Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: казанче за антифриза

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    47

    Default казанче за антифриза

    вчера докато сменях светлините забелязах че казанчето за антифриза ми е пукнато като отвъртях капачката имаше бая налягане и самата капачка е малко раждясала отвътре ако някой ми каже от къде идва проблема ще съм му благодарен
    Alfa Romeo 146 1.6 TS 16V '99 120hp

  2. #2
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by RE1DAN View Post
    вчера докато сменях светлините забелязах че казанчето за антифриза ми е пукнато като отвъртях капачката имаше бая налягане и самата капачка е малко раждясала отвътре ако някой ми каже от къде идва проблема ще съм му благодарен
    И моето беше пукнат от едната страна като купих колата. Леко сълзеше от там. Купих друго втора употреба и вече 3 години нямам проблеми.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  3. #3
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    в капачката на казанчето има клапан който леко отваря при достигане на определено налягане. много важно е тоя клапан да работи. продават се капачки отделно, също мисля че казанчетата на тс-ите са същите като на фиат брава/браво/марея и други.
    точка

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    47

    Default

    мерси за бързите отговори
    Alfa Romeo 146 1.6 TS 16V '99 120hp

  5. #5
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Нормално е да има налягане - системата е херметизирана. Клапанът в капачката отваря на около 1 атмосфера налягане (по спомени). За да си сигурен, най-добре си смени поне капачката, както те посъветваха колегите.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  6. #6
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Нормално е да има налягане - системата е херметизирана. Клапанът в капачката отваря на около 1 атмосфера налягане (по спомени). За да си сигурен, най-добре си смени поне капачката, както те посъветваха колегите.
    то си пише на капачката. иначе май зависи за къде е произведена колата. моята е на 0,6.
    точка

  7. #7

    Default

    Като заговорихте за капачка, възможно ли е да ми дига температура заради дефект в капачката?

  8. #8
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    не, тая капачка е там за да пази охлаждащата течност да не се изпарява и да и позволява да се разширява в някакви граници.
    точка

  9. #9

    Default

    Мойта капачка уж е читава, но все пак не може да съм 100% сигурен. А лятото като я понастъпвам и то не много, често дигам високи температури и не знам на какво се дължи това, та викам да не е в капачката проблема

  10. #10
    започва да се пристрастява gkalinov's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    кричим
    Posts
    38

    Default

    Колега,предназначението на капачката е да подържа налягане в системата с цел да е гарантирана нормалната циркулация на охлаждащата течност и еднаквия и достъп до всички точки ,а също така и да отвежда въздуха в разширителното казанче.Ако капачката не е наред е възможно колата да започне да загрява,т.е. ако системата не е под налягане течноста ще циркулира по най-близките кръгове,там където съпротивлението е по-малко и на нея и е по -лесно да върти.Нещо като електрическия ток в една верига-винаги търси най-краткия път с най-малко съпротивление.

  11. #11
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    а къде продават само капачки и колко пари са
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  12. #12
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by starata alfa View Post
    а къде продават само капачки и колко пари са
    Евро07, 3лв?
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    вкъщи
    Age
    42
    Posts
    72

    Default

    Тия от 3 лв. имам 2 . Превъртат им резбите. По-добре втора употреба оригиална, ама пък там не е гаранция е клапана е читав. Друг вариант в момента не се сещам. Все пак пробвай с 3левовата, може пък ти да имаш по-голям късмет.

  14. #14
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by gkalinov View Post
    Колега,предназначението на капачката е да подържа налягане в системата с цел да е гарантирана нормалната циркулация на охлаждащата течност и еднаквия и достъп до всички точки ,а също така и да отвежда въздуха в разширителното казанче.Ако капачката не е наред е възможно колата да започне да загрява,т.е. ако системата не е под налягане течноста ще циркулира по най-близките кръгове,там където съпротивлението е по-малко и на нея и е по -лесно да върти.Нещо като електрическия ток в една верига-винаги търси най-краткия път с най-малко съпротивление.
    тука няма нищо вярно, още повече че системата е с принудителна циркулация.

    ПП, може да си раздвижите клапанчето. то е една черна пластмаса точно в средата отвътре на капачката. с тънка отверка го натискате на вътре, а пружинката му трябва да го връща обратно. през това време го промивате с вода докато усетите че се движи леко. то просто залепва от изпаренията на антифриза и като се качи повече налягането, избива капачката или пука казанчето или избива някой маркуч. при мен беше изтървала резбата на капачката и 2 литра антифриз изригнаха през казанчето.
    Last edited by kolev; 05-11-2010 at 10:36.
    точка

  15. #15
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by Mupo View Post
    Тия от 3 лв. имам 2 . Превъртат им резбите. По-добре втора употреба оригиална, ама пък там не е гаранция е клапана е читав. Друг вариант в момента не се сещам. Все пак пробвай с 3левовата, може пък ти да имаш по-голям късмет.
    Тия от 3лв си бяха съвсем ОК при мене...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •