Page 51 of 58 FirstFirst ... 414950515253 ... LastLast
Results 751 to 765 of 863

Thread: Плахо пистовизиране и "rebuild" на 156 3.0V6

  1. #751
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Няма проблем да променяш дължините на кабелите за перки, оборотомер, чек лампа и т.н.
    Alfa Romeo 75 24V

  2. #752
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Не е проблем ма им надявай термошлауфка и със запалката да стегне.Изолирбанда се размеква от топлото и става мазало че се и развива.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #753
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Запоявай. Няма проблем Само на ламбдите не бутай кабелите. Всичко друго е без значение
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #754
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    И ако режеш сноп кабели, ги режи на различни дължини отделните кабелчета, щото иначе се образува токмак.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #755

    Default

    Мерси за съветите, днес поне 6 часа плетях, разплитах, рязах, запоявах, седалището ми стана на баница, кабелите от двг към еку и пр са готови, утре другото снопче......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #756

    Default

    Двигателя е възпламенен, пробвах новия 20ач акумулатор, с кабели овързани с крокодили и жички към клемите му, енджина запали два пъти един след друг, като се има впредвид че в началото се покашля доста щото забравих да затапя отвора на вх колектор дето преди сервото взимаше вакуу оттам......
    Общо взещо остана да изрежа излишните жици дето отиват към оборотомера, трябва да останат само енджин чека, акумулаторната лампа и оборотите.......
    Поскъсихме доста жици, пробното палене само на екуто не даде проблеми......което е малко тревожно, нещата станат ли от раз, значи на по късен етап винаги изкача по нещо......
    Регулиращия клапан на предните спирачки върти някакви номера, задържа налягането дори и след като педала е отпуснат, налага се да отворя някоя от пробките на апаратите и тогава се оправя като изтече течност.......проблема е от клапана нататък щото ако отворя пробката между клапана и помпата нещата не се променят........вързах клапана и на обратно щото нямаше обозначение на самия клапан - нищо......може би ще го запратя към Марс и ще се оправи положението.....
    Другата седмица дооправяне на водната канализация че нещо не ме радва, дооформяне на кабеляци и пр.....
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20141214_114816.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #757

    Default

    Направихме първи стъпки по плаца зад сервиза, малко проблемно беше щото педала за газта още не съм му намерил място и давах газ с потенциометъра в ръка, гасих колата на 3-4 пъти, отпред сликове отзад стокови терлици и е като шейничка.......
    Кабеляците са орязани максимално, сега просто трябва да ги сбия на по малък обем да не се пречкат......имаше малко драма с разни загуби на 12V но за мен е нормално......ще трябва да сменя един от семерингите на ск кут откъм висящия лагер че се сополиви нещо.....
    Етап 1 е завършен, следва втори етап с разкършване на някакъв по разбичкан асфалт из някой от селските пътища наоколо, след което последния етап - тестче на ултимативното трасе за структурна издържливост - Калояново......
    http://youtu.be/DArpHUunKGc
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #758

    Default

    Нещата се развиват, вече имаме и захват за предна стабилка.....черупката на тампона позволява да се намества нагоре - надолу тампона, което е повече от добре......няма да ползвам 26мм-тровата айбахска щанга, тъй като ще е твърде дебела - може би 22 или 20мм такава......отзад засега няма да слагам.......алфенските биалетки, само трябва да прикапя за носача една шиничка с дупка за захват......
    Направих нещо като горен капак пред волана, след първите тестове ще измисля и нещо за преден спойлер........Нено се прави на интересен, не ще да ме свърже с байконурските си приятели да са измислим нещо дето да прави якото прилепяне......
    Отстрани набих некви бели панели от нещо дето ми стана любим материал, еталбонд му викали, с два алумин листа от вън и некво пвц отвътре, леко е, манипулируемо, и търпи огъване.......
    Не изглежда красиво и изискано, но това не е целта......
    Някъде около въздушния филтър ще трябва да наместя и масления рад, макар че това ще е чак след първите тестове на писта.......
    Пода стана идеално с цял алуминиев 1.2мм лист, още ме болят ръцете от поп- нитачката......
    Щях да забравя - обърнах конзолата на педалите както си трябва да е, скапаното беше че нямах ход на педала на съединителя, а и принципно е силно непрепоръчително спирачните цилиндри в който е и резервоарчето за сп течност да са ПОД нивото на спирач апарати......
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_3347.jpg   IMG_3348.jpg   IMG_3349.jpg   IMG_3350.jpg   IMG_3351.jpg  

    IMG_3353.jpg   IMG_3355.jpg   IMG_3356.jpg   IMG_3357.jpg   IMG_3358.jpg  

    Last edited by ФЕРАРИСТ; 25-01-2015 at 14:45.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #759
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    А гърнето не е ли малко свободен радикал? Защо не се свържеш байконур за един обдухан дифузьор? Майтапа настрана но верно ми се струва не на място.
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  10. #760

    Default

    Мда, терсене малко седи грънеца, но чесно казано ми е все тая, тва беше най - бързия и лесен начин да го прекарам, наложи се да скъсявам задната трицевка, което наложи промяна по цялата тръба и отпред, така че не съм се заигравал да го правя красиво.......ако го направя да сочи назад или 90 градуса настрани щеше да е по тежко и повече време щеше да иде.......Гледам да се занимавам колкото се може по малко с неща който имат навика да тежат и да отнемат време........
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #761

    Default

    Колин Чапмън се прероди.... и сам си е пилот

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  12. #762
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Хахаха само да не реши да добави и 3-та ос с още 2 гуми
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  13. #763
    започва да се пристрастява ildivvy's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    54

    Default

    Двигателя не е ли много назад? Не се ли бърка баланса между двете оси? То няма как да е много по-напред,предвид,че е от кола с предно предаване,но знам ли ...
    BMW 318ti '96

  14. #764
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #765
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Така клипа може би заблуждава, но не ти ли трябва някаква по-къса (бърза) рейка?

    Пак казвам може би е заблуждаващо, но имам чувството че тръгне ли "тръбарката" на някъде, където не искаш - трудно се коригира и вкарва в пътя?! И това при сравнително ниски скорости, а си представям със 130-150+ км/ч.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Page 51 of 58 FirstFirst ... 414950515253 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •