Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 69

Thread: Отново проблем с тоците!!!!

  1. #16
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by mont78 View Post
    Нищо не се чува колега....


    И аз смених кабелите и свещите....... ако трябва да се смени бобината как да разбера коя, защото тестването на бобините по отделно го правих вече и двете си работят по един и същ начин!!! Ти как я "диагностицира" неработещата?
    Започна да ми прави проблеми колата на Газ и от там,
    1 седмица имах и аз такива ядове като вас момчета.
    Започна се с детайлно диагностициране и мерене на всеки кабел на стенд на Бош.
    1- Смених си свещите оригиналните на Golden Lodje с BERU.
    2 -Майстораните ми казаха,че половината ми кабели не работят.Смених ги половината,проблемите си останаха.
    3-Откачихме ги от бобината и Оооо бобината не работи,като издърпаш кабелите и на 1та бобина няма ток.Айде и бобини няколко смених/2-ра ръка разбира се/.
    4-Накрая се заловихме с Комутаторите и там няколко смених и накрая проблема се оказа точно в единия комутатор смених го и колата заспа.
    Всички снадки ,релета и куплонзи естествено бяха напръскани обилно с контактен спрей.
    Last edited by MUROMAN; 05-01-2011 at 11:35.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  2. #17
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    ...
    Всички снадки ,релета и куплонзи естествено бяха напръскани обилно с контактен спрей.
    И сега вече можеш да очакваш нова серия проблеми ... няколко човека вече се оплакаха за бъгове след пръскане с такива спрейчета ... А като се замисля, че и аз щях да го правя

    Сори за отклонението !
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  3. #18
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Ами то с тези псевдо контактни спрейчета- мани мани. Има истински спрейове които са подходящи,ама ако пръскаме с WD-40 няма да има положителен ефект.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  4. #19
    Запален алфист mont78's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    150

    Default

    Quote Originally Posted by koko155 View Post
    колега,аз продавам части в магазин-не за алфи,но продаваме и кабели жанмор! искам да ти кажа че оплакванията от тези кабели са доста и вече почти не зареждаме такива,,последното оплакване беше за избили кабели на 7000 км и то от редовен клиент! с моето изказване просто искам да ти дам представа като близко запознат с тези кабели човек! а какви да сложиш други,не се наемам да ти казвам защото самия аз незнам!! поздрави!?!
    п.п-- на моята алфа съм слагал Тесла и бях доволен от тях 50 000км но колата я продадох и незнам колко са изкарали още! алфата бе 1.7 8 клап!!!
    Колега, благодаря ти за съвета. Дано при мен няма проблеми с тях......а и да изкарат 7000км. пак ме устройва, защото колата я карам рядко. За качеството им четох във други форуми и хората ги хвалеха и за това реших да взема такива. Колкото изкарат....толкова....здраве да е.....!!!!
    Интересен е "факта", че две работещи бобини и комутатори по отделно работят, а заедно НЕ!
    ЕХ-alfa romeo 155 1.7t.s 8v с АГУ

  5. #20
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by mont78 View Post
    Колега, благодаря ти за съвета. Дано при мен няма проблеми с тях......а и да изкарат 7000км. пак ме устройва, защото колата я карам рядко. За качеството им четох във други форуми и хората ги хвалеха и за това реших да взема такива. Колкото изкарат....толкова....здраве да е.....!!!!
    Интересен е "факта", че две работещи бобини и комутатори по отделно работят, а заедно НЕ!
    Изчакаи да стане тъмно ,махни капака които закрива свещите и запали колата... Не разкачаи нищо ,остави я да работи на 8-те... Когато подаваш газ (когато е форсираш демек) мнооого хубаво се загледаи къде избива искра!!!
    Може и да премята много ниско от лулата... Виж я на тъмно!!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #21
    Запален алфист mont78's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    150

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Изчакаи да стане тъмно ,махни капака които закрива свещите и запали колата... Не разкачаи нищо ,остави я да работи на 8-те... Когато подаваш газ (когато е форсираш демек) мнооого хубаво се загледаи къде избива искра!!!
    Може и да премята много ниско от лулата... Виж я на тъмно!!
    Сега я прегледах! Както ми каза (с двете бобини включени) като я форсирах видях,че се образуват СВЕТЕЩИ кръгове около лулите за по 1-2 секундина 6 от 8 свещи! Само на първите две от ляво на дясно с лице към колата е тъмно като в пещера. Като не я форсирам работи на много ниски обороти и присветкат ту една, ту друга или няколко едновременно... Това ли е проблема!!!!
    П.С.-възможно ли е да е от лоши свещи(само да спомена, че съм с денсо за нашият модел на 1500км и им монтирах отгоре "буренца" за да станат за тези кабели.) или не добре затегнати такива или ..... не знам вече.....
    ЕХ-alfa romeo 155 1.7t.s 8v с АГУ

  7. #22
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by mont78 View Post
    Сега я прегледах! Както ми каза (с двете бобини включени) като я форсирах видях,че се образуват СВЕТЕЩИ кръгове около лулите за по 1-2 секундина 6 от 8 свещи! Само на първите две от ляво на дясно с лице към колата е тъмно като в пещера. Като не я форсирам работи на много ниски обороти и присветкат ту една, ту друга или няколко едновременно... Това ли е проблема!!!!
    П.С.-възможно ли е да е от лоши свещи(само да спомена, че съм с денсо за нашият модел на 1500км и им монтирах отгоре "буренца" за да станат за тези кабели.) или не добре затегнати такива или ..... не знам вече.....
    Кабелите.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  8. #23
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Здравей колега не искам да те обърквам повече но за всеки случаи прегледай сензора на шайбата имал съм подобен проблем на дедра от него
    155 2.0 16v МY95 Sport

  9. #24

    Default

    А при мен си работи ок след запалване, малко след това, като започне да загрява (около 50-60 градуса на водата всеки път, не знам защо точно тогава) си падат с малко оборотите и започва да работи с прекъсвания. Ако я оставя, след 3-4 минути спира и си работи безпроблемно загряла - повече не го прави на загряло. Понякога, като я изфорсирам и се опрявя, друг път не. Вече съм побелял, нямам идея какво може да е. Мислех сервото че прави проблем, явно не е то май, а са кабели, бубини или комутатори ?
    Arena Coast Customs

  10. #25
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Pastora View Post
    А при мен си работи ок след запалване, малко след това, като започне да загрява (около 50-60 градуса на водата всеки път, не знам защо точно тогава) си падат с малко оборотите и започва да работи с прекъсвания. Ако я оставя, след 3-4 минути спира и си работи безпроблемно загряла - повече не го прави на загряло. Понякога, като я изфорсирам и се опрявя, друг път не. Вече съм побелял, нямам идея какво може да е. Мислех сервото че прави проблем, явно не е то май, а са кабели, бубини или комутатори ?
    Кабели комутатори и тн според мен не са проблем при теб... По-скоро си мисля за някои датчик температурен ,които се срива в определени градуси
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  11. #26

    Default

    Този на термостата или друг, който не знам ? Да взема да го сменя примерно...
    Arena Coast Customs

  12. #27
    Запален алфист mont78's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    150

    Default

    Quote Originally Posted by Pastora View Post
    Този на термостата или друг, който не знам ? Да взема да го сменя примерно...
    Според мен си смени датчика, който е в/у термостата(не е скъп около 20-25лв). Той е за температурата на инжекциона и ако подава грешна информация за температурата на двигателя на ЕКУ-то(в даден момент), то самото(ЕКУ) подава повече или по малко гориво, и от там се променя работата на двигателя! Това е мое мнение!!!! Нека други по компетентни да си кажат тежката дума

    ---------- Post added at 15:51 ---------- Previous post was at 15:42 ----------

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    Кабелите.
    Днес говорих с ел.майстор(обясних му всичко) и той беше категоричен, че кабелите са наред!!!!
    ЕХ-alfa romeo 155 1.7t.s 8v с АГУ

  13. #28
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Pastora View Post
    Този на термостата или друг, който не знам ? Да взема да го сменя примерно...
    за пробата, моя стар датчик е ок, може да направим тест


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    за пробата, моя стар датчик е ок, може да направим тест
    То тъпото е, че сега почистих клемата на датчика, пръснах контактен и подсуших, не ми го направи номера. Понякога се кротва и не ми прави проблем, след малко ще излезна на разходка, да видя дали ще има щуротии. Опитвам се да кажа, че ще трябва да ти го приватизирам за 3-4 дена проба
    Arena Coast Customs

  15. #30
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Pastora View Post
    То тъпото е, че сега почистих клемата на датчика, пръснах контактен и подсуших, не ми го направи номера. Понякога се кротва и не ми прави проблем, след малко ще излезна на разходка, да видя дали ще има щуротии. Опитвам се да кажа, че ще трябва да ти го приватизирам за 3-4 дена проба
    возя си го в жабката открай време, за ей такива нужди . Но щом не винаги го прави, може да е точно контактна бозата. Поогледай и конектора с кабела как са му клемичките.
    Иначе при мен лятото един комутатор ми изяде главата. Колата на 1 комутатор хич не искаше да върви...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •