Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36

Thread: Въпрос за разхода и компа

  1. #16
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    ДА.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  2. #17
    Запален алфист ihalachev's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велинград
    Posts
    161

    Default

    Днес смених термостата и всичко е ОК.Благодаря на всички за бързите отговори и съвети!

  3. #18
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by ihalachev View Post
    Днес смених термостата и всичко е ОК.Благодаря на всички за бързите отговори и съвети!
    Колега сподели моляте дали разхода вече е надолу и колко , че ми стана интересно !
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by leketo84 View Post
    Колега сподели моляте дали разхода вече е надолу и колко , че ми стана интересно !
    Аз споделям надолу е
    така че не се замисляй
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  5. #20
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by ihalachev View Post
    Днес смених термостата и всичко е ОК.Благодаря на всички за бързите отговори и съвети!
    Какви пари е?
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  6. #21
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Голяма разлика в разхода през лятото няма да се усети.
    Но през зимата е доста осезаемо.

    А цената - едно 100 лева съвсем ориентировъчно.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  7. #22
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Голяма разлика в разхода през лятото няма да се усети.
    Но през зимата е доста осезаемо.

    А цената - едно 100 лева съвсем ориентировъчно.
    Усеща се много яко - дори и през лятото. Термостата на Вагона ми беше напълно отворен и дори и лятото вдигаше максимум 60 градуса (щото нали се сещаш - климатика работи и перката постоянно обдухва радиатора).

    Успявах да вдигна около 80 само като я изпържех на втора по баира към Кокаляне.

    Та - след смяната ЛЕТНИЯ разход на градско падна с повече от литър и половина на 100 км. На извънградско не съм я карал и не мога да кажа.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  8. #23
    Запален алфист ihalachev's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велинград
    Posts
    161

    Default

    Quote Originally Posted by leketo84 View Post
    Колега сподели моляте дали разхода вече е надолу и колко , че ми стана интересно !
    За разхода не мога да кажа тъйкато го смених вчера.Относно термостата го взех за 82лв. + 1л. антифриз и работа 100лв.

  9. #24
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Работа 100 лева или общо 100 лева?

  10. #25
    Запален алфист ihalachev's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велинград
    Posts
    161

    Default

    Quote Originally Posted by ACEHOB View Post
    Работа 100 лева или 100 лева?
    Общо всичко 100лв.Работа 10лв.
    Last edited by ihalachev; 05-11-2010 at 14:48.
    Алфа 166 JTD 136к.с + чип

  11. #26
    започва да се пристрастява Hassel's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Sofia, Pazardjik
    Posts
    99

    Default

    Колега val_mcrae, изборът ти на автомобили е чудесен, особенно вторият. Поздрави за добрия вкус. Човек трябва да е познавач, за да си купи С2-ка в днешни дни. Браво

    А сега по темата. Зимата ми покачи малко, но това е понеже в градски условия я карам основно студена или не добре загряла. 2.4 ЖТД с Garett 2256V и ремап при Bobo си дава по борд 8.5 -9.0/ Но сутрин не я налягам, то си е безбожие на студен мотор. Глезя я много, но стигне ли 80-90 градуса, следва едно сеене на предницата а зад мен тъмно, ама от сажди Разхода, пак е никъв, много съм доволен. Сега обаче искам 2260V че малко взе да ми омръзва


    Поздрави
    Under 400bhp makes baby jesus cry.
    (so my boost leak at the jamsport day must have had him sobbing like rich j williams watching a chick flick)

  12. #27
    Запален алфист val_mcrae's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Карлово
    Posts
    167

    Default

    Благодаря за хубавия отговор Наистина S2 ката е невероятна!
    А относно Алфата и с този термостат ми се струва че гори малко в сравнение с другата ми кола , която на дълго не пада под 8/100 но пък и километража не пада под 140км/ч
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD

  13. #28
    Запален алфист ihalachev's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велинград
    Posts
    161

    Default

    Колеги да питам за компа и показанията му.Както по горе в темата бях писъл компа ми показва с 5-6л. повече от колкото е реалното в градско.Днес смених настройките да показва не л/100км., а км/л. /по мое мнение показва за изминатите километри изгоряното гориво, не знам дали е така/ и останових че така е много точен компа.По мои сметки и по негови разхода съвпада, а на л./100км е с 5,5л повече.Някой правил ли е такива сравнения и ако съм прав за ръсажденията си по горе защо е тази разлика?
    Алфа 166 JTD 136к.с + чип

  14. #29
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Quote Originally Posted by ihalachev View Post
    Колеги да питам за компа и показанията му.Както по горе в темата бях писъл компа ми показва с 5-6л. повече от колкото е реалното в градско.Днес смених настройките да показва не л/100км., а км/л. /по мое мнение показва за изминатите километри изгоряното гориво, не знам дали е така/ и останових че така е много точен компа.По мои сметки и по негови разхода съвпада, а на л./100км е с 5,5л повече.Някой правил ли е такива сравнения и ако съм прав за ръсажденията си по горе защо е тази разлика?
    Колега аз още не съм я проверявал дали е така, защото съм отскоро с нея. Ама си мисля че алгоритъма с който смята компа е един и същ само са сменили местата на крайния резултат. За това логически би следвало двете позиции да показват една и съща разлика или да съвпадат. Ако имаш гориво и по разхода намираш километри, то със гориво и минати километри ще намериш разход.

    Но това е само логика, практически нямам наблюдения може да има и някакви разминавания ( ако в алгоритъма е вкаран и коефициент за допуск или грешка ).

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  15. #30

    Default

    Здравейте колеги засичал съм 2 пъти с пълнене до горе на резервоара като първия път разликата с компа бе с 1 литър на 100км по малко от показанието на компа но ратоянието бе от Бургас до Нова Загора а втория разликата бе 0.6 литра но разтоянието бе 500км и и на една и съща колонка Но първия път бе с омв премиум дизел а втория от ромпетрол

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •