Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 54

Thread: Направи си сам-LOW BUDGET PERFORMANCE

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by ogi100 View Post
    както и да е, по темата -
    от опит с подобен дифузьор на друга марка автомобил мога да кажа, че ефекта на подобряване на стабилността се усеща осезаемо над 150км/ч. До колкото познавам колегата определено ще му върши работа
    Колега, ефекта при нашите коли е 99% визуален само, с чиста съвест мога да ти кажа че например спойлера на 156 тип пейка, при 160кмч не създава и 5 кила притискане, на черната ми имам такъв и направих прост тест - оставям си незатварен багажника, и нареждам 1-2-3-4-5 кг тежести по него - на петия кг той щракна - значи е нужно 5 кг усилие или натиск за да се затвори - сурнах се със 160 по тракията - нищо.....даже по тоя начин ефекта е обратен.....със това което се прави по нашите коли може единствено да се увеличи макс скороста, и то с не повече от 5-6-7 кмч - гледах преди доста време с някакво ГТА едни италианчета, обковали му целия под с ламарина, идеално гладък - 6 или 7 кмч се е повишила макс скороста - просто са елиминирали съпротивлението което правят сичките карантии под колата - даунфорс от сорта на тоя дето в Ф1 го има, не мое да се направи, щото разстоянието между пода и земята е твърде голямо, иска се много математика освен това, аеротунел, а за сток кола няма как да се постигне това.......може с някакви превъзходно изчислени спойлери и прочее неща отзад да се постигне малко по добра стабилност отзад, но тя ще е валидна в плахи форми при скорости над 160кмч, а малко алфи си позволяват да влизат в завой където ще имат нужда от допълнителни 4-5-6 кмч повече скорост от развитата да речем 130кмч.......еле пък да усетят разликата........помня как на втория тракдей доде един субект и почна да ми обяснява че ако съм си сложил задния спойлер под по голям ъгъл, щяла по малко да ми бага задницата, демек неправилно съм го бил сложил.......
    Така че сичко тва е за красота само......
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 07-01-2011 at 22:39.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    даунфорс от сорта на тоя дето в Ф1 го има, не мое да се направи, щото разстоянието между пода и земята е твърде голямо
    това е началото и говорим за разстояние почващи от 10 мм


    демек неприложимо при нашите талиги

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  3. #33

    Default

    добре де
    а защо трябва да е такъв като във формула1
    самолетите да не са леки колкото болиди пък летят?

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    добре де
    а защо трябва да е такъв като във формула1
    самолетите да не са леки колкото болиди пък летят?
    говорим за потоци под колата, целящи притискане.... това защо го написа

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  5. #35
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    тая тема заприлича на голфарска дикусия за ремус
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  6. #36

    Default

    темата е интересна и най-важното човека го изработва... демек произвежда с ръцете си.... малко са темите тук на такава тематика

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  7. #37
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    евала на човека и мен ме радва идеята,но дискусията отива към кофти край,а темите са малко защото тук всеки определя незаводските доработки като селски тунинг и затова никой не се хвали с това което е сътворил с ръцете и ума си(всъщност и аз съм в това число де)
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  8. #38

    Default

    При самолетите ефекта на крилото е пораждането на подемна сила. Реално за един автомобил идеалната форма е на капката, но тук срещаме друг проблем - колелата и дъното на автомобила, където се пораждат силни турболентни течения, които имат диря непосредствено зад автомобила - висока скорост на въздуха и завихряне = ниско налягане. Зад автомобила налягането е по-ниско от това пред него, тоест му действа сила, противоположна на движението. С антикрилото (пейката) се "премества" тази зона с ниско налягане по-далеч от задницата на автомобила и се намалява разликата в наляганията. А дали да е като във Ф1, надали някой може да ни каже, дотук сме с физиката за 1-ви курс...
    Arena Coast Customs

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    добре де
    а защо трябва да е такъв като във формула1
    самолетите да не са леки колкото болиди пък летят?
    Ех и таз добра, имам впечатлението, че си технически грамотен и не е нужно някой да ти обяснява за планиране и с каква площ разполагат крилата при самолетите.
    Last edited by Доко; 08-01-2011 at 00:19.

  10. #40

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  11. #41

    Default

    Благодаря и на модераторите за осраната тема след като е поразходиха из форума и прекръстиха няколко пъти.Може да е заключите.Поне аз несмятам да споделям повече за проекта.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by 136 View Post
    Благодаря и на модераторите за осраната тема след като е поразходиха из форума и прекръстиха няколко пъти.Може да е заключите.Поне аз несмятам да споделям повече за проекта.
    напълно подкрепям мнението на колегата защото вече не се знае кое е относно темата на колегата или моита както и немога да разбера как мойе няколко проекта се сливат в една обща тема аз показвам как се залепя добре една броня и сам описал етапите а не смешки но който има акъл ще разбере както са пояснил че проекта ми не е завършен пък модераторите щом смятат че проектите не са интересни да пуснат по едно лс да спрем да качваме снимки

  13. #43
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    За първи път пиша в подобна тема, но наистина ми става тъжно когато някой който се опитва да направи нещо със собствените си ръце бива взиман на подбив и присмех от участниците във форума. По същите причини има и други много интересни теми чийто автори просто са спрели да пишат или изтрили публикациите си. Не става въпрос за това дали някой се опитва да помогне с обяснение или посочва грешката на автора на темата, а за тези който се подиграват по едни или друг начин. Към такива потребители модераторите смятам трябва да са абсолютно безкомпромисни за да не се случва повече това което се случи и с тази тема.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  14. #44
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Аз пък си мисля колегата 136 да не се обижда толкова лесно и да не сме като щипнати госпожички.Не знам той да дължи данък обществено мнение, така че пре-спокойно може да си продължи темата, най-малкото защото някои от нас, ако не друго, поне сме заинтересовани, да видим какво ще се получи.Пък индивиди, които не уважават труда на другите винаги ще има, но те не заслужават каквото и да било внимание от един уважаващ себе си човек...
    Last edited by Satanism; 08-01-2011 at 13:44.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  15. #45
    Старши алфист V_A_N_K_A_T_A's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Хасково;София-Дървеница
    Posts
    646

    Default

    Напълно подкрепям Satanism!
    А,всъщност,136 трябва да е доволен от факта,че благодарение на неговия труд и идеи се поражда някакъв вид дискусия.Нали там се раждала истината...И ако тази дискусия,в крайна сметка стигне до някакъв смислен извод,това може да доведе и до подобрение на крайния продукт....По-нагоре се говореше за действието на гребена върху поведението на колата,което всъщност е основната цел на колегата,доколкото разбрах.
    А,за колегата psiho666:
    Как да ти го кажа,показването,как се лепи броня някак си не е за тунинг раздела По-скоро е нещо като направи си сам.
    И изобщо,става така,че следващия който си сложи лети джанти ще си пусне тема в "тунинг проекти"....
    Нищо лично.
    Last edited by V_A_N_K_A_T_A; 08-01-2011 at 15:48.
    Mercedes ML 63 AMG 07'
    159 TI 2.4JTDm SW 09'
    156 2.0 20V Turbo
    VW Phaeton 3.0 TDI 09'

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •