Page 56 of 58 FirstFirst ... 6465455565758 LastLast
Results 826 to 840 of 863

Thread: Плахо пистовизиране и "rebuild" на 156 3.0V6

  1. #826
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Грам не обичаш да ти е скука обаче
    Като знам колко напасване беше за шестака, сега пак във филма ама с петак... важното е да тие кеф както се казва.

    Интересно ми е само дали ще си доволен накрая от ефекта, като качиш колата на пистата. Мен лично ме притеснява,че турбо на леко купе с задно щее фън, но не зная дали резултатите ще са каквито искаш. Ако докарте турбо лага до минимум щее добре.че на интензивно карне на завой си мисля че няма да се накефиш много.
    Нооо това си е мое преположение и ще следя с интерес какво щее развитието напроекта
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  2. #827

    Default

    Чесно казано вече взех да си мисля за малко скука, щото взе да ми идва множко......
    Може би ще трябва да съм по внимателен с подаването на газта в момента на излизане от завоя, но повечето мощност ще е по добре при едно и също окачване, преди и сега да речем.......
    Принципно колата ще е и поне 30 кг по лека от преди, петака като цяло е по лек от шестака.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #828
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ем логично...има едно бутало по-малко.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #829
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    ...и само една глава и ... и.....
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  5. #830

    Default

    Намерих едно от най - компромисните места за кулера, целта ми беше да не е близо до изпускателя и турбото, да има максимално къси пътища от турбо до дросел и да е на място където има вятър.......реално погледнато над въздухозаборника на тавана щеше да е най проветриво, и пътищата щяха да са само една идея по дълги от сега, но пък тва е некво ебаси тежкото Forge дето ако го закича на тавана трябва да направя една купчина планки и прочее......Така или иначе е над 40% по голям от този дето ползвах на Купето досега, така или иначе въпреки че ремапа ми е за 1.4 бара, на писта рядко карам над 1.2.......а и центъра на тежеста е много по важен динамичен показател на писта, отколкото едната идея повече мощност.......а кулер на тавана не работи в тая посока......
    Блоуофчето го сложихме на малко нестандартно място веднага след турбото, но тва не е проблем.......тъкмо ще го чувам по добре.......даже и ще го виждам............
    Може би някой ще каже че мястото на бензиновия резервоар не е точно там от гледна точка на безопасноста, но пък когато почнах да правя тръбарката запитах из западните форуми къде е най - безопасното място и след като всеки каза че го слага където му пасне най - добре щото то в тия апликации навсякъде е опасно да има бенз. резерв........така че го боднах на място където е най - добре от гледна точка на нисък център на тежеста и център между двете оси.......а и гредата пред която седи е втората най - здрава и дебела структура в тая консерва и е наместена за страничен удър.......а и аз все пак карам внимателно и без много газ........
    В общи линии останаха някой дребни де-имобилизиращи процедури с екуто с който се занимава единствения оторизиран да пипа електрониката ми, и съм готов за възпламеняване.......
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_3652.jpg   IMG_3654.jpg   IMG_3655.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #831
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Ники, в тая конфигурация на турбина, коолер и турбо пътища направо си носи 4-5 големи хладилни чанти пълни с лед и сипвай върху кулера

    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  7. #832

    Default

    Трай ся, и маслен кулер ще има наблизо........
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #833

    Default

    Днес в 14:35 българско време бяха възпламенени горивните камери на цилиндри 1-2-4-5-3.
    Запалването протече гладко и от раз.......което в практиката ми показва че не е на особенно добре......след двигателни интервенции знам че ако енджина тръгне от първия път, нещо след това прави проблем......
    Така и стана, от едни маркучи потекоха наситени въглеводороди, малко антифризче, малко масълце за ск.кутия, откачи се и гейта на турбото от зегерката.....
    Както и да е, това е лечимо, важното е че по електрониката на двигателя 95% всичко е готово(или поне така изглежда), таблото на приборите също работи, оборотомер и температури ще ползвам оригиналните, не мисля да се кича с излишни датчици.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #834

    Default

    Наблюдавам интересен феномен.....
    Паля двигателя студен, бачка си равномерно и гладко 2-3-4 минути с по високи обороти и изведнъж почва да плете обороти за 2-3 сек и гасне.......пали отново, но иска подаване на газ.......на празен ход не ще.....гасне......две студени паления го прави......утре пак ще го пробвам с друг дросел и МПХ.....Странно...
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #835
    започва да се пристрастява kaci73's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    39

    Default

    Като демонтираш моторчето за празния ход го огледай добре за пукнатини по корпуса....

  11. #836

    Default

    Свалих го, беше юнашки запекло, "цилиндърчето" дето байпасира въздуха дори с натиск не се движеше, 10 мин разкисване с химия и сега е бомба........
    Нещо не държи добре някой щуцер от тия дето излизат от бенз помпа и касетата се пълни с бенз.......смърдя на бенз вече втори ден, жената ми е вдигнала мерника......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #837

    Default

    В общи линии трябва да направим едно леко тестче преди Серес, направих една добавка за предната броня която да скрие изцяло предните гуми и дали ще изкочат детски болести не знам, но визуално как стана горе долу ми хареса.......
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20160314_144720.jpg   20160314_144735.jpg   20160314_144740.jpg   20160314_144753.jpg   20160314_144801.jpg  

    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #838
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    В общи линии трябва да направим едно леко тестче преди Серес, направих една добавка за предната броня която да скрие изцяло предните гуми и дали ще изкочат детски болести не знам, но визуално как стана горе долу ми хареса.......

    И
    Тествай след 180км/ч дали си стоят на местата добавките!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  14. #839
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Дай малко информация, ще те видим ли на Купа Дракон II?! Не остана

  15. #840

    Default

    Най вероятно не, под въпрос е и Алфисткия тракдей че нещо може да се наложи да съм на друго място......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 56 of 58 FirstFirst ... 6465455565758 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •