Results 1 to 7 of 7

Thread: Разглобих я!

  1. #1
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default Разглобих я!

    Най накрая успях да разпарчатосам другата алфета и за пореден път се убедих че правена по най-непрактичния начин. Пример: един тъп тампон на дедиона двама души на канал да го сменяме 4 часа, а целия заден мост барабар със скоростите го свалих сам за 1ч; или пък за да сваля стартера трябва да сваля турбото, него да махна пък трябва смук.колектрори да разкарам...... хубавото е че вече имам сякви чарколяци малко зор видях с мотора ама 4 човека, тръба и ремъци свършихме работа
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    67

    Default леле малеееееее

    много си е тежичък маи?

  3. #3
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    еми чугунен блок тунелен, 4 отделни глави, без стартера, алтернатора, турбото и смукат. тръби, струва ми се че беше поне 150кг
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    67

    Default леле малеееееее

    знам колега свалял съм на А164тд мотор бая е тежичък

  5. #5
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default teglo

    Хаха,бая над 200кг,колега-някъде към 250кг оборудван,ако не ме лъже паметта.Ама като гледам какъв специалист си станал по монтаж-демонтаж,се секам,че на един приятел на 75 1,8 iе му е развален притискателния диск.Нещо ако трябва помощ-към кого да се обръщаме? Между другото имаме диск -мануал за 75 и сиерако ви трябва-налице съм
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  6. #6

    Default Re: Разглобих я!

    Quote Originally Posted by alf
    един тъп тампон на дедиона двама души на канал да го сменяме 4 часа, а целия заден мост барабар със скоростите го свалих сам за 1ч; ...
    е тампона на дедиона с нагряване аз мноо лесно го свалих ?! кво толкова сте правили ... бтв ... свалянето на целия мост със трансаксъла барабар е лесно ... ама я пробвай да го ка4и6 така

  7. #7
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default Re: teglo

    Quote Originally Posted by virusalfa
    Хаха,бая над 200кг,колега-някъде към 250кг оборудван,ако не ме лъже паметта.Ама като гледам какъв специалист си станал по монтаж-демонтаж,се секам,че на един приятел на 75 1,8 iе му е развален притискателния диск.Нещо ако трябва помощ-към кого да се обръщаме? Между другото имаме диск -мануал за 75 и сиерако ви трябва-налице съм
    нямате никакъв проблем... то свалянето е лесно ама качването е зор...
    като тръгнете да го правите - сигнализирайте, ще се радвам да помогна
    Quote Originally Posted by V_G_Z
    е тампона на дедиона с нагряване аз мноо лесно го свалих ?! кво толкова сте правили ... бтв ... свалянето на целия мост със трансаксъла барабар е лесно ... ама я пробвай да го ка4и6 така
    не самия тампон беше проблемен ами достигането до него и после закачането...
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •