Page 42 of 58 FirstFirst ... 32404142434452 ... LastLast
Results 616 to 630 of 863

Thread: Плахо пистовизиране и "rebuild" на 156 3.0V6

  1. #616

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Аз па съм на мнение да се сменят.
    Tова е АЛФА мотор... не фиат....

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  2. #617
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    Ники, не измъкна ли горните черупки от биелите да се видят, че те отнасят натоварването, иначе тия са си баш посработили.

  3. #618

    Default

    Довечера ще съм на подемник и хем ще премеря хлабината, хем ще ги видя и тях, че беше само на крик, а и картера не е свален изцяло....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #619
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,785

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Довечера ще съм на подемник и хем ще премеря хлабината, хем ще ги видя и тях, че беше само на крик, а и картера не е свален изцяло....

    Затова в такива случаи може да те спаси единствено една добра добавка-ревитализант в маслото. Дори и да останеш без масло нямаш ядове ( Бардал, Ксадо.... )
    И сега според ме н не е късно да я сложиш!

    Аз лично имам наблюдения върху това: http://xado.unacs.bg/prisadka-za-benzinov-dvigatel.html и до момента се е доказало на 100% два пъти, където нямаше как да не се счупи маторя
    Last edited by pininfarina; 10-04-2014 at 20:30.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  5. #620

    Default

    Момци, читав ли е мотора, читаво ли е маслото... ебем ти добавки и т.н....

    2 пъти оставям мотора без масло на писта единия път две обиколки на Серес, другия 1 обиколка на Калояново... без вреди. Карам шибан туин спарк само с селения рейсинг или спорт.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  6. #621
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,785

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Момци, читав ли е мотора, читаво ли е маслото... ебем ти добавки и т.н....

    2 пъти оставям мотора без масло на писта единия път две обиколки на Серес, другия 1 обиколка на Калояново... без вреди. Карам шибан туин спарк само с селения рейсинг или спорт.
    Тъй тъй,
    ама си вземи и свещи да му палиш за всеки случай в такива ситуации щом ще разчиташ само на гореспоменатото

    п.с.
    То и неговия мотор беше читав преди да му изтече читавото масло и ето го крайния резултат
    Last edited by pininfarina; 10-04-2014 at 20:59.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  7. #622

    Default

    Quote Originally Posted by ICI View Post
    Ники, не измъкна ли горните черупки от биелите да се видят, че те отнасят натоварването, иначе тия са си баш посработили.
    Значи повдигнах на 3 и 6 цил. биелите, лагерите са във абсолютно същото състояние както и долните, снимките са мъгляви, но жисиемката е скапана......
    Пластигауджа показа 6 стотни между лагера и биелата, което е повече от слънчев резултат, лагерите няма да се сменят, прикапвам картера обратно и се надявам да не се сещам за двигател още дълго време.....
    И понеже няма как всичко да е цветя и рози, в картера намерих обезпокоителни чужди тела, като това от последната снимка......хубаво и лъскаво камъче, както и още 3-4 такива със големина около 1-2 мм.....тва е към сантиметър......ебаси......с отвъртяна капачка не съм карал, вероятноста да нахлуе тва от някъде е минимална.......
    Води се дознание тва гръцки чакъл ли е или Калояновски, има подозрения за съботаж, Зашев например е доста лабилен напоследък.......

    Масла само двойноестерните на Яко, капвам по малко ZDDP макар че може и да е излишно, но за всеки случай, маслен филтър задължително с 2 клапана и то на поне 2 бара........
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20140410_192426.jpg   IMG_20140410_194526.jpg   IMG_20140410_210356.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #623

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    Тъй тъй,
    ама си вземи и свещи да му палиш за всеки случай в такива ситуации щом ще разчиташ само на гореспоменатото

    п.с.
    То и неговия мотор беше читав преди да му изтече читавото масло и ето го крайния резултат

    Иво, ще спомена следните неща само за статистика.

    Стария мотор, прекара близо 3800 състезателни километра преди да се ревизира без да има нужда.

    Сегашния мотор е вече на близо до лимита на пробега си от 800 км.

    Никога не съм ползвал добавки и дано не ми се налага, но ако мотора е сглобен добре, с нормални допуски, изчистен и се кара с хубаво масло би следвало 2 километра да изкара и без масло, без да има терминални вреди. Моторите ми се сглобяват от Боби 33, Венци и Данчо. Често с преглеждат и маслото се сменя често.

    А и никога не съм разработвал мотор по специален начин.

    Може и късметлия да съм. Но пък и на палене на свещи не смятам че трябва да се разчита!

    А и все пак мотора на Феро е един от най-добрите мотори на Алфа Ромео и все пак го намерихме като се спънах в него , не шир потреба като моя фиат.

    Толкова време съм изкарал без проблеми по двигателите, че всеки момент вече чакам термиален проблем просто защото досега не съм имал.

    N technology и Modena Motori предписват селения рацинг - слушам ги засега
    Last edited by ne0; 10-04-2014 at 22:06.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  9. #624
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,785

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Иво, ще спомена следните неща само за статистика.

    Стария мотор, прекара близо 3800 състезателни километра преди да се ревизира без да има нужда.

    Сегашния мотор е вече на близо до лимита на пробега си от 800 км.

    Никога не съм ползвал добавки и дано не ми се налага, но ако мотора е сглобен добре, с нормални допуски, изчистен и се кара с хубаво масло би следвало 2 километра да изкара и без масло, без да има терминални вреди. Моторите ми се сглобяват от Боби 33, Венци и Данчо. Често с преглеждат и маслото се сменя често.

    А и никога не съм разработвал мотор по специален начин.

    Може и късметлия да съм. Но пък и на палене на свещи не смятам че трябва да се разчита!

    А и все пак мотора на Феро е един от най-добрите мотори на Алфа Ромео и все пак го намерихме като се спънах в него , не шир потреба като моя фиат.

    Толкова време съм изкарал без проблеми по двигателите, че всеки момент вече чакам термиален проблем просто защото досега не съм имал.

    N technology и Modena Motori предписват селения рацинг - слушам ги засега
    Не оспорван това, което казваш, но ме мисля че е лошо човек да си "върже гащите"
    Според мен ефекта от подобна интервенция в маслото ще е само положителен. Понякога и няколко секунди са критични в такива ситуации. Пази боже - да не се случват подобни работи че всичко е свързано с пари и изгубено време



    Ники, абе тоя камък прилича на метеоритен! Я си признавай къде си я карам последно тая кола

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  10. #625

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    Ники, абе тоя камък прилича на метеоритен! Я си признавай къде си я карам последно тая кола
    Aз ти подсказах, че съм се спънал в тоя мотора, а в следствие от връзките ми с Роскосмос, като знаеш, че тестваме в Байкунур, все неща, които не крием... направи връзката



    п.с. За туин спарка всички ме базикат, че души къде да умре във всеки момент

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  11. #626
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    за умирането не знам, но 100% души за бензин
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  12. #627
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Пичове,що се отнася до добавки и ефекта от тях,гласувам с дверъце за Бардал Full metal която е и с фюлерин. Доста хора са я пробвали,като един познат кара близо 10км без масло докато се прибере и нямаше проблеми.
    Препоръчват я и от един доста известен Тунинг сервиз,на който смея да вярвам (няма да казвам име за да не е реклама) и хората там казаха Motul (Високият им клас масла-рейсинг) + Бардал full metal
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  13. #628

    Default

    Истинското масло за състезателни и натоварени коли си има всички необходими добавки и прочее в себе си и няма нужда от каквито и да е добавки.....
    Плюс това, сори ама колкото и да е маркетингов ход, няма как да имам 100% вяра на некви дето пишат в описанието на продукта си че:
    -Възстановява в оптимални размери износените метални детайли на цилиндро-буталната група и коляновият вал в бензиновия двигател;
    -Увеличава и изравнява компресията в цилиндрите до номинални стойности;
    -Възстановява мощността на двигателя;

    Ако коя да е от тия химии успее да ми "възстанови до оптимални размери" един не особенно грубо надран вал, или цилиндър да речем, не само че ще възкликна шумно и ще почна да си слагам кила-кила литри от нея, ами ще почна и да я пия даже, че белким ми смаже стомахчето както трябва.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #629

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Пичове,що се отнася до добавки и ефекта от тях,гласувам с дверъце за Бардал Full metal която е и с фюлерин. Доста хора са я пробвали,като един познат кара близо 10км без масло докато се прибере и нямаше проблеми.
    Препоръчват я и от един доста известен Тунинг сервиз,на който смея да вярвам (няма да казвам име за да не е реклама) и хората там казаха Motul (Високият им клас масла-рейсинг) + Бардал full metal
    За тая работа има църкви, синагоги, джамии, секти, анонимни сбирки и т.н....

    Напълно сериозно те моля да ми обясниш какво е " фюлерин"

    Имам и въпрос, колко от вас са виждали Алфов шестак с преебан колянов вал и т.н. ?
    Last edited by ne0; 11-04-2014 at 09:44.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  15. #630
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    Ники, ZDPP - то на Red Line ли е и откъде го пазаруваш, че и аз се каня от много време насам заради разпр. валове да слагам такова.
    Иначе лагерите ти нищо им няма.

    А относно Бардал с фюлерина, преди години бях сипал такова и за зла участ хвърлих маслен маркуч и покарах 10-тина сек на пълна газ с 400 коня, след това на Плевен на пистата изтропах биелен лагер, вярно че беше със стоковите биели и то неревизирани, но няма опазване по принцип ако се омажат железата.

Page 42 of 58 FirstFirst ... 32404142434452 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •