пистата, хорското мнение принципно изобщо не ме интересува.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #656

    Default

    Аз се чудя ко му се връзвате на Феро, то тия неща не са от вчера.... да не кажа че от няколко години даже, решил е да ме изостави сам да се мъча с тая ми ти марка... ама няма да мус е случи

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  12. #657
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    ........
    Last edited by Mury; 09-06-2014 at 14:22.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #658
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Колкото и да е странно, подкрепям Феро. Ако човек прави "нещо" само за кеф, което да изкарва само и единствено няколко пъти в годината на писта, една такава "тръбарка" е супер вариант...поне за мен. И на мен от години ми се въртят подобни, далечни мисли. Разликата е, че поради липса на време и желание за сложни схеми с производство и натаманване на клетки, носачи, мотори и т.н., най-вероятно ще си барна един картинг. Простичко, леко, пъргаво, с подредени скорости...няма по-евтина и истинска схема за кеф и адреналин.
    Между другото, това, което се вижда на единствената снимка, качена от Феро изглежда много добре премислено и направено...поне за мен. Човека или си разбира доста или е преписал читаво някоя готова схема от някъде.

  14. #659
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    този роудстър от снимката е дипломната работа на един колега от Дизайна, от преди 10-тина години.

    а за времената на писта, ами съвсем друг клас си е, и си дава времена лесно без да пребива гуми, спирачки, окачване, трансмисия и мотор.

  15. #660

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

Page 44 of 58 FirstFirst ... 34424344454654 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •