Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 55

Thread: Прагове 156...някой слагал ли е?

  1. #1
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default Прагове 156...някой слагал ли е?

    Ам...намерил съм си прагове на голяма далавера от едно седанче (бяха еднакви с на комбито, нали).
    Та въпросчето ми е, как точно ще ги фиксирам върху сегашните прагове?Доколкото знам фабрично правените с прагове имат щипки, на които се държат тея прагове...моята няма прагове фабрично....тоест как ще стане цялата далавера?
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  2. #2
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Ам...намерил съм си прагове на голяма далавера от едно седанче (бяха еднакви с на комбито, нали).
    Та въпросчето ми е, как точно ще ги фиксирам върху сегашните прагове?Доколкото знам фабрично правените с прагове имат щипки, на които се държат тея прагове...моята няма прагове фабрично....тоест как ще стане цялата далавера?
    еднакви са...аз моите също ги взех от седан.
    само съм ги залепил с монополимер и нищо друго. вече втора година нямат мърдане
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  3. #3
    Младши алфист S_Ivanchev's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София-Кюстендил
    Posts
    23

    Default

    Мойте прагове също не са фабрични и съм ги закрепил отдолу с щипки(има си фабрично място за тях) и винтове в тях,а отгоре съм ги прилепил с високоякостен силикон и нямам проблеми-стоят си перфектно.

  4. #4
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Колеги дайте инфо за това силиконче и за др мазала които могат да се използват, за да не се отлепя от вибрации, имам отлепено на едно място

    Gulfstream G650 with Italian design...

  5. #5

    Default

    и мойте са от седан и пасват идеално,оригиналните прагове имат легла(каналчета) за щипки и отстрани.купих си щипки които влизат плътно,пробих отвори в старите прагове с подходящо свредло(за да няма мърдане),намазах хубаво със силикон около отворите и по цялата дължина(по ръба на праговете),и стана идеално.отдолу се свалят тапите,естествено се счупиха всичките.взех си подходящи щипки и за там.силикона ми е в гаража и в момента нямам снимка,иначе е мн.здрав,лошото е че не помня как се казваше.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #6
    Алфист-Мазохист benji_gb's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Габрово/София
    Age
    36
    Posts
    254

    Default

    Еиния ми праг се беше отлепил (допълнително са слагани) и го залепих с черен силикон, с който лепят дограмите. За сега доволно
    Last edited by benji_gb; 05-11-2010 at 17:46.
    Alfa 156 1,6 TS ex
    Alfa 166 2,4 JTD 136 hp ex
    Alfa 159 2,4 JTDm 200hp ex;AR Stelvio 2.0 280hp ‘17

  7. #7
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Колеги дайте инфо за това силиконче и за др мазала които могат да се използват, за да не се отлепя от вибрации, имам отлепено на едно място
    Полиуретанов силикон ! Може и да се боядисва върху него !

  8. #8
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    ем...да ми е честито, имам си прагове от английско Велосе....дано не са с обратен волан
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  9. #9
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    ем...да ми е честито, имам си прагове от английско Велосе....дано не са с обратен волан
    Кви пари излязоха...........
    Ако не е тайна........

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  10. #10
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Кви пари излязоха...........
    Ако не е тайна........
    120 лйеа с доставката
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  11. #11

    Default

    ако са оригинални за тия пари,евала.по принцип по толкова вървят отливките.може да качнеш и некоя снимка,да видим как си се издокарал
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #12
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    ако са оригинални за тия пари,евала.по принцип по толкова вървят отливките.може да качнеш и некоя снимка,да видим как си се издокарал
    Eм....оригинални са, да.А току-що ми отговори още един, дава ги за 24 паунда комплекта, много ме е яд...цвят като твоя черен.Ако искаш ми пиши може и тебе да те оборудваме
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  13. #13

    Default

    благодаря все паказ съм с прагчетадаже горе съм описал как съм ги монтирал
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    Полиуретанов силикон ! Може и да се боядисва върху него !
    Мда, на едната съм с такъв, достатъчно здрав за да държи, и достатъчно за да се разлепи ако се натисне прага повече от допустимото, щото иначе прага ще се счупи....а е по лесно за го залепиш наново към купето, отколкото да ти е счупен....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #15
    Запален алфист ziko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Разград
    Age
    37
    Posts
    140

    Default

    Аз моите съм ги захванал отдолу с 5 самонарезни видички и отгоре със черен силикон.Тази зима ще съм за пръв път с прагове мисля да сложа калобрани за да не сабере лед и заедно с леда да не падне и прага.Искам да питам колегите дали има нужда от калобрани защото тука в лудогорието зимите са доста бурни.
    Alfa Romeo 159 TI, 2.4 JtdM Q4
    ex Alfa Romeo 156 1.9 jtd 16v m-jet. 2005 FL

    YAMAHA YZF R1 150 hp. 2003

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •