Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36

Thread: Въпрос за разхода и компа

  1. #1
    Запален алфист ihalachev's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велинград
    Posts
    161

    Default Въпрос за разхода и компа

    Здравейте колеги.Днес за първи път засичам разхода на колата /2,4 ЖТД 136к.с./ само с градско каане.Показа ми разход 11.5 а на компа 16.Възможна ли е чак такава разлика?Някой друг има ли наблюдения по въпроса.Засичал съм я 2 пъти извън градско и разликата е била 1.5 по малко от колкото показва компа.Защо в града разликата е толкова голяма?

  2. #2
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Колега някъде имаше тема за разхода по комп.

  3. #3
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Засечи на примерно 300-400км, колкото повече км минеш толкова повече стойностите на борд и на колонка ще се доближат. И аз отначало постоянно засичах и единия път ми даде разлика подобна на твойта но на базата на 100тина км. Иначе при мен при изминато 400-500км разликата е от сорта на 0.3-0.5 от борда и колонката.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  4. #4
    Запален алфист ihalachev's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велинград
    Posts
    161

    Default

    Днес ми светна лампата на горивато /постоянно свети/.Уж има 9л. резерв а на компа ми показва че мога да мина с наличното гориво 140км.Средния разход по него е 16.Как ги изчислява тая машина така не знам.

  5. #5
    Запален алфист bodolei's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Кубрат
    Posts
    109

    Default

    Колега аз съм забелязал,че градско моментния разход компа ми прави номера,но извън градскоми показва мн точно.Мисля си че за всяка алфа показва различно,защото е имало и др.път такава тема и всеки казва различни разходи на колата си.Така че аз вярвам на тезата,пален резервоар и на 100км доливаи и така наи-точно ще си разбереш разхода било то градски или извън

  6. #6
    Запален алфист val_mcrae's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Карлово
    Posts
    167

    Default

    Вчера засякох Алфата за разхода на гориво и се оказа че компа си изчислява правилно. Засичането стана при скорост от 110км/ч или 2000об/мин. с включен круйз контрол. Отчетеното на компа беше 5,5л/100км до 5,8л/100км, според наклоните на пътя.
    Ами такъв с този разход съм повече от доволен Когато купувах Алфата очаквах че този мотор 2,4 ЖТД ще е доста жаден, нооо.... Ето клипче от отчета на компа:

    http://vbox7.com/play:a7b1aaeb
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD

  7. #7
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by val_mcrae View Post
    Вчера засякох Алфата за разхода на гориво и се оказа че компа си изчислява правилно. Засичането стана при скорост от 110км/ч или 2000об/мин. с включен круйз контрол. Отчетеното на компа беше 5,5л/100км до 5,8л/100км, според наклоните на пътя.
    Ами такъв с този разход съм повече от доволен Когато купувах Алфата очаквах че този мотор 2,4 ЖТД ще е доста жаден, нооо.... Ето клипче от отчета на компа:

    http://vbox7.com/play:a7b1aaeb
    Ако си смениш термостата, ще ти гори поне литър-литър и половина по-малко при тази скорост

    Тя твоята работи практически студена баси

    Виж кво праеше мойта

    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  8. #8
    Запален алфист val_mcrae's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Карлово
    Posts
    167

    Default

    Да имам термостат за смяна ще го сменям скоро
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD

  9. #9
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    И другото, компютъра изчислява разхода по средната скорост, а на клипчето тя е под 80
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  10. #10
    Запален алфист ihalachev's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велинград
    Posts
    161

    Default

    Quote Originally Posted by pinko View Post
    Ако си смениш термостата, ще ти гори поне литър-литър и половина по-малко при тази скорост

    Тя твоята работи практически студена баси

    Виж кво праеше мойта

    Колеги и на мен ми държи температура като на колегата около 70гр.При супер задръстване на което поподнах в Истамбул ми дигна до 90гр.Иначе бързо отоплява при пусната парно.Мислите че термостата е за смяна?

  11. #11
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by ihalachev View Post
    Колеги и на мен ми държи температура като на колегата около 70гр.При супер задръстване на което поподнах в Истамбул ми дигна до 90гр.Иначе бързо отоплява при пусната парно.Мислите че термостата е за смяна?
    Категорично ДА При работещ нормално термостат колата трябва за първите 3-4км градско да е загряла и да поддържа 89-91'C
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  12. #12
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by ihalachev View Post
    Мислите че термостата е за смяна?
    Категорично. Трябва относително бързо (няколко километра, дори и при минусови температури) да достига 90 и да заковава там. Единствено при работа на място при голям студ и пуснато на макс парно може да падне до 80 градуса.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  13. #13
    Запален алфист ihalachev's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велинград
    Posts
    161

    Default

    И друго да питам.Само на градско каране компа ми отчете 16/100.Светна ми лампата /постоянно свети/ за горивото.Ако правилно съм разбрал резерва е 9л.По компа ми показва че с наличното гориво мога да мина 140км.Е как при тоя разход 16/100 с 9-10л. ще мина 140км.?Как ги смята тия работи компа не знам

  14. #14
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    [QUOTE=ihalachev;789336]И друго да питам.Само на градско каране компа ми отчете 16/100.Светна ми лампата /постоянно свети/ за горивото.Ако правилно съм разбрал резерва е 9л.По компа ми показва че с наличното гориво мога да мина 140км.Е как при тоя разход 16/100 с 9-10л. ще мина 140км.?Как ги смята тия работи компа не знам[/Q
    Лампата/респективно стрелката играе с по едно деление взависимост дали си по нагорнище, наравно или по надолнище.... Така,че не е мн точна тази лампа....
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  15. #15
    Запален алфист ihalachev's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велинград
    Posts
    161

    Default

    [QUOTE=qpwo;789351]
    Quote Originally Posted by ihalachev View Post
    И друго да питам.Само на градско каране компа ми отчете 16/100.Светна ми лампата /постоянно свети/ за горивото.Ако правилно съм разбрал резерва е 9л.По компа ми показва че с наличното гориво мога да мина 140км.Е как при тоя разход 16/100 с 9-10л. ще мина 140км.?Как ги смята тия работи компа не знам[/Q
    Лампата/респективно стрелката играе с по едно деление взависимост дали си по нагорнище, наравно или по надолнище.... Така,че не е мн точна тази лампа....
    Това че играе ми е ясно.винаги гледам колата да е хоризонтално и да е стояла няколко минути в това положение.Иначе по мое мнение деленията са доста точни.

    ---------- Post added at 22:43 ---------- Previous post was at 22:26 ----------

    Quote Originally Posted by pinko View Post
    Категорично. Трябва относително бързо (няколко километра, дори и при минусови температури) да достига 90 и да заковава там. Единствено при работа на място при голям студ и пуснато на макс парно може да падне до 80 градуса.
    Колега имам колата от около месец и нямам още точни наблюдения върху нея.Извън градсо понякога температурата пада до 50-60гр.Парно уж има но от 26гр. нагоре.Сваля ли я на 25 и почва да духа хладно.До сега си мислех че още не съм свикнал с поведението на колата и не съм разучил точно кое как работи.Но от прочетеното стигам до извода че май терм. е за смяна.Това признак ли е за свършил термостат?

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •