Results 1 to 15 of 54

Thread: Направи си сам-LOW BUDGET PERFORMANCE

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    даунфорс от сорта на тоя дето в Ф1 го има, не мое да се направи, щото разстоянието между пода и земята е твърде голямо
    това е началото и говорим за разстояние почващи от 10 мм


    демек неприложимо при нашите талиги

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  2. #2

    Default

    добре де
    а защо трябва да е такъв като във формула1
    самолетите да не са леки колкото болиди пък летят?

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    добре де
    а защо трябва да е такъв като във формула1
    самолетите да не са леки колкото болиди пък летят?
    говорим за потоци под колата, целящи притискане.... това защо го написа

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  4. #4
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    тая тема заприлича на голфарска дикусия за ремус
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  5. #5

    Default

    темата е интересна и най-важното човека го изработва... демек произвежда с ръцете си.... малко са темите тук на такава тематика

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  6. #6
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    евала на човека и мен ме радва идеята,но дискусията отива към кофти край,а темите са малко защото тук всеки определя незаводските доработки като селски тунинг и затова никой не се хвали с това което е сътворил с ръцете и ума си(всъщност и аз съм в това число де)
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  7. #7

    Default

    При самолетите ефекта на крилото е пораждането на подемна сила. Реално за един автомобил идеалната форма е на капката, но тук срещаме друг проблем - колелата и дъното на автомобила, където се пораждат силни турболентни течения, които имат диря непосредствено зад автомобила - висока скорост на въздуха и завихряне = ниско налягане. Зад автомобила налягането е по-ниско от това пред него, тоест му действа сила, противоположна на движението. С антикрилото (пейката) се "премества" тази зона с ниско налягане по-далеч от задницата на автомобила и се намалява разликата в наляганията. А дали да е като във Ф1, надали някой може да ни каже, дотук сме с физиката за 1-ви курс...
    Arena Coast Customs

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    добре де
    а защо трябва да е такъв като във формула1
    самолетите да не са леки колкото болиди пък летят?
    Ех и таз добра, имам впечатлението, че си технически грамотен и не е нужно някой да ти обяснява за планиране и с каква площ разполагат крилата при самолетите.
    Last edited by Доко; 08-01-2011 at 00:19.

  9. #9

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  10. #10

    Default

    Благодаря и на модераторите за осраната тема след като е поразходиха из форума и прекръстиха няколко пъти.Може да е заключите.Поне аз несмятам да споделям повече за проекта.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by 136 View Post
    Благодаря и на модераторите за осраната тема след като е поразходиха из форума и прекръстиха няколко пъти.Може да е заключите.Поне аз несмятам да споделям повече за проекта.
    напълно подкрепям мнението на колегата защото вече не се знае кое е относно темата на колегата или моита както и немога да разбера как мойе няколко проекта се сливат в една обща тема аз показвам как се залепя добре една броня и сам описал етапите а не смешки но който има акъл ще разбере както са пояснил че проекта ми не е завършен пък модераторите щом смятат че проектите не са интересни да пуснат по едно лс да спрем да качваме снимки

  12. #12
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    За първи път пиша в подобна тема, но наистина ми става тъжно когато някой който се опитва да направи нещо със собствените си ръце бива взиман на подбив и присмех от участниците във форума. По същите причини има и други много интересни теми чийто автори просто са спрели да пишат или изтрили публикациите си. Не става въпрос за това дали някой се опитва да помогне с обяснение или посочва грешката на автора на темата, а за тези който се подиграват по едни или друг начин. Към такива потребители модераторите смятам трябва да са абсолютно безкомпромисни за да не се случва повече това което се случи и с тази тема.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •