Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 55

Thread: Прагове 156...някой слагал ли е?

  1. #31
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Коресилинът разтворя боята и лака, и то за секунди. Не прави подобна глупост. Такова нещо се прави с чист етилов спирт или бензин.
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  2. #32
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    спирт за горене има го във всяка железария
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  3. #33
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Добре, за това е ясно. Имам проблем с намирането на щипки (дюбели) за отдолу да хвана праговете. Намерих едни които са по форма същите, малко по-тесни от към дългата страна. Мерил съм отвора, той е правоъгълен и е с размери 12мм/8мм (до колкото можах да го измеря на място). Но не ми харесва как влиза този дюбел, гладък е и го натискам опира по периферията, но се повива един такъв. Аз си мисля че странично трябва да има зъбци или каналче, като го сложа да щракне и да стои там, защото после като навивам видата, тя ще го издърпва навън ако няма каналче. Някой, който е купувал такива щипки нека покаже какви са и от кои магазин за авточасти ги е взел. Ходих в axm-auto.com нямат, на едно място където е пълно с такива има но като гледам не ми вършат работа.
    Остана да проверя Фуго, Ауто плюс, Косер.

    Другото което искам да попитам е именно какви други варианти на силикон има да използвам. Тук в града не намирам на Soudal и на Bestsil. Теразит намерих високоякостен, но го дават за стъкло (аквариуми)

    Ето и снимка на дюбелчето което пасва по размери, но не ляга така както би трябвало според мен
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMAG0041.jpg   IMAG0042.jpg   IMAG0043.jpg  
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  4. #34
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Не ти трябва високоякостен. Трябва ти бързосъхнещ, но и да можеш и да го разлепиш при нужда.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #35
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    ами тоя на судал, който ми каза не го намирам тук. предложиха ми pu50 лепели стъклата на автомобилите с него

    П.С. Намерих днес въпросният силикон, то по-точно е лепило а не силикон, който ми препоръча колегата OEM, а именно Soudal Fix All Crystal
    Last edited by Versace; 08-04-2011 at 20:13.
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  6. #36
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Ето и малко снимки на това което се получи след поставянето на така търсените прагове
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMAG0047.jpg   IMAG0048.jpg   IMAG0050.jpg   IMAG0051.jpg   IMAG0052.jpg  

    IMAG0053.jpg   IMAG0054.jpg   IMAG0049.jpg  
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  7. #37

    Default

    чудесно са станали...видя ли,че не е кой знае каква философиябраво ,заспали са перфектно..поздравления
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #38
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Благодаря. Да не е имам една две забележки, ама не са фатални. Просто силикона беше дерта. Ама да видим тоя как ще издържи.


    Ето с този силикон съм ги залепил аз. Казвам го да има инфо за колегите на които им предстои.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails fix_all_crystal-ru.jpg  
    Last edited by Versace; 11-04-2011 at 19:44.
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  9. #39
    Запален алфист vesko_iotov's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Враца
    Posts
    130

    Default

    Браво колега мн добре изглежда с тези прагове ,а и в кобинация с тези джанти просто супер,аз също съм намислил такава интервенция но нещо не мога да си намеря прагове
    159 1.9 jtd TI
    156 1.8 ts 99g ex

  10. #40
    Много опасен,може би луд Tifozza's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Sofia ....O.C.
    Age
    39
    Posts
    219

    Default

    Колеги , за да не отварям друга тема , искам да попитам някои има ли не монтирани прагове и ще се навие ли да ми даде да си направя калъп .Попринцип ми трябва само десния праг Благодаря предварително
    Alfa Romeo 145 1.4 16vEX
    Alfa Romeo 156 V6quadrifoglio EX

  11. #41
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    Ето и малко снимки на това което се получи след поставянето на така търсените прагове
    айй кукличка ...
    И моите прагове пристигнаха само че няма да монтирам аз. Обаче веждите за раздувка по калниците нещо ме притеснява, че няма да ми се засекат с праговете .. нещо не мога да си ги представя. В петък ще наложа пробно да видя и ще снимам.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  12. #42
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...t=57458&page=3 ето колеги какъв силикон използвах аз като на следващата страница има сниман и тримера който се ползва за контакт и се маже на повърхностите преди да се маже силикона.Мисля че е доста здрав и където е мазано с тримера и после този силикон няма махане.Ако някой изка да го пробва и ако има питане за нещо ще следя темата.
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  13. #43
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Значи сега ми предстой сваляне на единия праг, който е залепен със силикон на Судал и ме интересува как да го сваля, без да го натроша.Гледам не помръдва, яко залепя силикона?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  14. #44
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Ако са ти оригинални праговете, да знаеш, че много трудно ще го строшиш...на мен ми висна колата на праговете, като я вдигаха с един подемник...и се разлепиха, но не се счупиха...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  15. #45
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Е оригинални са, но сам ги слагал аз допълнително. ами незнам как увисва, ама сега го счупиха на един бордюр и трябва да се сваля да се лепи и боядисва на ново.
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •