Results 1 to 8 of 8

Thread: неработещо парно

  1. #1

    Default неработещо парно

    Здравейте Колеги Парното на колата ми окончателно нещо се прецака и работи само на 4 . Отначало отказа парво на 1 после на 2 степен и така.Имате ли идея от какво може да е.Мисля през Събота-Неделя да разглоба предния панел на който са духалките,радиото,часовника,но ме претиснява,че когато включа духалките мисля,че чувам щракване от към жабката. Благодаря предварително за съдействието

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by john_doe89 View Post
    Здравейте Колеги Парното на колата ми окончателно нещо се прецака и работи само на 4 . Отначало отказа парво на 1 после на 2 степен и така.Имате ли идея от какво може да е.Мисля през Събота-Неделя да разглоба предния панел на който са духалките,радиото,часовника,но ме претиснява,че когато включа духалките мисля,че чувам щракване от към жабката. Благодаря предварително за съдействието
    Под не работи какво имаш предвид
    -Не духа(духа прекалено слабо)?
    -Не духа топло ?
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  3. #3

    Default

    имам в предвид,че изобщо не духа не се включва.Вчера го разглобих и извадих ключа(черен с големината на гсм)От едната страна има 3 жици който излизат от него,а от другата са 8.Предполагам,че тези 8 са по двойки-фаза и нула и така да е направено на 4 степени парното.Ако е от там ще пробвам да намера от някъде такав ключ,но ме претиснява,че чувам включването на парното от към жабката

  4. #4

    Default

    имам в предвид,че изобщо не духа не се включва.Вчера го разглобих и извадих ключа(черен с големината на гсм)От едната страна има 3 жици който излизат от него,а от другата са 8.Предполагам,че тези 8 са по двойки-фаза и нула и така да е направено на 4 степени парното.Ако е от там ще пробвам да намера от някъде такав ключ,но ме претиснява,че чувам включването на парното от към жабката

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София
    Posts
    143

    Default

    Здрасти, скапал се е блока за степените на парното. Намира се точно до моторчето на парното. Държи се с две рапидки към корпуса. Откачаш буксата, и с къса отвертка развиваш рапидките. Като го свалиш ще видиш проблема. Става със запояване на пирон/по дебела тел/ или смяна с друг блок. При запояването си има тънкости, защото там е на електро спойка и при запояване с калай, може да се отпои в последствие, затова телта трябва да се върже в краищата преди да се запои.

    Успех

  6. #6

    Default

    Мерси за отговора,колега.Аз го свалих и смятам,че при мен всичко е здраво запоено и мисля,че проблема е в платката затова трябва да намера нова.На гърба и пише fiat/lancia 90225 дали знаете случайно от кой модел кола мога да го намера същото от някоя автоморга,защото минах през 1 магазин и те казаха изобщо,че не са виждали подобен модел блок.

  7. #7
    започва да се пристрастява The Dark Knight's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    49

    Default

    Едва ли проблема ти е в платката(с превключвателите) най-често е "термобушона" , който се намира на реостата за степените.
    И не работи не заради самите спойки ами именно изгорял "елемент"
    ... или смени реостата с друг за проба или "термобушона" .
    Ако сложиш пирон или нещо подобно възниква опасността от запалване ...
    Last edited by The Dark Knight; 07-11-2010 at 18:15.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by The Dark Knight View Post
    Едва ли проблема ти е в платката(с превключвателите) най-често е "термобушона" , който се намира на реостата за степените.
    И не работи не заради самите спойки ами именно изгорел "елемент"
    ... или смени реостата с друг за проба или "термобушона" .
    Ако сложиш пирон или нещо подобно възниква опасността от запалване ...
    Закарай платката в сервиз за телевизионна техника, там ще ти сменят проблемните елементи или попитай някой от известните ни търговци на части втора ръка от обявите, платени или безплатни
    Arena Coast Customs

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •