Results 1 to 4 of 4

Thread: Проблем с имобилайзера ?!

  1. #1
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default Проблем с имобилайзера ?!

    Този пост може да се вземе и малко като продължение на по-предишната тема за прекъсването на захранването с алармата.
    Аз обаче имам следния проблем:
    Вчера се прибирам от работа и на 50м от дома спирам до магазина да накупя туй-онуй... Качвам се пак в колата, връткам ключа и ...гробна тишина - стартера не се задейства... Искам тук да уточня, имам аларма но имам и автономен имобилайзер, който не е свързан към алармата. След първите няколко секунди се опомних от първоначалния шок и реших да пробвам пак процедурата - изключвам, пъхам джаджата в буксата за имобилайзера, диода на имобилайзера спира да мига (знак, че е деактивиран), пъхам ключа в контакта, пак въртя и... УЖАССС!!!
    Тогава вече си викам - изгоряло ми е някакво реле или бушон... Престраших се да рискувам и я пуснах на ход, за да я запаля ( с риск да прецакам ламбдата) и запали... Спрях пред нас, загасих и преди да изтекат 5 сек (времето, нужно за активиране на имобилайзера) врътнах ключа пак и стартера се задейства... Пак загасих, изчаках този път да се задейства имобилайзера и повторих процедурата - нъц... пак не върти.
    Моля, дайте предположения, къде да търся проблема - стартера или имобилайзера?!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  2. #2
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    еми шунтирай имобилайзера и то ще си покаже
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #3
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    ...май открих проблема...
    Оказа се, че към имобилайзера имам вързани 2 релета - едното за стартера и едно за бензиновата помпа... Аз, по съвета на търтей шунтирах първото срещнато реле, но ефект нямаше и затова потърсих вече помощ от специалист. Добре, че той се сети да се разрови малко "по-надълбоко", та открихме и второто гадно реле, което нещо е залепнало и като го чукнеш и отлепва. Смятам да го игнорирам това реле на първо време, но вече въпроса ми е къде да търся ново такова смахнато реле?! ... не че в момента колата ми не е достатъчно защитена де, ама.... що пък не
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  4. #4
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    разкарвай го имобилайзера
    ако некой иска да ти я дигне колата нищо нема да го спре

    пъки ако е малко в час имобилайзерл се маха супер лесно с малко жица
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •