Page 1 of 58 1231151 ... LastLast
Results 1 to 15 of 863

Thread: Плахо пистовизиране и "rebuild" на 156 3.0V6

  1. #1

    Default Плахо пистовизиране и "rebuild" на 156 3.0V6

    Не бих го нарекъл точно проект, или че мястото на темата да е в тоя раздел, ама сметнах че мое да е интересно......
    Всичко почна с едно леко причаткване откъм предната глава на гадта на снимката по долу - изревавах го по старозагорското околовръстно, тествайки показанията на дебитомера със, и без оригиналната му решетка.....разчаткването беше придружено от загуба на мощност, колата се наемаше мудно и на талази, от ауспуха нещата излизаха на тласъци сякаш съм срещнал клапани, или гърнето е запушено или нещо от сорта......на другата сутрин чаткането го нямаше, но мощноста беше на същия хал.....бях заплюл двигателчето за отваряне, щото откакто вкарах колата с него от Англ, нищо не му е правено, а мисля да си го суркам на тоя етап, и затва реших че му е крайно време......плюс това от доста време имам резервни ремъци и ролки, както и препоръчителната за тоя двигател водна помпа с метален пропелер, който от доста време се канех да сложа.......


    Междувременно спазарих от Алфаоунърчето едни валове от 3.2ГТА които се мотаха там безкрайно изгодно, и който въпреки че не правят чудеса, разни юзъри там рапортуваха че в комбинация с интейк рънърите от същия 3.2 двигател които аз така или иначе имам, плюс някакъв ремап които аз също така или иначе имам, отделен е въпроса че за никакъв чеп не става, и уж с тая комбинация нещата ставали малко по добри.....петите за зацепване на 2.5 естествено няма да ми вършат работа, щото ГТА валовете са различни, но пък понеже съм роден късметлия за 120 кинта си пазарих втора употреба, обичам го тоя ибей......
    След махането на капаците, шесте тръби, колектора, и прочее кабеляци, се започна едно безкрайно отвиване на болчета и разни други завиващи елементи, намиращи се естествено на най - неподходящи места.
    Реших да не махам алуминиевите преходници над главите, тъй като исках после като сваля главите да портна входящите и изходящите колектори.....


    Вляво на долната снимка виждате че за да свалиш главата на V6 трябва да се свалят маса наврени на майна си райна болтчета, и най - вече декоративните и метални капаци на агренажните ремъци и колела, който са хванати с изключително факани шестограмни болтчета, две от който заоблих, щото достъпа е ограничен, за отвиването на едно е по лесно с шестограм една дължина, за друго друг......не бих се учудил ако някой разполагащ с подходящи условия, да направи смяна на ремъци, ролки и водна помпа , би смъкнал двигателя надолу......пипкава работа си е......


    Това е така наречения термостат хаузинг, като самия термостат е г-образната джаджа в горния ляв ъгъл - по евтин е от ТС-кия.....за неудобствата по термостата и навряните в него тръби малко по късно.....


    След като се отвият 42563456 болчета се махат двата капака на клапаните, който директно заминаха с 6те колекторни на прахово боядисване, цвят кармъзъ естествено, ако не знаете червеното вдига доста динамиката в ниските.......виждате че гарнитурата е обилно полята със силиконче, извадих я доста внимателно, както и всички други подобни, пълен сет за двете глави е 200 паунда, а това е харч който не искам да правя в пълен размер......


    Сите гърбици на валовете изглеждат добре, леко нарушена циментация тук там, но все пак двгто е 98 набор......


    Лека полека взеха да се показват разни повдигачи, успях да се преборя с повечето капаци на ремъците, и да освободя най - левите и големи "пети" който държът валовете и да ги махна.....направих огромна грешка че не "прослушах" както си му е реда дали първоначалното чукане не е от някой повдигач, и ако да, от къде горе долу......ако се окаже че някой е заминал, пак ще трябва да махам маса неща, но все пак някога трябва да ми дойде акъла......не съм проверявал дали на 2.5 и ТС повдигачите са едни и същи, мисля че не са, а би ми се искало.......
    О-О-О-О-О ЧУДО - няма мощен вариатор за триста и кусур кинта, камо ли ремонтен комплект за сеем кинта......ц-ц-ц....а можеха два да сложат поне......


    Тва са част от факаните капаци, агренажните колела на 2.5 са малко повечко, и са "раздвижени" по малко по различен начин и зацепването на агренажа си е найстина приключение, особенно ако нямаш пети.....шестограма който държи ролката вляво естествено се заобли, секача също се предаде, влачих телоподаващо за да заваря лост за болта........след махането на ремъците се наложи малко пердах с гумен чук по колелата на агренажа, въпреки че са на конус, излизат понякога трудно........


    Осъществих обезглавяване, нищо видимо тревожно по гарнитурите, за разлика от ТС-а тука имаме шпилки с гайки който държат главата, по мое мнение много по удачно и удобно решение.....видимо по буталата нямаше следи от клапани, по клапаните нямаше следи от бутала
    .

    На вашето внимание искам да представя черната тръба, намираща се между двете глави, която в лявата си част влиза в водната помпа, и отива към термостатния хаузинг надясно, има го на снимката по нагоре......някакъв мърсолив гумен опръстен, както от едната страна, така и от другата, както и двата входа към главите......ако тва нещо текне откъм водната помпа, единствения изход е двигателя долу в единия си край, или главите долу......ще трябва да си татуирам на видимо място бележка да не забравя да изстискам тубичка Виктор Рейнц при сглобяването, или да изпиля двата издадени участъка от блока в десния край, който пречат на тая тръба да излезе нагоре - по 2 мм от двете страни ще свърши работа, не вярвам да бликне масло или вода от тая манипулация.......


    Някой от клапаните можеха да изглеждат и в по добро състояние, но все пак не е нужно да сме чак такива максималисти......и тук имаме ЧУДО - само една свещ!!!!!


    Нагар имаше само върху изпускателните.........няма криви клапани, налях в изпускателните и всмукателните отвори нафта, на сутринта под тях беше сушинка......двете глави заминаха за минимално отвяване, така нареченото заглаждане, или изравняване - не ми се сгъстява тоя двигател на тоя етап, и затва искам да си оставя мегдан за действие след време......чакам да взема главите от шлайф че да видя колко е сваляно от тях, правен е ремонт на двигателя още в Англия, хайванина ми каза че е имал лек сблъсък, както ще се види от снимките на по късен етап....


    Така на по долните снимки изглежда ГТА intake plate кльопнат върху глава от 2.5.......има за какво да се позанимава човек, като ги слагах преди няколко месеца мислех да залича тия ръбове, но не ми се пускаше мизерия надолу към клапаните от шлайф, а и нямах време......но сега това трябваше да се направи......


    Изпускателните - нищо се не виждаше навътре.......


    Понеже масово разпространените шмиргелни борчета за бормашини се задръстват за 1-2 минути, тези със шкурка са малки и също не вършат качествена работа, реших да инвестирам шеесе кинта във фешън борче за което продавача ми се кълна 2 часа че е по-по-най.......прав беше, страхотно е, и ако просто местата не бяха кофти и завъртяни, портването щеше да стане доста по бързо......но все пак това са 12 гърла, чесно казано два дена отидоха в пилене, направих сериозен тест на сервизния компресор, и в края на първия ден разбрах защо за манипулации като тия взимат от 150 - 300 кинта......
    Вече е късно и ме домързява, резултатите от портването и продължението на така наречения енгине ребуилд ще бъдат видими от утре нататък може би.....днеска свалих двигателя целия долу за да ми е по лесно да си го мятам насам натам.......
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 22-07-2012 at 03:03.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #2
    Запален алфист t-1000's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Philippines
    Posts
    185

    Default

    (СПАМ)Забравил си да споменеш ЧУДОТО че имаш само един ангренажен ремък (СПАМ)

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by t-1000 View Post
    (СПАМ)Забравил си да споменеш ЧУДОТО че имаш само един ангренажен ремък (СПАМ)
    Не е голям плюс, за сметка на това са 2 паразитните ролки на агренажа......и са скъпички на сичкото отгоре.....пък и ремъка на балансиращите на 2.0ТС за агренаж ли го бройш.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4

    Default

    Преди......




    Сега.......

    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    Луд умора няма! nmushnikov's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    с. Боздуганово
    Age
    48
    Posts
    479

    Default

    Ама блокът на ДВГ-то добре изглежда върху палета в сервиза... Едно въпросче - това ризи ли бяха дето бяха повадени в средата?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V 114 kW + LPG Tartarini - бившата и непрежалима

    Fiat Multipla 1.9jtd 110 hp. - м'глата, вече с полиуретан.

  6. #6

    Default

    Мда......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7

    Default

    Ще пуснеш ли снимки на нещата, които каза, че са дадени за прахово боядисване като станат готови...

  8. #8

    Default

    абе ако е дал пак тръбите на прахово
    по-добре да не ги показва
    Last edited by голямата риба; 15-01-2011 at 02:42.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    абе ако е дал пак тръбите на прахово
    по-добре да не ги показва
    Що бе много си е харно, а виж като го снимах колко хубаво изглежда
    http://www.youtube.com/watch?v=qgLjFUOIgDo
    156 2.4JTD 136+ PS

  10. #10
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Що бе много си е харно, а виж като го снимах колко хубаво изглежда
    http://www.youtube.com/watch?v=qgLjFUOIgDo
    Ша ма извинявате ма тва жълтото в сравнение с никела ряпа да яде
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #11
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Default

    малко като лего стои цялата работи иначе евала на ферариста
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  12. #12

    Default

    Ако зависеше от мен бих оставил тръбите в оригиналния им вид, но са били на някаква поизгоряла 147GTA и като ги взех бяха с доста ръжда и нарушен горен слой......затова първоначално ги плеснах жълти, че имах такъв спрей под ръка, сега мислех да ги никелирам, но трябвало да им се прави някаква спешъл подготовка, в СТЗГ не намерих някой да прави такава манипулация, а да ги разкарвам до СФ ми се видя прекалено, все пак за тва ми зеха 22 кинта всичко, хем и на песакоструй са ги минавали......а хромирани излизаха безбожно повече......чесно казано дали ще са червени или хром ми е все тая, по принцип не съм голям фен на традиционните неща, така ми харесват, разбирам че има хора с различен вкус, но все пак тва си е моята кола, и е важно като отворя капака на мен да ми става арно, а не на зяпачите наоколо......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #13

    Default

    мисля, че така ще седи перфектно
    a капаците на свещите с какво са боядисвани..?

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    мисля, че така ще седи перфектно
    a капаците на свещите с какво са боядисвани..?
    Пак прахово - занесох ги заедно......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #15
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Моите бяха поръждясали, ама с два номера шлайф паста стана чудо.
    Уви, бяха лъскави само месец, два и после ръждичката взе да избива отново.
    Last edited by Galeano; 22-10-2010 at 23:48.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

Page 1 of 58 1231151 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •