Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 64

Thread: Основен ремонт

  1. #46

    Default

    Quote Originally Posted by firedragon View Post
    Динамометричните ключове почват от 80 лв. за най-малките и вървят нагоре,според зависи какъв момент на затягане ти трябва. Лагерите май и те бяха към 80 лв(биелните),буталата са цифра(колегата Perdaha си взе за неговата кола чисто нови понеже не намери втора ръка),но на твоите не виждам да им има нещо. За другите неща не мога да ти кажа точно. Сегментите не бяха много скъпи,но трябва да знаеш какво и има на колата. Може да минеш и много евтино,но се консултирай с някой майстор,който се занимава с БОКСЕРИ. Успех, и не се отказвай,тоя двигател е мечта и си заслужава
    мдаа колега не се вкарвай във филм без да е нужно аз взех нови и много трудно даже в Италия намерихме ама 33-ката вече си е реликва и ми стъпаха на 1000 лева със сигментите....но най-важното сега е да намериш читав майстор да ти замери всяка част и от там да решиш какво да правиш...тук се борави с такива единици че много често са невидими за очите(всичко е прекалено стриктно в двигатела) така че с мерене ще стане работата на око нищо неможе да се каже..ако си решил да имаш кола това е пътя и както ти казват звяра може да не е толкова страшен колкото изглежда...
    Успех с начинанието знам колко е неприятно,ама мислим за усмивките след това!

    ---------- Post added at 22:45 ---------- Previous post was at 22:42 ----------

    Quote Originally Posted by hunter1989 View Post
    И аз това си казах ,че исках този модел с този мотор и сега да го заменя с дизел . Да ама дизела не мърка след 4000 оборота . А и друго си е с боксьорчето
    Аз пак ще кажа-колите не са лоши просто се карат нечовешки а грам не се потдържат и на фона на годините на които са е нормално след толкова лашкане вече да поклякват-всяко нещо со иска своето както всеки кеф си има цена,дори и да е солена понякога!
    Alfa 145 1.4 t.s

  2. #47
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Шок и ужас. Развъртях пропката на картера и започна да тече вода от там. Като я махнах тругна и масло да тече но беше омешао с водичка :S

    ---------- Post added at 11:35 ---------- Previous post was at 11:32 ----------

    Май е смешала масло ,вода и бензин . Сега като помирисах маслото намирисваше на бензинче . Кофти много кофти . От каде може да е този проблем и дали чукането по мотора е от него

  3. #48
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Продължавай с разглобяването, то ще си покаже. Но нещата стават сериозни. Така като те чета отстрани ми се струва че тоя двигател няма да го бъде. Дори и да има някакви шансове да се разминеш с малки разходи ти в момента бягаш от тях. Разглобяваш двигателя оттук-оттам и констатираш някви неща, ама без смисъл. И ако двигателя все пак става да се ремонтира, кой ще ти го сглоби ? Трудна работа е според мен да намериш такъв човек.
    Last edited by stelt; 11-11-2010 at 13:56.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  4. #49
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна
    Posts
    144

    Default

    Ти от картера трябваше да почнеш,а може ли да е влязла вода когато си махал главата?
    МЕТАН

  5. #50
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Quote Originally Posted by bocko View Post
    Ти от картера трябваше да почнеш,а може ли да е влязла вода когато си махал главата?
    Не би трябвало . Аз източих водата от охладителната система (почти всичката) . Като свалих картера видях че на магнита на пробката и на дъното на картера има много стружки и не бяха малки . нещо почвам да се отчайвам с тази кола . Е поне ако нищо не става от нея ще ми е разглобена и после на части.

  6. #51
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Това със стружките е наистина лошо,сваляй биелните шийки и виж какво е дереджето,ако си завлякъл вал,което според мен е така трябва да сваляш мотора на 100% и да го разглобиш,а ако има превъртял лагер,става все по дебело,ще ти трябват и биели и така нататък.

    Ако не си намериш човек който да ти разглоби премери и събере мотора ще я объркаш и то много,ще последваш съдбата на Пердаха.

    Евтиното винаги излиза скъпо!

  7. #52
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    В понеделник съм почивка и ще сваля другата глава и мотова ( в най-добият случай) а после не знам . За пръв път ще отварям мотор и се надявам да не е толкова голям проблем . Ако нешата отиват на дебело ще взимам друга кола , ако е ще правя тази. Мен ремонта не ме притеснява , сгобяването на мотора ми е чудно как ще стане , защото не съм сигурен в себе си .

  8. #53
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    Само записвай старателно кое от къде точно си свалил (място, ред, цилиндър), пък който с каквото може, ще помогне.
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  9. #54
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Боксера не е баш мотора на който да се учиш, ам поне имаш желание. Прочети в менюалите кое как се прави и в какъв ред.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  10. #55
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Нещо се чудя какво да правя. Много сложно се получава с този двигател и май-нещата отиват в раздела " Авточасти и аксесоари " Но преди всичко ще сваля мотора и ще го отворя. А блока от алуминии ли е , поне пари да искарам от него

  11. #56
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    ремонтираи колега не се отчаиваи вкараи колата в някои сервиз и я оправи и аз съм минал по твоя път мотора долу и всичко ново
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  12. #57
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by hunter1989 View Post
    Нещо се чудя какво да правя. Много сложно се получава с този двигател и май-нещата отиват в раздела " Авточасти и аксесоари " Но преди всичко ще сваля мотора и ще го отворя. А блока от алуминии ли е , поне пари да искарам от него
    От чугуний е блокът
    Доразглоби го до гол вал, измери всичко, стига да не е на дроб сърма и после ще решаваш.
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  13. #58
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Много от рано взимаш баси кардиналните решения, особено след като това е най евтиния за поддръжка мотор. Вярно е че абсолютно не е за всеки и трябват доста хинтове при сглабянето от майстори който се занимават само с това (няма да посочвам те се знаят). Огледай щетите и кажи за какво иде реч стига си се стягал.
    145 1.7 16V Boxer


  14. #59

    Default

    даа колега като си почнал давай докрай...ако вече ти се стори много скъп ремонта -там ти си решаваш,но ако само вала е пострадал и излезе на добър ремонт не се двуоми,замисли се като вземеш друга колко ще е читава,ако ремонта ти излиза колкото друга или малко по-скъп според мен не се замисляй да си я правиш-поне ще знаеш в какво състояние е!
    Успех!
    Alfa 145 1.4 t.s

  15. #60
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Колеги свалихме мотора , поразглобихме малко и се установи , че вече е правен основен ремонт и то несполучлив. Едното бутало е сериозно надрано. Самият лагер на биелата не съвпада и от там също е правио проблем. Трябва да снимам всичко за да ви покажа но денс съм уморен . Но както го мислихме нещата отиват на нов основен ремонт а не знам дали може още да се шлайфат цилиндрите , коляновият вал ( мотора е шлайфан на 0.20) А ако трябва да сменявам всичко с ново ,трябва доста заплатки да отделя и доста време . А няма как да се прибирам от работа без кола . Не мога вечно да ангажирамнякой да ме кара. И мисля да я пускам на части и да подъбера до края на месеца парички да габна нещо друго .

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •