Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35

Thread: Разход на гориво

  1. #1
    Test Driver
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    192

    Default Разход на гориво

    От 1 месец колато почна да харчи драстично високо...смених термостат Behr съм сложил...ламбда сонда смених пролетта(засичах я на комп.скоро не дава грешка в нея)...разхода е 26/100 градско и 16/100 извънградско...карам нормално(страх ме е да я настъпя ),двигателя е 155к.с. TS...Какво може да е???
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    ALFA GTV 98'-155hp,2.0 T.Spark

  2. #2

    Default

    Най-добре е да направиш диагностика. Щом си сменил термостати ламбда сонда остава дебитомер. Твоя е от по-евтинките - към 300 лв май беше.

  3. #3
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Да не тече отнякъде?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  4. #4
    Test Driver
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    192

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Да не тече отнякъде?
    ...не съм забелязъл...


    Дебитомера и той не беше засечен на диагностиката...
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    ALFA GTV 98'-155hp,2.0 T.Spark

  5. #5
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by oinotnA View Post
    ...не съм забелязъл...


    Дебитомера и той не беше засечен на диагностиката...
    Toй може да си е калпав дебитомера и пак да не отчете грешка. Вземи дебитомер от някой с 2.0 ТС дето харчи малко и пробвай за по сигурно.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by oinotnA View Post
    От 1 месец колато почна да харчи драстично високо...смених термостат Behr съм сложил...ламбда сонда смених пролетта(засичах я на комп.скоро не дава грешка в нея)...разхода е 26/100 градско и 16/100 извънградско...карам нормално(страх ме е да я настъпя ),двигателя е 155к.с. TS...Какво може да е???
    Значи имал съм го този проблем,стана миналата зима,едва не останах без бензин на извънградско,карах по инерция километри и накрая точно когато свършваше намерих бензинстанция,но в насрещното...Моя двигател също е 155 коня.Проблема беше,че работеше на 3 цилиндъра,вместо на 4,причината според майсторите беше влязла вода в свещите.Преди да започне да гори толкова много газих през реки по улицата,водата стигаше до праговете на вратата,бяха поройни дъждове.Освен че гореше много,нямаше тяга,не набираше така добре,мъчеше се,личеше си,че нещо не е както трябва.Извадиха водата от гнездото и всичко се оправи.С много икономично каране,минавам 250км с бензин за 30лв,при цена 2.15лв/л средно,а когато работеше на 3 цилиндъра 60лв едва ми стигаха.Предполагам проблема е същия,който описваш!!!
    Пиши какво е станало,надявам се да бях полезен!!!

    п.п.Толкова сигурен съм,защото разхода на горивно беше точно същия 15-17 извънградско,градско знам,че свършваше много бързо,но тогава не я карах много в града,само за работа я ползвах...
    Last edited by MaxPayne; 31-10-2010 at 13:00.

  7. #7
    пристрастен към Италианки pe60's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    31

    Default

    Quote Originally Posted by MaxPayne View Post
    С много икономично каране,минавам 250км с бензин за 30лв,при цена 2.15лв

    п.п.Толкова сигурен съм,защото разхода на горивно беше точно същия 15-17 извънградско,градско знам,че свършваше много бързо,но тогава не я карах много в града,само за работа я ползвах...
    Колега,я пак за тоя разход.......Излиза че с 14л. минаваш 250км.,което прави 5.6/100км. Баце с такъв разход биха ти завиждали Тикотата
    хамелеон 146 т.s 1.6 /00г.
    Regata 100s /88г

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by pe60 View Post
    Колега,я пак за тоя разход.......Излиза че с 14л. минаваш 250км.,което прави 5.6/100км. Баце с такъв разход биха ти завиждали Тикотата
    Да бе,очаквах,че някой ще се заяде точно за това и няма да повярва.Подчертавам дебело-МНОГО ИКОНОМИЧНО КАРАНЕ,което ще рече ако няма трафик и изпреварвания(карам през един стар ненатоварен път),сменям скоростите на не повече от 3-4000 оборота,дълги участъци карам по инерция заради наклона,изсилвам и пускам на свободна,общо взето каране като на бакшиш на газ.Не винаги се получава,не винаги времето позволява такова каране или трафик ако има.
    Тъпото е,че българина винаги го устройва другия да е прецакан,колегата се оплаква,че му гори 16 извънградско,никой не му каза,че не може да е вярно,обаче ако каже разход при иномично каране не може да бъде...
    Колега,запазените коли горят малко,ако се стопанисват както трябва и ако от време на време ти се отдаде възможност да караш като евтиняк.Освен това този път го минавам всяка седмица,3 дена живея в един град,4 в друг и разстоянието си го минавам редовно,знам къде какво има на пътя и мога да си позволя икономично каране ако не бързам,друг е въпроса,че спортна кола трудно се кара икономично,но като ти писне да караш и това се случва...Освен това по книга дават извънградски разход 6.8л/100км,което е кажи речи същата стойност,но при теста са карали,а не са пускали по инерция през балкански път
    Всичко зависи от карането,последния път ми е изгорила доста повече,защото цедях предавките до край....
    И махни тези глупости 5.6,не те знам как си го смятал,това не е вярно,по книга го дават 6.8л/100.Говорим за разход от този тип и примерно да не са 250 ами 230км,за тия 230км ми гори както е разграфен индикатора за бензина 1/4 за двете посоки,тоест 1/8 на посока,тоест приблизтелно 30лв.
    Last edited by MaxPayne; 31-10-2010 at 19:50.

  9. #9
    Запален алфист Magiosnika's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Posts
    135

    Default

    Отдавна не бях влизал и писал във форума, но ето че пак мнението на колегата maxpayne отново ме побърка.
    Та, колега според твойте данни колата ти хари между 5.8 и 6 литра извънградско, което е с 1 литър ПОД разхода за чисто нова кола от магазина. Съвсем нормално е кола на 10+ години д харчи поне 1 или 2 литра над това което е по каталог, но твоята нееее - тя харчи по-малко, сигурно и върви повече от нова. *************************************


    -----------------------
    Колега,
    Придържайте се към добрият тон на форума
    pr_00f
    Last edited by pr_00f; 03-11-2010 at 10:26.

  10. #10
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    И по темата.
    На либрата 2.4 комби и дават по книжка среден разход 6.9/100

    Имам изминати с колата 33к км. със среден разход 5.51 за цялото това разстояние.

    И докато при колегата данните не са много точни и за малко разстояние- при мен статистиката е точна на 100 % и е за голямо разстояние. Няма гледане на нивомера на горивото и преценки на око.
    Сипвам , карам 800-900 км и пак сипвам.

    Също така всяко зареждане ми е пълно-пълно. Даже по възможност гледам на една и съща колонка да пълня.

    Детайлна разбивка - тук
    http://www.spritmonitor.de/en/detail/290347.html

    Е сега аз луд ли съм ?
    На кое да вярвам - на това което са написали в книжката или на това което плащам на бензиностанцията от 2 години насам.

    Всичко зависи много от маршрута по който се кара колата и от стила на каране. Ако човек има желанието и волята ( най-важното ) да кара икономично резултатите винаги са налице.

    п.с. А аз доста често си рязкам колата за продухване.
    А последните 7500 км колата е със съвсем леко моднат софтуер.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  11. #11
    Запален алфист Magiosnika's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Posts
    135

    Default

    Браво на теб и твоята Либра, но тук говорим за GTV - може би си сбъркал раздела или се чувстваш длъжен да напишеш нещо след забележката за добрия тон. А какво ще каже за постоянните провокации от страна на колегата maxpayne? Точно заради него вече почти не влизам във форума, а и не само аз. Хората които разбират им писна от гпупостта на други колеги. Колкото до разхода на GTV, ако някой ми докаже че стоково такова харчи 6 извън града веднага ще му подаря моята кола.

    *Ето и една лека провокациика от мен, не е готино така, нали?

  12. #12
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Изобщо нямам за цел да се заяждам.
    Модела на колата няма значение.
    И алфата ми ( 155 1.7 ТС) харчеше по малко от това по книжка - мислиш ли че ако карам ГТВ пак няма да докарам нещата до там

    А ако някой толкова много не ти харесва - имаш от контролният панел възможност да го сложиш в личната си групата за игнориране.
    Тогава форума просто няма да ти показва мненията на въпросният субект - чиста работа.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  13. #13
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by oinotnA View Post
    От 1 месец колато почна да харчи драстично високо...смених термостат Behr съм сложил...ламбда сонда смених пролетта(засичах я на комп.скоро не дава грешка в нея)...разхода е 26/100 градско и 16/100 извънградско...карам нормално(страх ме е да я настъпя ),двигателя е 155к.с. TS...Какво може да е???
    И аз имах абсолютно същия проблем с моята като я взех. 26/100 среден разход в града.

    Свещите ми бяха леш.
    Кабелите им - видимо също.
    Имаше и вода в кладенците на свещите.
    Дебитомера също не работеше.

    Смених тези три неща и разхода се нормализира.

    ПП. И да се съдера от цигания, немога да сваля разхода извън града под 7.2/100л. Нищо, че мотора ми практически си е нов, след смяна на почти всичко по него.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  14. #14

    Default

    офтопик и спам: 26/100?? хахахахах, аматьори! Всеки може да свали разхода си - айде да си мерим най-високия разход поне за няколко месеца да ви ударя в земята! Колега, казахме ти - свещи, дебитомер и ламбда. Провери тези 3 неща при някой доверен сервиз и майстор, който разбира и ще намериш проблема!

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    офтопик и спам: 26/100?? хахахахах, аматьори! Всеки може да свали разхода си - айде да си мерим най-високия разход поне за няколко месеца да ви ударя в земята! Колега, казахме ти - свещи, дебитомер и ламбда. Провери тези 3 неща при някой доверен сервиз и майстор, който разбира и ще намериш проблема!
    Аз мога да направя по-голям от 30 в града...

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •