Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 78

Thread: Зимни гуми сезон 2010/2011

  1. #1
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default Зимни гуми сезон 2010/2011

    Кой с какво ще кара тази зима?
    Кой от коя марка и модел е доволен?
    Кой какво смята да купува?
    Изобщо давайте всякакви мнения и съвети относно зимното придвижване с нашия модел.
    Две зими карах с Avon Ice touring, 205/55/16 и изобщо не останах доволен, а тази година засега съм се спрял на Hankook Icebar W440, първо заради цената от около 150 лева, и второ заради петото място в класацията на ADAC за 2009/2010 в гореспоменатият размер.
    166 2.4 JTD

  2. #2
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default гуми

    аз 2 години карах ласса 195/65/15 сега ще им е трета и съм много доволен бяха по 120 лв/бр ,даже им правих тест в сравнение на брат ми с фулдата мойте са по добри
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  3. #3
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Аз миналата зима карах с Debica 205/55-16, нови си ги взех и съм доволен!
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  4. #4
    Запален алфист bodolei's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Кубрат
    Posts
    109

    Default

    Колега не ми казвай,че с тази ласа си доволен.Това е най-дарвената гума,аз съм гумаджия и мога да кажа от моя скромен стаж от 3 год.че е голям боклук.Първо мн са корави,шумят,сцеплението е ужас,мн от клиенти те ми се оплакват и проклинат деня в които са ги взели.А от моя опит смея да твъря,че кумхо,континентал,фулда,дебица и сава са мн по-добри и поне 3 класи над ЛАСА.Аз съм в момента със кумхо от пред и фулда отзад и мога да кажа че при нашата лута зима се държът мн добре и съм мн доволен.

  5. #5
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by bodolei View Post
    Колега не ми казвай,че с тази ласа си доволен.Това е най-дарвената гума,аз съм гумаджия и мога да кажа от моя скромен стаж от 3 год.че е голям боклук.Първо мн са корави,шумят,сцеплението е ужас,мн от клиенти те ми се оплакват и проклинат деня в които са ги взели.А от моя опит смея да твъря,че кумхо,континентал,фулда,дебица и сава са мн по-добри и поне 3 класи над ЛАСА.Аз съм в момента със кумхо от пред и фулда отзад и мога да кажа че при нашата лута зима се държът мн добре и съм мн доволен.
    Предните ми зимни бяха Кумхо 4-те и бяха страшни!
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  6. #6
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    Quote Originally Posted by bodolei View Post
    Колега не ми казвай,че с тази ласа си доволен.Това е най-дарвената гума,аз съм гумаджия и мога да кажа от моя скромен стаж от 3 год.че е голям боклук.Първо мн са корави,шумят,сцеплението е ужас,мн от клиенти те ми се оплакват и проклинат деня в които са ги взели.А от моя опит смея да твъря,че кумхо,континентал,фулда,дебица и сава са мн по-добри и поне 3 класи над ЛАСА.Аз съм в момента със кумхо от пред и фулда отзад и мога да кажа че при нашата лута зима се държът мн добре и съм мн доволен.
    лассата ми ги препоръча гумаджия който караше същите,незнам за другите видове но от фулда със сигурност са по добри,за мен критерий за зимна гумае да нете остави на пътя и да не слизаш да буташ,а ако искаш тест на зимни гуми качи някой балкан ама не по главния път и когато са изчистили снегорините,ако успееш тогава имаш ХУБАВИ И ДОБРИ зимни гуми
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Това понятие зимна гума в българия е много объркано.Ама наистина много!!!Първо защото в правилника на за движение по пътища не е задължаващо да се кара със зимни гуми.Важен е дълбочината на протектора.Второто е че в някои градове /визирам наи-хубавия за живеене/почти няма сняг които да те накара да обуеш колата си с зимни гуми.Има само дупки пълни с локви вода.А до тях шахти дълбоки минимум 4 пръста.Третото е че по принцип зимната гума трябва да е мека с меки бордове ,като я смачкаш отсрани едвали не да се разтяга ама в тази мила наша родина как може човек да си поволи да кара с такава гума,след като първата по нормална дупка за нас хубавата зимна гума е ЧАО.Хубавата зимна гума е проектирана да се търкаля...повтарям търкаля по хубав пухкав сняг а не да се блъска по изровени асвалтови дупки,причинени от замръзнали локви вода.Хубава гума сега на промоция има в кауфланд НОКИАН нашия стандартен размер 205/55/16 струва 153 лева.Ама малко ме е страх да я сложа щот я виждам още от сега спраскана в някоя дупка.По се замислям за някоя твърдичка от китаиските варианти хем на по-ниска цена.Хем ми се струва че ще издържи повече.Имам си едни старички вече Марангони твърдички ама доста подходящи за нашите чудни пътища!
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  8. #8
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Каръл съм със Семперит, и съ очарован от тях. Каръл съм съз летни кумхо и няма такова дърво, бяха мн зле, но това за летните.
    На мнение съм, че зимната гума трябва да си има грайферче, това е важното и да не е по стара от три години!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  9. #9

    Default

    Каквато и гума, каквато и марка, какъвто и да е размер, дали зимна или лятна аз обещавам че до месец съм и .... мамата !!!
    Повярвайте ми пробвал съм какви ли не гуми, марки, размери и тн.

  10. #10
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Аз ще карам със SAVA просто защото като взех колата беше обута с 4 бр. нови такива. Февруари 2010 г. като я взех се прибрах до село и там имаше около 40 см сняг. На село снегорини няма ама аз не останах никъде. Според мен е добра гума. Другата ми кола е с LASSA и съм страшно доволен. Когато беше затворена ПЕТОЛЪЧКАТА аз трябваше да се прибирам с малкият /на 1 месец беше/ за Бургас. Не закъсах никъде, а СИЕРАТА е със задно и и е лека задницата.
    Това е.

    Поздрави
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  11. #11
    "Ходи му се на Италфест" myrko's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    118

    Default

    Kormoran Snowpro 205/55/16 трета зима ще им бъде почти не са мръднали, не са най-добрите гуми с който съм карал но са доста приемлив вариянт за цената и класът си.

    166 JTD- Ex. 164 T.S.-Ex. 145 T.S.-Ex.
    Lancia Lybra SW 1.8
    Mercedes Sprinter 213
    Toyota Prius+

  12. #12
    започва да се пристрастява borvass's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    51

    Default

    Quote Originally Posted by bodolei View Post
    Колега не ми казвай,че с тази ласа си доволен.Това е най-дарвената гума,аз съм гумаджия и мога да кажа от моя скромен стаж от 3 год.че е голям боклук.Първо мн са корави,шумят,сцеплението е ужас,мн от клиенти те ми се оплакват и проклинат деня в които са ги взели.А от моя опит смея да твъря,че кумхо,континентал,фулда,дебица и сава са мн по-добри и поне 3 класи над ЛАСА.Аз съм в момента със кумхо от пред и фулда отзад и мога да кажа че при нашата лута зима се държът мн добре и съм мн доволен.
    Съжалявам, но не споделям и не приемам гръмкото твърдението "боклук" за LASSA-та и това, че не стават. Мога ди ти кажа, че Фиата го карам 5-та година с тях и до сега не съм имал никакви проблеми . Тествал съм ги не един път и също като колегата mian4o ми бяха препоръчани от гумаджия по времето когато не отбирах грам. Ако сега трябваше да взимам - пак бих ги избрал не съжалявам. Далеч сигурно не са най-добрите, но за цената си и факта, че не са ме оставяли на пътя до сега. Шумни били...така е прав си за това

    Иначе за Алфата съм се спрял на Nokian Wr g2 205/55 R16 91H - цената е ок ~ 155лв. , а щом ги има и в Кауфланд както каза колегата Pepko-Bepko ще си пазарувам другата седмица. Не виждам абсолютно никакъв смисъл да инвестирам в скъпа зимна гума 200-300лв. при положение, че с нашите зими се износват и съсипват доста бързо и след 2г. трябват нови. (оставете, че Фиата го карам 5г с Ласа там друга песен) btw и аз си мислех за Hankook W440 205/55 R16T 91T PRC, но не знам защо си мисля, че Нокиан ще е по-добре...ще прочета тези дни малко.
    Last edited by borvass; 25-10-2010 at 00:22.

    Alfa Romeo 166 2.4JTD 20V FL
    Fiat Punto 1.2HSD 1995

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by myrko View Post
    Kormoran Snowpro 205/55/16 трета зима ще им бъде почти не са мръднали, не са най-добрите гуми с който съм карал но са доста приемлив вариянт за цената и класът си.
    Подкрепям абсолютно!

  14. #14
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  15. #15

    Default

    За втора година ще карам с Дебица Фриго 2 (195/65 15), купих ги чисто нови и първата зима нямам забележки, особено на сняг. Мисля, че само в София съм ги карал, но има доста не почистени места, така, че за сега за цената ~82лв. си съм доволен, иначе алтернативата ми беше Гудиър Ултра греп за ~130лв., и Дънлоп 3Д.

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •