Page 43 of 58 FirstFirst ... 33414243444553 ... LastLast
Results 631 to 645 of 863

Thread: Плахо пистовизиране и "rebuild" на 156 3.0V6

  1. #631

    Default

    Quote Originally Posted by ICI View Post
    Ники, ZDPP - то на Red Line ли е и откъде го пазаруваш, че и аз се каня от много време насам заради разпр. валове да слагам такова.
    Иначе лагерите ти нищо им няма.
    http://www.ebay.co.uk/itm/ZDDPlus-Ex...item4ad20851e3
    Тоя и още един два селъра из ибея го продават.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #632
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Напълно сериозно те моля да ми обясниш какво е " фюлерин"
    например третата стабилна форма на въглерода след диаманта и графита – Фюлерин
    Съжалявам че искам да съм полезен
    Просто споделих какво ми казаха хора които правят колици с доооста коне и на които им се дава доста газ и които Не продават нито тоя мотул нито бардал, незнам защо пак всеки скочи тука да ми обяснява някви неща.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  3. #633
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Води се дознание тва гръцки чакъл ли е или Калояновски, има подозрения за съботаж, Зашев например е доста лабилен напоследък.......

    .
    Изкушаваща е мисълта за саботаж, но точно на тоя мотор сърце не ми дава...
    Явно и с баластра в картера, проблеми няма, а ми спорите за масла, добавки, надбавки...

  4. #634

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    например третата стабилна форма на въглерода след диаманта и графита – Фюлерин
    Съжалявам че искам да съм полезен
    Просто споделих какво ми казаха хора които правят колици с доооста коне и на които им се дава доста газ и които Не продават нито тоя мотул нито бардал, незнам защо пак всеки скочи тука да ми обяснява някви неща.
    И един мърмот.... айде моля те, стига с тоя интернет

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  5. #635
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    ..И понеже няма как всичко да е цветя и рози, в картера намерих обезпокоителни чужди тела, като това от последната снимка......хубаво и лъскаво камъче, както и още 3-4 такива със големина около 1-2 мм.....тва е към сантиметър......ебаси......с отвъртяна капачка не съм карал, вероятноста да нахлуе тва от някъде е минимална.......
    Води се дознание тва гръцки чакъл ли е или Калояновски,
    Интересно...Но след като имаше преди 2 години случай на кола от форума, на която на италфеста на Лесново, някой и беше метнал болтчета и гайки през гърловината за маслото, докато киснеше с отворен капак на пистата
    От тогава винаги си седя плътно до колата, когато се охлажда и седи отворена, освен ако няма някой на около, на който имам 100% доверие да ми я наглежда

    Пази си и тубите с мАсло Може "доброжелателя" да ти е пуснал една шъпа камъньие в бутилчето, с което доливаш Не виждам как иначе ще влезе това паве в картера, още повече, че мотора ти е зад гърба
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #636
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Тва са камъчета от производитела на масло... нещо като дънките... не ви ли се е случвало да намерите от онези шуплестите камъни за състаряване
    П.С. тва с гайките ... е било ... за умървяване ..баси хората

  7. #637

    Default

    Направихме кратък тракдей ся в неделя за да затвърдим че захвата на задните амортисьори от Е36 са виновни за скапаната задница на Серес.....принципно се оказа че е така, макар че сложих и едни по твърди пружини отзад, което не беше кой знае колко добра идея за меша нещата който пробвам, тъй като не е желателно когато връщаш нещо от преди да го мешеш с други промени, но понеже в настоящата обстановка не съществуват доста възможности и особенно места за тестване, и затова трябва да се използва всичко......може би старите пружини бяха максимум като твърдост, сега така да се каже задницата в моментите когато прилпъзваше беше по плавно и "мазно" както го прави "поскачаща кола", а не рязко и без предупреждение когато има проблем със сходимоста да речем.....на реглаж не ходих преди това, с нивелирите в сервиза направихме някакъв там да са що годе направо гумите....
    Обичайни леки проблеми, сервото диша, ще го сменя със Зашевото тия дни, изгубих капачката на двигателя, отви се и падна гайката на реглажното щанга отзад, щяло щастие беше че имам навика да си подритвам гумите между сесиите.......
    Всякакво олекотяване и козметични процедури се замразяват докато не оправя задницата......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #638

    Default

    С 2 думи - между външните дупки на мястото където се захваща тампона за моста има опъната 8мм шина, задната щанга се хваща директно на шината, предната през дупката на моста.......искаше ми се да са по дълги но предполагам че и това няма да е проблем.....
    Ще направя от здрава тръба надлъжна щанга, която ще се захваща към купето на оригиналното си място, а към шенкела ще също толкова дебела Г образна шина за другата страна.......шайбите просто съм ги нахвърлял за да видя как ще е стегнато и захванато......правя първо едната страна, че принципно така е по лесно, после само копирам.......иначе 2 пъти може да се преправя.....16 и 18мм балджойнти ще ползват......
    Ей тва ако издържи и не се разпилея ще черпя......
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20140516_172457.jpg   IMG_20140516_172509.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #639
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    С 2 думи - между външните дупки на мястото където се захваща тампона за моста има опъната 8мм шина, задната щанга се хваща директно на шината, предната през дупката на моста.......искаше ми се да са по дълги но предполагам че и това няма да е проблем.....
    Ще направя от здрава тръба надлъжна щанга, която ще се захваща към купето на оригиналното си място, а към шенкела ще също толкова дебела Г образна шина за другата страна.......шайбите просто съм ги нахвърлял за да видя как ще е стегнато и захванато......правя първо едната страна, че принципно така е по лесно, после само копирам.......иначе 2 пъти може да се преправя.....16 и 18мм балджойнти ще ползват......
    Ей тва ако издържи и не се разпилея ще черпя......
    О да отидеш за сертифициране,че иначе ще стане беля голяма да знаеш
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #640
    Запален алфист traiko_89's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    419

    Default

    въпрос, че неразбрах кое ще държи гумата да не ходи напред , назад ???
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark to 2.0Twin Spark
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark for fun
    Alfa Romeo 146 2.0 TI R.I.P

  11. #641

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Ще направя от здрава тръба надлъжна щанга, която ще се захваща към купето на оригиналното си място
    А към шенкела ще се хваща на планка в най - долния му край - ще може да се регулира, макар че ще е само по козметични причини....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #642
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    А към шенкела ще се хваща на планка в най - долния му край - ще може да се регулира, макар че ще е само по козметични причини....
    планката може да е с няколко отвора по вертикала разпробита за да може да си пробваш няколко наклона на надлъжната щанга заради anti squat ефекта.
    http://www.fiero.nl/forum/Forum2/HTML/117227-2.html

  13. #643

    Default

    Това ще е вече заигравка в по далечно бъдеще, тъй като тва си е от рода на fine tuning след като доста други неща са накарани да работят както трябва.....
    Иначе по планката под шенкела надали ще мога да направя втора дупка, но пък от другата страна имам поне 10 санта по т.нр вертикал където след време с подлагане мога да променям този наклон.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #644

    Default

    В общи линии така ще са нещата, вчера плаца из сервиза беше свободен и направих 1-2 тигелчета както и първия 360 градусов завой(може да помисля за кариера в дрифта ако намеря начин да махна 200 - 300 кила от задницата) и започвам лявата страна, в общи линии няма да се наложат драстични промени тъй като горе долу нещата отдясно се получиха от раз......

    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #645
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Па премести матора отпреде и тури карданче.Тая самозаконтряща гайка със синьото не е завита кат хората.Тури по-дълъг болт/шпилка.Да ти имам мераците.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Page 43 of 58 FirstFirst ... 33414243444553 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •