Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 64

Thread: Основен ремонт

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна
    Posts
    144

    Default

    Quote Originally Posted by Perdaha View Post
    еее колега за тея пари мотора сигурно ще е като на колегата в най-добрия случай след някой друг километър
    Е ти пък колега,то излиза че според теб всеки който си купува кола след някой друг километър прави двигател.Както ти каза 2000-2500лв. и всичко става ОК,но струва ли си при положение,че колата струва толкова/и то в най-добрия случай/ и ако даде толкова пари трябва колегата да си я кара поне 5г. или да направи на някой подарък.Нали си забелязал,че повечето двигатели които се продават са от блъснати коли. така че....
    И аз съм на мнение,че ако искаш да я караш колата и да е стегната за да нямаш проблеми я правиш,но 2000лв. са си удар под кръста направо и то за кола на 13-14г.

    п.п Всичко по горе е лично мнение разбира се и всеки си решава сам,но както и да го погледнем всичко си опира до финанси
    Last edited by bocko; 03-11-2010 at 13:50.
    МЕТАН

  2. #17

    Default

    мда разбира се аз нямам намерение да изпадам в спорове просто се убедих в истиността на това което казвам защото не всички но на 90% от случайте дори и 1.4 колите се карат супер нечовешки и с минимална подръжка,просто понякога по добре 1000 но за един ремонт и както трябва отколкото 2х700...Разбира се всеки си решава!но затова е темата всеки да изкаже мнение според мен никой няма да продаде хубав направен и запазен двигател за 300-400 лева и тва е на 100% сигурно.
    Alfa 145 1.4 t.s

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна
    Posts
    144

    Default

    Е ти пък спорове къде видя такова нещо
    Автора на темата да каже какво е решил,ще кара ли Боксер или....
    МЕТАН

  4. #19
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    В интернет потърсих мотори ,но попаднах само на обяви в които преобладава " ПРОБЛЕМ В ДВИГАТЕЛЯ " Още ми е объркано и не знам какво да правя . За сега ще съм с рейса ама то ми излиза по скъпо отколкото с кола .Трябва да сваля двигателя и да го отворя това е . После ще се реши какво да се прави .

  5. #20

    Default

    Мда колега моя съвет е да изчакаш няколко дена да се успокоиш от стреса с цифрите,аз първия път като чух 2600 лв. реакцията ми беше утре я мачкам Изчакай отвория виж какъв е проблема и после решавай най-доброто за теб,че тук сега можем само да ти мътим главата с цифри и съвети!Хайде като я отвориш ще кажеш какво става вътре!
    Last edited by Perdaha; 03-11-2010 at 16:38.
    Alfa 145 1.4 t.s

  6. #21
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    Чак 2000-2500 не е, айде сега. Ако си го правиш сам тоя ремонт, за части е значително по-малко. Не е ефтино в никакъв случай, но пък резултата е добър, особено ако се постараеш. Аз се кефя на такива инициативи и също бих помогнал с каквото мога.
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  7. #22
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Утре ще се опитам да извадя мотора от коша . Дано успея да го направя и да видя какво е останало от клапаните и повдигачите. След това правя равносметката и ако не ми хареса съм си харесал една 146 2.0ТД Колата е запазена , запали от раз , без да изчакам да подгреят свещите ( забравих за тях ) Покарах я малко , хареса ми и ако не стане с боксера, мисля да я взимам . Между другото май са ми направили черна магия ( една бабичка не ме харесва много и сега мисля да ходя да ми направят бяла за късмет . Малко е налудничево но вече не знам какви ми се случва . Същата бабичка ми продаде икона като си купих алфата . Леле полудявам...

  8. #23
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    Ако ще разчиташ на магии, аз предпочитам да не ти се меся.
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  9. #24
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Колеги днес реших да разглобя алфата , и без това нямам пари за нова поне да видя на тази какво и е . Интересното е че мотора запали не много трудно ,но чукането го има . Сега почнах да понамалявам частите по мотора и до следобяда ако го извадим ще идеално. Пък после ще отворим главата да видя какво съм и причинил.

  10. #25
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    само няма да се плашиш.и да знаеш по-добрия вариант е да си го насправиш този отколкото да пълниш паркинга с паметници
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  11. #26

    Default

    Здравейте,подобен проблем преживях и аз преди няколко години само дето небеше 16v, по правата Варна-Добрич както си карам и в един момент кякой започна да ми чука от двигатела.Изключих от скорост и отбих ,запалих на място чуваше се доста тревожно и ритмично почукване.Изключих и се обадих да ме издърпат обратно във Варна.Диагнозата на моята любима бе скъсана биела в резултат спукана глава,криви клапани.Обиколих магазините и сметнах за по-добре да сменя двигателя,така ме посаветва и майстора.Изчаках една седмица за доставка и след още 2 дни пърках из Варна.Колата съм я продал,но все още я засичам в града.

  12. #27
    започва да се пристрастява alfaromeofen's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Pernik
    Posts
    49

    Default

    А някакви проблеми в кат за смяната на мотора има ли?И въобще как стоят нещата със смяната на двигател от друга кола..?Можеш ли да дадеш малко информация, защото по някой път това е изхода ..ама все пак не можеш да разчиташ че другия двигател ще е здрав и няма да си се набутал с два счупени мотора.
    "la passione a la macchina" ..Alfa Romeo не е просто автомобил.. тя е чувство

  13. #28
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Днес не можахме да свалим главата , че бяха много алфи за правене . Махнахме колектори , дросели , маркучи , кабели и още много други. Във вторник ще се мъча да сваля главата . Поне теча на вода , го останових . Това не знам какво е гума ли е , уплътнение , някакъв вид подложка . Ако някой знае да казва .
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails SDC10345.JPG  

  14. #29

    Default

    Аплодисменти за смелостта,казвам го ,защото ремонта на боксер е доста прецизна работа малко са тия които се захващат ,а още по малко тези които го правят качествено.Относно регистрацията в КАТ ,ако си купил двигатела (или ти е доставен от автоморга) ще ти дадат митническа декларация или документ че не е краден(примерно)със който се уговаряш ,че ако не ти пасне го връшташ.Кубатурата трябва да е същата като на стария ти двигател.Монтираш и право в КАТ за смяна на талоните ,а ако е с по голяма или по малка кубатура се минава една комисия пак във КАТ но си имат определени дни във месеца за които можеш да разбереш от тях кои са.Въпрос -ако не мислиш да я продаваш колко пъти като са те спирали за рутинна проверка и са ти проверявали номера на двигатела,или си чул за такава проверка,като се сещам само каде е.

  15. #30
    CrAzY fAn :) kompir's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    В.Търново
    Posts
    202

    Default

    Какъв КАТ какви 5 лева.Ако по талон е регистрирана без номер на двигател може и без да се ходи(мойта поне е така).
    Alfa Romeo146 1.6i BOXER 96г.

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •