Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 69

Thread: Отново проблем с тоците!!!!

  1. #1
    Запален алфист mont78's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    150

    Question Отново проблем с тоците!!!!

    Колата(алфа 155 8v) си работи добре, ОБАЧЕ понякога прекъсва за секунда и веднага се оправя - не гасне. Това става както в движение така и на място, независимо на колко оборота е. Колата е с обикновена газ. уредба и прекъсването го прави както на газ така и на бензин, и студена и загрята.Като прекъсне няколко пъти се вдигат оборотите на празен ход - държи около 1300 (и на двете горива - явно компа записва грешка(независимо, че имам емулатор за дюзите), защото като изключа акумулатора за няколко минути и после го включа, оборотите се нормализират на 900!!!) Бях на диагностика, НО момчето ми каза, че като в момента колата работи нормално, не може да хване проблема. След това започнах сам да си проверявам комутаторите и бобините по начина описан от колеги във форума - работят си нормално(при откачането на единият комутатор или бобина мотора променя работа си само за секунда и после си работи гладко - следва, че проблема не е в ТЯХ. Свещите ми са ДЕНСО и са чисто нови, както и въздуш. филтър. Кабелите ми са добри - КОЛАТА НЕ ГЪРМИ!!!!! Явно проблема е с тоците, но КЪДЕ? Надявам се ВИЕ да ми помогнете, като ми дадете идея какво друго да проверя!!! Възможно ли е да е от реле? Tози проблем го имам от 3 години, НО се появяваше много рядко и не му обръщах внимание. Сега се появява всеки път когато я карам!!!!!!
    Last edited by mont78; 07-01-2011 at 21:21.
    ЕХ-alfa romeo 155 1.7t.s 8v с АГУ

  2. #2
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    при мен подобно поведение на колата с прекъсването беше от дефектирал канал на един от комунаторите за бобините. Пробвай да оставиш колата с по една от бобините да видиш как работи с всяка поотделно. Оттам може да се насочиш комутаторите как са и те. Иначе за качването на оборотите в момента нямам идея от какво е.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #3
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    ---------- Post added at 10:51 ---------- Previous post was at 10:51 ----------

    [/COLOR]
    Quote Originally Posted by mont78 View Post
    Колата(алфа 155 8v) си работи добре, ОБАЧЕ понякога прекъсва за секунда и веднага се оправя - не гасне. Това става както в движение така и на място, независимо на колко оборота е. Колата е с обикновена газ. уредба и прекъсването го прави както на газ така и на бензин, и студена и загрята.Като прекъсне няколко пъти се вдигат оборотите на празен ход - държи около 1300 (и на двете горива - явно компа записва грешка(независимо, че имам емулатор за дюзите), защото като изключа акумулатора за няколко минути и после го включа, оборотите се нормализират на 900!!!) Бях на диагностика, НО момчето ми каза, че като в момента колата работи нормално, не може да хване проблема. След това започнах сам да си проверявам комутаторите и бобините по начина описан от колеги във форума - работят си нормално(при откачането на единият комутатор или бобина мотора променя работа си само за секунда и после си работи гладко - следва, че проблема не е в ТЯХ. Свещите ми са ДЕНСО и са чисто нови, както и въздуш. филтър. Кабелите ми са добри - КОЛАТА НЕ ГЪРМИ!!!!! Явно проблема е с тоците, но КЪДЕ? Надявам се ВИЕ да ми помогнете, като ми дадете идея какво друго да проверя!!! Възможно ли е да е от реле? Tози проблем го имам от 4 години, НО се появяваше много рядко и не му обръщах внимание. Сега се появява всеки път когато я карам!!!!!!
    Това че не гърми,незначи че са ти добре кабелите,трябва да им се премери съпротивлението,също така да се провери и луфта на свещите
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #4
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Това че не гърми,незначи че са ти добре кабелите,трябва да им се премери съпротивлението,също така да се провери и луфта на свещите
    точно така, при мен заедно с комутатора смених и кабелите за свещите! Имаха проблем макар видимо и по съпротивление да са ок! Старее изолацията просто!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  5. #5
    започва да се пристрастява dani_ku4eto's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Eлин Пелин
    Posts
    52

    Default

    Quote Originally Posted by mont78 View Post
    Колата(алфа 155 8v) си работи добре, ОБАЧЕ понякога прекъсва за секунда и веднага се оправя - не гасне. Това става както в движение така и на място, независимо на колко оборота е. Колата е с обикновена газ. уредба и прекъсването го прави както на газ така и на бензин, и студена и загрята.Като прекъсне няколко пъти се вдигат оборотите на празен ход - държи около 1300 (и на двете горива - явно компа записва грешка(независимо, че имам емулатор за дюзите), защото като изключа акумулатора за няколко минути и после го включа, оборотите се нормализират на 900!!!) Бях на диагностика, НО момчето ми каза, че като в момента колата работи нормално, не може да хване проблема. След това започнах сам да си проверявам комутаторите и бобините по начина описан от колеги във форума - работят си нормално(при откачането на единият комутатор или бобина мотора променя работа си само за секунда и после си работи гладко - следва, че проблема не е в ТЯХ. Свещите ми са ДЕНСО и са чисто нови, както и въздуш. филтър. Кабелите ми са добри - КОЛАТА НЕ ГЪРМИ!!!!! Явно проблема е с тоците, но КЪДЕ? Надявам се ВИЕ да ми помогнете, като ми дадете идея какво друго да проверя!!! Възможно ли е да е от реле? Tози проблем го имам от 4 години, НО се появяваше много рядко и не му обръщах внимание. Сега се появява всеки път когато я карам!!!!!!
    Според мен е стъпков мотор.пробвай да го размениш с някой колега и ще си каже.

  6. #6
    Запален алфист Petronii's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    125

    Default

    Няма как прекъсването да е от стъпковото моторче. По-вероятно е да е от превключвателя газ бензин.
    Alfa Romeo 166 2.0 TS 2001

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Шумен
    Age
    51
    Posts
    30

    Default

    Метода с откачане на бобини една по една не е много достоверен,при мен това прекъсване също го имаше,смених кабели,свещи,проверих всички релета ел.вериги,вкл,смених и ЕКУ,прекъсването си остана(независимо че при откачане на бобините колата работеше равномерно и гладко,което ме подведе доста),смених и комутатор и бобина,но последователно на кръговете,моите като ги измервах бяха в стойностите съгласно ПДФ ел.диагнози,вече нямаше какво др.да правя и ми хрумна да сменя едновременно на двата кръга бобини и комутатори,тогава колата буквално се успа.Да допълня всеки път колата е закачана за диагностика и нямаше записана грешка ЕКУ заводски не дава достъп до тези компоненти(бобина,комутатор) чрез диагностика.
    Last edited by vladimirrrr; 06-11-2010 at 09:52.
    Alfa Romeo 155,1.8ts,8v
    Alfa Romeo 159 1.9JTDM 16V,06

  8. #8
    Запален алфист mont78's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    150

    Default

    Благодаря ви колеги за мненията!!!
    Към Vladimir: Колега ще ми обясниш ли по подробно(на лично) какво си правил и как си решил проблема, че аз нищо не разбирам от ел.системи. Благодаря предварително!
    ЕХ-alfa romeo 155 1.7t.s 8v с АГУ

  9. #9
    Запален алфист mont78's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    150

    Default

    Здравейте отново колеги! Моят проблем продължава...... Вчера ходих на сервиз и след щателно почистване на всички ел.връзки и релета(под дебитомера) НЯМАШЕ промяна!!! Тестваха колата с някаква апаратура, за да разберат при самото прекъсване дали не губи ток, НО апаратурата показваше, че токоподаването не се променя, при което самите майстори бяха изненадани!!! Така след 4 часа "опити" си тръгнах с досадното прекъсване! После ми дойде на ума да пробвам колата да я карам, като изключа единия комутатор за да видя дали ще продължи да прекъсва. ОБАЧЕ прекъсването СПРЯ!!!! После включих този комутатор и изключих другия. покарах така и отново НЯМАШЕ прекъсване! Извод:когато карам с по един изключен комутатор НЯМА проблеми.....Включа ли ги и двата започва да прекъсва!!!! КЪДЕ Е ЛОГИКАТА? нали по отделно всеки работи.....Трябва да има ПРИЧИНА, защо по отделно РАБОТЯТ, а заедно НЕ!!!!!
    П.С - Нямам възможност да сменя двете бобини с двата комутатора,че са много скъпи, затова се надявам ВИЕ колеги да ми помогнете да намеря причината!(апаратурата не успя!!!)
    ЕХ-alfa romeo 155 1.7t.s 8v с АГУ

  10. #10
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    като работи на бензин и прекъсне, чува ли се клапана на газовата да изцъква. ако да, пробвай да байпаснеш газовата.
    точка

  11. #11
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by mont78 View Post
    Здравейте отново колеги! Моят проблем продължава...... Вчера ходих на сервиз и след щателно почистване на всички ел.връзки и релета(под дебитомера) НЯМАШЕ промяна!!! Тестваха колата с някаква апаратура, за да разберат при самото прекъсване дали не губи ток, НО апаратурата показваше, че токоподаването не се променя, при което самите майстори бяха изненадани!!! Така след 4 часа "опити" си тръгнах с досадното прекъсване! После ми дойде на ума да пробвам колата да я карам, като изключа единия комутатор за да видя дали ще продължи да прекъсва. ОБАЧЕ прекъсването СПРЯ!!!! После включих този комутатор и изключих другия. покарах така и отново НЯМАШЕ прекъсване! Извод:когато карам с по един изключен комутатор НЯМА проблеми.....Включа ли ги и двата започва да прекъсва!!!! КЪДЕ Е ЛОГИКАТА? нали по отделно всеки работи.....Трябва да има ПРИЧИНА, защо по отделно РАБОТЯТ, а заедно НЕ!!!!!
    П.С - Нямам възможност да сменя двете бобини с двата комутатора,че са много скъпи, затова се надявам ВИЕ колеги да ми помогнете да намеря причината!(апаратурата не успя!!!)
    Аз карах така (само с единия комутатор) няколко месеца ,защото имах абсолютно същия проблем... Смених на куп кабели свещи и едната бобина и всичко си работи от тогава...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  12. #12
    Запален алфист mont78's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    150

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    като работи на бензин и прекъсне, чува ли се клапана на газовата да изцъква. ако да, пробвай да байпаснеш газовата.
    Нищо не се чува колега....
    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Аз карах така (само с единия комутатор) няколко месеца ,защото имах абсолютно същия проблем... Смених на куп кабели свещи и едната бобина и всичко си работи от тогава...
    И аз смених кабелите и свещите....... ако трябва да се смени бобината как да разбера коя, защото тестването на бобините по отделно го правих вече и двете си работят по един и същ начин!!! Ти как я "диагностицира" неработещата?
    ЕХ-alfa romeo 155 1.7t.s 8v с АГУ

  13. #13
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by mont78 View Post
    Нищо не се чува колега....


    И аз смених кабелите и свещите....... ако трябва да се смени бобината как да разбера коя, защото тестването на бобините по отделно го правих вече и двете си работят по един и същ начин!!! Ти как я "диагностицира" неработещата?
    Смених я по маимунския начин ....
    Просто като работеше с нея някак небеше на 100%
    И все пак с какви кабели си ти!?При мен проблема беше в тях в краина сметка... Просто смених доста неща а проблема си беше там (в кабелите)
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  14. #14
    Запален алфист mont78's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    150

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Смених я по маимунския начин ....
    Просто като работеше с нея някак небеше на 100%
    И все пак с какви кабели си ти!?При мен проблема беше в тях в краина сметка... Просто смених доста неща а проблема си беше там (в кабелите)
    JANMOR-полски.....били хубави....като ТЕСЛА. Първо тях смених и си викам:айде.....готов съм....., обаче никаква разлика не настъпи....и сега отначало... А свещите ми са денсо и са на 1500км.(преди да ги сменя пак го правеше този номер).
    ЕХ-alfa romeo 155 1.7t.s 8v с АГУ

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    plovdiv
    Posts
    109

    Default

    колега,аз продавам части в магазин-не за алфи,но продаваме и кабели жанмор! искам да ти кажа че оплакванията от тези кабели са доста и вече почти не зареждаме такива,,последното оплакване беше за избили кабели на 7000 км и то от редовен клиент! с моето изказване просто искам да ти дам представа като близко запознат с тези кабели човек! а какви да сложиш други,не се наемам да ти казвам защото самия аз незнам!! поздрави!?!
    п.п-- на моята алфа съм слагал Тесла и бях доволен от тях 50 000км но колата я продадох и незнам колко са изкарали още! алфата бе 1.7 8 клап!!!
    Last edited by koko155; 05-01-2011 at 10:54.
    155 1.7 94 g.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •